Auction 77. Overprint editions 1918-1919

1233

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z niedawno skatalogowanym błędem na poz.41 "otwarte O w POCZTA" i dodatkowo, co unikalne, z pełnym abklatschem na którym błąd jest tak samo dobrze widoczny, bardzo ładny stan, sygnatura SM, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.35 B10
Mi.34
4 800 PLN
1234

Fi.36
Mi.35
360 PLN
1235

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.96 "uszkodzone P w POCZTA", gwarancja i opis Ryblewski.

Fi.36
Mi.35
600 PLN
1236

Fi.36B1
Mi.35
550 PLN
1237

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 44 z błędem "cienkie Z", Fischer 4.500,- zł, gwarancja i oznaczenie.

Fi.36B1
Mi.35
2 520 PLN
1238

Fi.36B2
Mi.35
1 500 PLN
1239

Fi.37II
Mi.36
4 500 PLN
1240

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25 hal. z nadrukiem formą IIB poz.37, piękny stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.37II
Mi.36
6 000 PLN
1241

Fi.37II
Mi.36
8 000 PLN
1242

1919 wydanie krakowskie, list na kopercie firmowej z Bielska 4.2.19 do Krakowa, oryginalny obieg pocztowy, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
1 200 PLN
1243

1919 wydanie krakowskie, przekaz pieniężny z Chrzanowa 23.I.19 do Krakowa opłacony trzema znaczkami za 25/80 hal, bardzo wczesne użycie tych znaczków, które weszły do obiegu prawdopodobnie dopiero 20 stycznia, piękna wielokrotna frankatura, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
4 000 PLN
1244

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
1245

Fi.38
Mi.48
20 PLN
1246

Fi.38
Mi.48
25 PLN
1247

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
1248

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
1249

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Mikstein.

Fi.38
Mi.48
50 PLN
1250

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. w bardzo ładnym stanie zachowania z pełną oryginalną gumą i bez żadnych oznaczeń.

Fi.38
Mi.48
80 PLN
1251

1919 wydanie krakowskie, brzegowy znaczek za 25/80 hal., gwarancja Krawczyk.

Fi.38
Mi.48
30 PLN
1252

Fi.38
Mi.48
300 PLN
1253

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.38No
Mi.48K
400 PLN
1254

1919 wydanie krakowskie, kasowany na wycinku znaczek za 30 hal. z nadrukiem formą IIB, z błędem na poz.42 "uszkodzone obie litery A", katalogowanym na tej wartości na pozycjach 52, 57, 72, 82 i 92 (Fi.8000.-); na pozycji 42 (a także 32, 37, 47, 57, 67, 77, 87 i 97) jest on katalogowany na gazetowym znaczku za 4 hal. przedrukowanym formą IIC; według ustaleń A.Taipale - forma IIB powstała z przeróbki formy IIC, potwierdził to L.Schmutz "Przegląd Filatelistyczny" 4/2006; w obu formach błąd ten występuje w różnych fazach na niektórych znaczkach z 2 i 7 kolumny arkusza, gwarancja i opis pozycji Schmutz.

Fi.39a B14
Mi.37
6 000 PLN
1255

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.93, gwarancja Mikstein, z opisem Ryblewski.

Fi.40
Mi.38
100 PLN
1256

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.15 "cienkie Z", lekki ślad podlepki, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.40 B1
Mi.38
220 PLN
1257

Fi.41
Mi.39
50 PLN
1258

Fi.41
Mi.39
50 PLN
1259

Fi.41
Mi.39
45 PLN
1260

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 81, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.41
Mi.39
40 PLN
1261

Fi.41
Mi.39
40 PLN
1262

Fi.41
Mi.39
50 PLN
1263

Fi.41
Mi.39
60 PLN
1264

Fi.41
Mi.39
60 PLN
1265

Fi.41
Mi.40
40 PLN
1266

1919 wydanie krakowskie LIST PIENIĘŻNY Z KASY POCZTOWEJ Z OKRESU ZAWIESZENIA KORESPONDENCJI; znaczki za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą, w tym jeden z błędem "cienkie Z" na prawidłowo opłaconym liście gotówkowym wysłanym 4.II z Krakowa do Wiednia, znaczki unieważnione unarodowionym datownikiem KRAKÓW 1 z wyróżnikiem "3a" odciśniętym dodatkowo na kopercie, w związku z czeskim atakiem na Śląsk Cieszyński 23.I.1919 wysyłka korespondencji do i przez terytorium Czechosłowacji została zawieszona, ale od 1.III rozpoczęto stopniowo jej przywracanie, list został ponownie wyekspediowany - datownik z wyróżnikiem "3a" z datą 9.IV na froncie, na odwrocie datownik z wyróżnikiem "4a"; przesyłka zgodnie z przepisami zabezpieczona na odwrocie poaustriackimi pieczęciami lakowymi C.K. KASA POCZTOWA W KRAKOWIE / K.K. POSTKASSA IN KRAKAU; na froncie nieznana z listów okrągła pieczęć z orłem KASA POCZTOWA w KRAKOWIE 1; znaczki tego wydania, nawet najtańsze, użyte na niefilatelistycznych przesyłkach są niezwykle rzadkie, przeważnie są to kartki pocztowe opłacone znaczkami za 15 hal., rzadziej skart lub zwykłe listy, a prawidłowe pieniężne należą do unikalnych; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (zaczerniony adres odbiorcy); gwarancja Schmutz.

Fi.41
Mi.40
15 000 PLN
1267

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.51/52 (Fi.150.-), lewy znaczek "uszkodzone P w POLSKA", gwarancja i opis Sutcliffe.

Fi.41
Mi.40
160 PLN
1268

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą , z ciekawym uszkodzeniem na skrajnej poz.90 "rozbicie prawej strony nadruku", gwarancja Mikstein, z opisem poz. Schmutz.

Fi.41 B
Mi.39
300 PLN
1269

Fi.41B1
Mi.39
90 PLN
1270

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 34 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein i z oznaczeniem Schmutz.

Fi.41B1
Mi.39
180 PLN
1271

Fi.41B1
Mi.39
350 PLN
1272

Fi.41B1
Mi.39
75 PLN