The auction will start on 19.04.2024

Auction 76. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
32491

1918 seria pomnikowa, znaczek stemplowany kasownikiem prowizorycznym Kutna, gwarancja.

Fi.2
Mi.2
20 PLN
32492

1918 seria pomnikowa, znaczek z brzegowym uszkodzeniem rysunku znaczka.

Fi.2
Mi.2
40 PLN
32493

1918 seria pomnikowa, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem.

Fi.2
Mi.2
40 PLN
32494

1918 seria pomnikowa, znaczek w kolorach żółtobrązowym i szarożółtym, gwarancja i opis koloru Schmutz.

Fi.2
Mi.2
40 PLN
32495

1918 seria pomnikowa, znaczek stemplowany kasownikiem ambulansowym "W.P. Nr" (wagon pocztowy).

Fi.2
Mi.2
70 PLN
32496

1918 seria pomnikowa, znaczek z usterkami liter o, gwarancja.

Fi.2
Mi.2
20 PLN
32497

1918 znaczek unieważniony rzadkim prowizorycznym kasownikiem ambulansu pocztowego o numerze 107.

Fi.2
Mi.2
135 PLN
SOLD
32498

1918 TYKOCIN, znaczek na wycinku unieważniony rzadki kasownikiem prowizorycznym z Tykocina, nie opisane w PZP.

Fi.2
Mi.2
800 PLN
32499

1918 ZĄBKOWICE, znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym Ząbkowic.

Fi.2
Mi.2
150 PLN
32500

1918 BIEŻUŃ, znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym Bieżunia.

Fi.2B16
Mi.2
200 PLN
32501

1918 seria pomnikowa, znaczek w kolorze żółtobrązowym i jasno żółtoszarym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.2
Mi.2 
40 PLN
32502

1918 seria pomnikowa, znaczek za 5 f./2 gr. z podwójnym nadrukiem szczątkowym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.2
150 PLN
32503

1918 seria pomnikowa, narożny sześcioblok znaczków za 5 f./2 gr., lewy górny znaczek z błędem na poz.28 "uszkodzona litera E w FEN" (Fi.330.-), gwarancja.

Fi.2 B
200 PLN
32504

1918 seria pomnikowa, stemplowany arkusz sprzedażny z błędami: B1, B2, B3, B4, B5, B6, znakomite jako materiał porównawczy.

Fi.2 B1-6
Mi.2
550 PLN
32505

1918 seria pomnikowa, marginesowy czworoblok znaczków za 5 f./2 gr., lewy dolny znaczek z błędem na poz.13 "uszkodzona prawa górna część litery N" (Fi.260.-), gwarancja.

Fi.2 B2
150 PLN
32506

1918 seria pomnikowa, prawy górny znaczek z błędem "kropka między nóżkami litery k", gwarancja i oznaczenie.

Fi.2 B3
Mi.2 
50 PLN
32507

1918 BIAŁA, wycinek z listu poleconego, znaczki kasowane stemplem prowizorycznym z Białej Rawskiej.

Fi.2, 3
Mi.2, 3
800 PLN
32508

1918 GRODZIEC, znaczki pochodzące zapewne z tej samej kartki pocztowej unieważnione stemplem prowizorycznym Grodźca w kolorze czerwonym.

Fi.2, 3
Mi.2, 3
120 PLN
32509

1918 seria pomnikowa, seria z marginesem dolnym.

Fi.2-5
Mi.2-5
120 PLN
32510

1918 Nie dopuszczone do obiegu wydanie pomnikowe poczty miejskiej z nadrukiem nowego nominału i napisu "Poczta Polska", seria kasowana na wycinkach.

