Auction 75. Inter-war Poland 1919-1939

25944

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria czysta znaczków z bloków.

Fi.300-02
Mi.321-23
50 PLN
25945

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce - marszałek J.Piłsudski, makulatura znaczka za 50 gr. z Bl.3 z pełną oryginalną gumą; lewy znaczek bez lewego dolnego narożnika; prawy bez znacznej części rysunku, unikalny niespotykany w handlu walor, gwarancja Schmutz.

Fi.301 nz MK
Mi.322
2 000 PLN
25946

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce - marszałek J.Piłsudski, makulaturowy znaczek z niegumowanego i nieperforowanego bloku, rzadkie w stosunku do dosyć licznej makulatury bloków z podobizną E.Śmigłego - Rydza i I.Mościckiego, gwarancja Kronenberg.

Fi.301MK
Mi.322
400 PLN
25947

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, rzadka z pełną oryginalną gumą, sygnowana, lekkie zgięcia i zmatowienia na marginesach typowe dla tego waloru, znaczki w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2 MK
800 PLN
25948

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków unieważnionych kasownikiem okolicznościowym BYDGOSZCZ WITA ARMIĘ w kolorach czarnym i lilaczerwonym.

Fi.bl.2-4
300 PLN
25949

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków, każdy na osobnej kopercie: Bl.2 na liście wysłanym 9.X z urzędu Warszawa 35 do Modlina, unieważniony rzadkim kasownikiem okolicznościowym "FESTIWAL SZTUKI POLSKIEJ WARSZAWA 2.10.X.1937" (Myślicki 37 033), z kasownikiem odbiorczym; Bl.3-4 na listach poleconych wysłanych 7.10 z Torunia do Berlina, na odwrocie stempelki kontroli dewizowej i kasowniki odbiorcze Berlin Charlottenburg; niecodzienny zestaw w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Bl.2-4
450 PLN
25950

Fi.bl.2-4
180 PLN
25951

1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet bloków czystych (Fi.400.-).

Fi.Bl.2-4
320 PLN
25952

Fi.Ck7
60 PLN
25953

1937 kartka z Warszawy z wirnikiem propagandowym "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ".

Fi.Cp70
20 PLN
25954

1937 kartka z Warszawy do Skierniewic, wirnik propagandowy Warszawa 2 "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ".

Fi.Cp86
25 PLN
25955

1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, bloki na wycinkach unieważnione datownikiem okolicznościowymi Bydgoszcz wita Armię (Myślicki 37032) w rzadkim kolorze czarnym.

Fi.bl.2-4
Mi.Bl.2-4
100 PLN
25956

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, komplet stemplowanych bloków.

Fi.bl.2-4
Mi.Bl.2-4
130 PLN
25957

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, komplet bloków.

Fi.bl.2-4
Mi.Bl.2-4
300 PLN
25958

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
650 PLN
25959

1937 kasownik okolicznościowy XXI Międzynarodowego Kongresu Przeciwalkoholowego w Warszawie.

50 PLN
25960

1937 list z Poznania z wirnikiem propagandowym "SPEŁNIJ OBOWIĄZEK DAJ GROSZ NA SZKOŁĘ".

25 PLN
25961

1937 koperta ostemplowana grzecznościowo rzadkim stemplem okolicznościowym "IX KRAJOWE ZAWODY BALONÓW WOLNYCH TORUŃ 1 30 V 37 18" (Myślicki 37010).

40 PLN
25962

1937 S/S "PUŁASKI" - widokówka datowana 9.XI wysłana z Rio de Janeiro do Warszawy przez członka załogi S/S "Pułaski", datownik odbiorczy z 3.XII; statek zakupiony w 1930 przez Polskie Transatlantyckie Towarzystwo Okrętowe, jeden z pierwszych polskich transatlantyków pływał na trasie Gdynia-Nowy Jork, a od 1936 Gdynia-Buenos Aires; w czasie II wojny światowej służył jako transportowiec, głownie na Oceanie Indyjskim.

