Auction 77. Overprint editions 1918-1919

913

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jendroszek.

Fi.4No
Mi.4K
80 PLN
914

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Melnik.

Fi.4No
Mi.4K
80 PLN
915

1918 seria pomnikowa, sześcioblok znaczków z odwróconym nadrukiem.

Fi.4No
Mi.4K
700 PLN
916

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.4No
Mi.4K
150 PLN
917

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann.

Fi.4No
Mi.4K
80 PLN
918

1918 seria pomnikowa, znaczek z przesuniętym nadrukiem, duże podlepki.

Mi.5
40 PLN
919

1918 seria pomnikowa, stemplowany arkusz znaczka za 50 fen., błędy i usterki: poz. 6 i 12 B1 "Poezta", poz. 17 B2 "wyszczerbione N", poz. 20 B3 "kropka w k", poz. 22 B3 "ścięte u dołu z w Poczta i kropka w k w Polska", poz. 24 B10 "kropka w lewej cyfrze 5", poz. 26 B4 "wyszczerbione P w Poczta", poz. 33 B9 "uszkodzone ols", poz. 45 "podłużna kropka po FEN", poz. 47 "lewa 5 przerwana u dołu", poz. 54 "lewa 5 przerwane u dołu", dobry stan zachowania z ubytkami marginesów, znakomite jako materiał badawczy i porównawczy.

Mi.5
900 PLN
920

1918 seria pomnikowa, znaczek w kolorze jasno niebieskawozielonym i szarawożółtym, gwarancja i opis Schmutz.

Mi.5
50 PLN
921

1918 seria pomnikowa, znaczek za 50 fen./20 gr. z błędem "Poezta" (Fi.200.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.5 B1
180 PLN
922

Fi.5B
Mi.5
300 PLN
923

Fi.5B9
Mi.5
200 PLN
924

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "kropka wewnątrz lewej cyfry 5", gwarancja i oznaczenie.

Fi.5B10
Mi.5
90 PLN
925

1918 wydanie PP/GGW, pasek znaczków z nadrukiem drugiej formy, gwarancja Berbeka.

Mi.6
280 PLN
926

1918 wydanie PP/GGW, podstawowa stemplowana seria, znaczek za 3 i 5/3 fen. gwarancja i oznaczenie (6a i 9Ib).

Fi.6-16
Mi.6-16
75 PLN
927

1918 - 1919 wydanie PP/GGW, rozbudowana seria kasowanych znaczków przedrukowanych oboma formami, I formą wszystkie wartości plus odmiana koloru znaczka za 20 fen., II formą dziewięć wartości ( na jedenaście), najdroższy znaczek za 3 fen. gwarancja Ways.

Fi.6-16 I+II
150 PLN
928

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen. z nadrukiem drugą formą, z rzadkim błędem na poz.85 "Poczto", na wycinku, sygnowany ZAF Katowice, gwarancja Gryżewski.

Fi.6IIa B8
360 PLN
929

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków za 3 fen. lewy z opisanym przez L.Schmutza i K.Sztabę błędem na poz.39 "Po'ska zamiast Polska" (Fi.760.-), bardzo lekka podlepka, gwarancja Ćwiertnia, Schmutz.

Fi.6bII B
Mi.6
460 PLN
930

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen. z nadrukiem GGW anilinowym, bardzo ładny znaczek z pełną gumą, gwarancja i opis Schmutz

Fi.6d
Mi.6
180 PLN
931

1918 wydanie PP/GGW, narożny kasowany znaczek za 3 fen. z nadrukiem drugą formą na anilinowym nadruku GGW, z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę błędem na poz.100 "cienka litera c"(błąd na takim znaczku Fi.800.-), zielona otoczka nadruku to cecha anilinowej farby, gwarancja i opis "anilina" Gryżewski.

Fi.6dII B
Mi.6
600 PLN
932

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, gwarancja i oznaczenie Ways.