Fi.2-5
50 PLN
32511

1918 seria pomnikowa, seria w stemplowanych arkuszach, liczne błędy i usterki; arkusz znaczka za 5 fen,: poz. 5 "duża kropka", poz. 10 "kropka w prawej cyfrze 5", poz. 12 B1 "Poezta", poz. 17 B2 "wyszczerbione N", poz. 20 B3 "kropka w k", poz. 22 B6 "plamka przylegająca do l", poz. 32 "prawa 5 zniekształcona", poz. 45 "podłużna kropka", poz. 52 "prawa 5 przerwane u dołu", arkusz znaczka za 10 fen,: poz. 6 i 12 B1 "Poezta", poz. 17 B2 "wyszczerbione N", poz. 20 B3 "kropka w k", poz. 22 B6 "plamka przylegająca do l", poz. 31 B7 "I zamiast 1", poz. 36 "prawe O otwarte u góry", poz. 45 "podłużna kropka", arkusz znaczka za 25 fen,: poz. 6 "prawa 2 przerwane u góry", poz. 12, 15 i 21 "prawe 2 zniekształcone", poz. 17 "lewe 2 zniekształcone", poz. 38 "obie 5 zniekształcone", arkusz znaczka za 50 fen,: poz. 12 B1 "Poezta", poz. 17 B2 "wyszczerbione N", poz. 20 B3 "kropka w k", poz. 22 "ścięte z", poz. 25 i 31 "prawe 0 przerwane u góry", poz. 42 "inne zakończenie prawej 5 u dołu", bardzo dobry stan zachowania, znakomite jako materiał badawczy i porównawczy.

Fi.2-5B
Mi.2-5
3 200 PLN
32512

1918 seria pomnikowa, dolny lewy znaczek z poz. 52 z powtarzalnym w części nakładu błędem "przerwane prawe 5", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.2B
Mi.2 
50 PLN
32513

1918 seria pomnikowa, czworoblok znaczków z poz. 35-36/44-45, prawe znaczki z brzegowym uszkodzeniem formy, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.2B4
Mi.2 
120 PLN
32514

1918 seria pomnikowa, znaczek z usterką z poz. 15 "uszkodzone cz", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.2B
Mi.2 
40 PLN
32515

1918 seria pomnikowa, znaczek w kolorze żółtobrązowym / żółtoszarym z poz. 36 z charakterystycznym odbiciem brzegu formy, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.2B
Mi.2 
70 PLN
32516

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", gwarancja i oznaczenie.

Fi.2B1
Mi.2
40 PLN
32517

1918 seria pomnikowa, dolny lewy znaczek z błędem "uszkodzone N", gwarancja Schmutz.

Fi.2B2
Mi.2 
70 PLN
32518

1918 seria pomnikowa, prawy górny znaczek z błędem "kropka w k" i powtarzalnym w części nakładu błędem "na lewej 5 ogonek w kształcie łezki".

Fi.2B3
Mi.2 
90 PLN
32519

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "plamka przylegająca do l", gwarancja Falkowski.

Fi.2B6
Mi.2
50 PLN
32520

1918 seria pomnikowa, prawy znaczek z błędem "plamka przylegająca do l", znaczek z błędem **, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.2B6
Mi.2
70 PLN
32521

1918 seria pomnikowa, parka z silnie w poziomie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Miszczak.

Fi.3
Mi.3
80 PLN
32522

1918 seria pomnikowa, znaczek z niedodrukiem brzegowym prawej części znaczka podstawowego, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.3
Mi.3
40 PLN
32523

1918 seria pomnikowa, znaczek z niedodrukiem brzegowym prawej części znaczka podstawowego, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.3
Mi.3
50 PLN
32524

1918 seria pomnikowa, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, nominał na dole znaczka.

Fi.3
Mi.3
70 PLN
32525

1918 seria pomnikowa, znaczek stemplowany kasownikiem z Pabianic.

Fi.3
Mi.3
50 PLN
32526

1918 OSTROŁĘKA, znaczek stemplowany niemym stemplem prowizorycznym z Ostrołęki.

Fi.3
Mi.3
70 PLN
32527

1918 LUBICZ, wycinek z listu poleconego, znaczki kasowane wierszowym stemplem prowizorycznym z Lubicza.

Fi.3
Mi.3
800 PLN
32528

1918 Zawiercie, znaczek z stemplem prowizorycznym Zawiercia.

Fi.3
Mi.3
50 PLN
32529

1918 znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym wagonu pocztowego.

Fi.3
Mi.3
60 PLN
32530

1918 seria pomnikowa, znaczek z poz. 45 z powtarzalną usterką w postaci przerwanej u góry cyfry 0 w pierwszym napisie 10, dodatkowo charakterystyczne uszkodzone litery WA w słowie WARSZAWA, stempel prowizoryczny Zawiercia, gwarancja bez opisu Schmutz.

Fi.3
Mi.3
80 PLN
SOLD