The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 76. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
32571

1918 seria pomnikowa, znaczek za 25 fen./10 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.37 "uszkodzone F" - faza końcowa, gwarancja i pełen opis błędu Schmutz.

Fi.4 B
80 PLN
32572

1918 seria pomnikowa, oryginalnie kasowany znaczek za 25 fen./10 gr. ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem, napis Poczta Polska na górze znaczka, gwarancja Schmutz.

Fi.4 B
300 PLN
32573

1918 seria pomnikowa, znaczek za 25 fen./10 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.37 "brak części litery F" - faza początkowa, gwarancja.

Fi.4 B
160 PLN
32574

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 2", gwarancja i opis.

Fi.4B
Mi.4
50 PLN
32575

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem występującym tylko w końcowej fazie druku z poz. 37 "całkowity brak litery F", bardzo rzadkie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.4B
Mi.4
300 PLN
32576

1918 seria pomnikowa, znaczek z poz. 6 "plama w c", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.4B
Mi.4
150 PLN
32577

1918 seria pomnikowa, dolny lewy znaczek z błędem "Poezta", gwarancja i oznaczenie.

Fi.4B1
Mi.4 
100 PLN
32578

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", gwarancja.

Fi.4B1
Mi.4 
70 PLN
32579

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem występującym tylko w końcowej fazie druku "uszkodzone ols".

Fi.4B9
Mi.4
200 PLN
32580

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem występującym tylko w końcowej fazie druku "kropka w lewej cyfrze 5", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.4B10
Mi.4
100 PLN
32581

1918 seria pomnikowa, czworoblok znaczków z nadrukiem odwróconym, gwarancja Gryżewski.

Fi.4No
Mi.4K
380 PLN
32582

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jendroszek.

Fi.4No
Mi.4K
80 PLN
32583

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Melnik.

Fi.4No
Mi.4K
80 PLN
32584

1918 seria pomnikowa, sześcioblok znaczków z odwróconym nadrukiem.

Fi.4No
Mi.4K
700 PLN
32585

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym.

Fi.4No
Mi.4K
150 PLN
SOLD
32586

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann.

Fi.4No
Mi.4K 
80 PLN
32587

1918 seria pomnikowa, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.5
Mi.5
80 PLN
32588

1918 seria pomnikowa, stemplowany arkusz znaczka za 50 fen., błędy i usterki: poz. 6 i 12 B1 "Poezta", poz. 17 B2 "wyszczerbione N", poz. 20 B3 "kropka w k", poz. 22 B3 "ścięte u dołu z w Poczta i kropka w k w Polska", poz. 24 B10 "kropka w lewej cyfrze 5", poz. 26 B4 "wyszczerbione P w Poczta", poz. 33 B9 "uszkodzone ols", poz. 45 "podłużna kropka po FEN", poz. 47 "lewa 5 przerwana u dołu", poz. 54 "lewa 5 przerwane u dołu", dobry stan zachowania z ubytkami marginesów, znakomite jako materiał badawczy i porównawczy.

Fi.5
Mi.5
1 000 PLN
32589

1918 seria pomnikowa, znaczek w kolorze jasno niebieskawozielonym i szarawożółtym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.5
Mi.5
50 PLN
32590

1918 seria pomnikowa, znaczek za 50 f./20 gr. z bardzo mocno przesuniętym w górę nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja Krawczyk.

Fi.5
400 PLN
32591

1918 seria pomnikowa, znaczki z błędami występującym tylko w końcowej fazie druku; na poz. 6 "Poezta" i poz. 7 "kropka między c i z", bardzo rzadkie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.5B
Mi.5
300 PLN
32592

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "uszkodzone ols w Polska", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.5B9
Mi.5
450 PLN
32593

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem występującym tylko w końcowej fazie druku "uszkodzone ols".

Fi.5B9
Mi.5
200 PLN
32594

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "kropka wewnątrz lewej cyfry 5", gwarancja i oznaczenie.

Fi.5B10
Mi.5
100 PLN
32595

1918 wydanie PP/GGW, pasek znaczków z nadrukiem drugiej formy, gwarancja Berbeka.

Fi.6
Mi.6 
280 PLN
32596

1918 wydanie PP/GGW, podstawowa stemplowana seria, znaczek za 3 i 5/3 fen. gwarancja i oznaczenie (6a i 9Ib).

Fi.6-16
Mi.6-16
75 PLN
32597

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen. z nadrukiem drugą formą z rzadkim błędem na poz.80 "P oczta i rozsunięte ols", sygnowany ZAF KATOWICE, gwarancja Gryzewski.

Fi.6bII B9
500 PLN
32598

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen. z nadrukiem drugą formą na anilinowym nadruku GGW, bardzo ładny znaczek z pełną gumą bez podlepki, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.6dII
200 PLN
32599

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen. z nadrukiem drugą formą na anilinowym nadruku GGW (Fi.250.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.6dII
220 PLN
32600

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem GGw półbłyszczącym, znaczek w pięknym stanie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.6a
Mi.6
180 PLN
SOLD
32601

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, gwarancja i oznaczenie Ways.

Fi.6b
Mi.6
70 PLN
32602

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem GGW matowym, gwarancja i oznaczenie Ways.

Fi.6b
Mi.6
90 PLN
32603

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z poz. 80 z błędem "P oczta oraz rozsunięte ols", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.6b B9
Mi.6
700 PLN
32604

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem GGW silnie błyszczącym, gwarancja i opis.

Fi.6c
Mi.6
140 PLN
32605

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z rzadkim nadrukiem GGW silnie błyszczącym, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.6c
Mi.6 
250 PLN
32606

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem GGW farb anilinow, gwarancja i opis.

Fi.6d
Mi.6
140 PLN
32607

1918 GOSTYNIN, znaczki na wycinku z kartki unieważnione stemplem prowizorycznym Gostynina.

Fi.7I, 10I
Mi.7I, 8I
150 PLN
SOLD
32608

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 5 fen. z nadrukiem drugą formą na błyszczącym nadruku GGW, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.7aII
500 PLN
32609

1918 wydanie PP/GGW, kasowany znaczek za 5 fen. z nadrukiem drugą formą, z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę błędem na poz.100 "cienka litera c w Poczta", gwarancja i opis.

Fi.7bII B
100 PLN
32610

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 5 fen. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.63 "odwrócone l", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.7cI B3
80 PLN