Fi.6b
Mi.6
70 PLN
933

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem GGW matowym, gwarancja i oznaczenie Ways.

Fi.6b
Mi.6
90 PLN
934

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "odwrócone k", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.6b B7
Mi.6
810 PLN
935

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z poz. 80 z błędem "P oczta oraz rozsunięte ols", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.6b B9
Mi.6
700 PLN
936

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem GGW silnie błyszczącym, gwarancja i opis.

Fi.6c
Mi.6
130 PLN
937

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z rzadkim nadrukiem GGW silnie błyszczącym, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.6c
Mi.6
250 PLN
938

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem GGW farb anilinow, gwarancja i opis.

Fi.6d
Mi.6
140 PLN
939

1918 wydanie PP/GGW, podstawowe znaczki na grzecznościowej kartce z Sosnowca do Warszawa, w tym błąd Pocata na nominale 20 pf.

Fi.7-16 (12dIB1)
Mi.7-16
130 PLN
940

1918 wydanie PP/GGW, większy fragment koperty listu poleconego z Płocka 3.II.1919 opłacony znaczkami z nadrukiem pierwszej formy stemplowanymi prowizorycznym kasownikiem Płocka.

Fi.7-16I
Mi.7-16I
160 PLN
941

1918 wydanie PP/GGW, narożna parka z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "Pocata", gwarancja Danowski.

Fi.7I B1
Mi.7I
200 PLN
942

1918 wydanie PP/GGW, marginesowa parka znaczków za 5 fen. z nadrukiem drugą formą, lewy znaczek z opisanym przez L.Schmutza i K.Sztabę błędem na poz.41 "brak litery o w Polska", na marginesie numer arkusza 9789, gwarancja Falkowski.

Fi.7bII B
Mi.7II
120 PLN
943

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 5 fen. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.63 "odwrócone l", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.7bI B3
Mi.7I
90 PLN
944

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z druku pokojowego z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW błyszczący, czysty jedna z najrzadszych odmian tego wydania, minimalny ślad po podlepce, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.7aII
Mi.7II
3 000 PLN
945

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, znaczek z druku pokojowego z nadrukiem GGW błyszczącym, znaczek w idealnym stanie, czysty jeden z najtrudniejszych i najrzadszych odmian tego wydania, gwarancja.

Fi.7aII
Mi.7II
7 500 PLN
946

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z nadrukiem pierwszej formy, prawy górny znaczek z błędem "Pocata", gwarancji i oznaczenie.

Fi.7cI B1
Mi.7I
100 PLN
947

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z silnie przesuniętym nadrukiem pierwszej formy, dolny lewy znaczek z błędem "kropka między o i c", nominały na dole, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.8I B2
Mi.14I
240 PLN
948

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z rzadką usterką prostą chorągiewką cyfry 5, podlepki na marginesie.

Fi.8I
Mi.14I
90 PLN
949

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków za 5/2,5 fen. z przesuniętym w lewo nadrukiem pierwszą formą, prawy z opisanymi ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę błędami na poz.30 "uszkodzone t w Poczta i czwarta kreska silnie wcięta od dołu", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.8aI MK B
Mi.14I
120 PLN
950

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków za 5/2,5 fen. z przesuniętym w prawo nadrukiem pierwszą formą, z pokazanymi ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę błędami na poz.65 i 66 "uszkodzony brzuszek i chorągiewka cyfry 5", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.8aI MK B
Mi.14I
120 PLN
951

1918 wydanie PP/GGW, marginesowy czworoblok znaczków za 5/2,5 fen. z przesuniętym w lewo nadrukiem pierwszą formą, lewy górny z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę błędem na poz.69 "uszkodzona a w Poczta", na marginesie widoczny fragment numeru nakładu znaczka podstawowego, gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.8aI MK B
Mi.14I
150 PLN
952

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 100 z usterką "ścięta chorągiewka cyfry 5", gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.8IB
Mi.14I
50 PLN