300 PLN
25963

1937 ulotka propagandowa wysłana z Warszawy jako druk opłacony gotówką.

90 PLN
25964

1937 "Bank Dyskontowy Warszawski S.A." - 55 gr (5gr + 50gr) frankatura mechaniczna A4 Warszawa, list zleceniowy - koperta druk bankowy wysłana 3.II do urzędu pocztowego w miejscowości Mrozy; stempelek polecenia, na odwrocie datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
25965

1938 kasownik okolicznościowy Wystawy Przemysłowo Rolniczej Pleszewianka.

Fi.204
35 PLN
25966

1938 list firmowy z Warszawy z wirnikiem propagandowym poczty.

Fi.254, 280
50 PLN
25967

19387 "X. KRAJOWE ZAWODY BALONÓW WOLNYCH" Mościce, stempel okolicznościowy stosowany wyłącznie w dniu 8.V na liście (druki) wysłanym do Warszawy, nieczęsty przypadek użycia stempla "balonowego" na zwykłej korespondencji; według Myślickiego stopień rzadkości kasownika - C; dobry stan zachowania (Myślicki 38 007).

Fi.280
Mi.301
120 PLN
25968

1938 "KANONIZACJA BŁ. ANDRZEJA BOBOLI 17.IV.1938r. KOMITET PIELGRZYMKI DO RZYMU WARSZAWA, ŚW.JAŃSKA 15" Warszawa 2 (wyróżnik *d*), doskonałej jakości odbitka wirnika okolicznościowego na kopercie okienkowej wysłanej 2.IV; dobry stan zachowania (Myślicki 38 106).

Fi.284I
Mi.305I
80 PLN
25969

1938 list polecony z Panek 27.1.38 do Popowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.288
Mi.309
20 PLN
25970

1938 "POŚWIĘCENIE KOPCA HENRYKA SIENKIEWICZA" Okrzeja, idealnie odciśnięty okolicznościowy wirnik stosowany wyłącznie 2-X na kopercie druków wysłanych do Warszawy, kasownik odbiorczy 7.X na odwrocie (Myślicki 38 032).

Fi.294
Mi.315
100 PLN
25971

1938 kasownik okolicznościowy Targów Poznańskich.

Fi.294
25 PLN
25972

1938 kasownik okolicznościowy Targów Meblowych w Swarzędzu, Myślicki 38238.

Fi.294
50 PLN
25973

1938 kasowniki okolicznościowe Ogólnopolskiej V Wystawy Filatelistycznej w Warszawie.

Fi.294
20 PLN
25974

1938 kartka z Warszawy z wirnikiem "KANONIZACJA BŁ. ANDRZEJA BOBOLI 17.IV.1938r. KOMITET PIELGRZYMKI DO RZYMU WARSZAWA, ŚW. JANSKA15".

Fi.294
15 PLN
25975

1938 kasownik okolicznościowy Wystawy Radiowej w Łodzi.

Fi.294
25 PLN
25976

1938 kasownik okolicznościowy Międzynarodowych Targów Futrzarskich w Wilnie.

Fi.294
60 PLN
25977

1938 wirnik Pierwszego Polskiego Kongresu Techników w Warszawie.

Fi.294
40 PLN
25978

1938 kartka z Dorocznej Wystawy Radiowej w Warszawie.

Fi.294
35 PLN
25979

1938 kartka z Warszawy ze stemplem okolicznościowym "CZYN ZBROJNY WOJSK POLSKICH NA WSCHODZIE 1914 1919 PAKOSŁAW - KRECHOWCE BOBRUJSK - KANIÓW - MUMAŃ JAZŁOWIEC - TAJGA", Myślicki 38218.

Fi.294
20 PLN
25980

1938 kasownik okolicznościowy Zjazdu Związku Stowarzyszeń Filatelistycznych w Warszawie.

Fi.294, 303
25 PLN
25981

1938 AMBULANS - 123, znaczek za 10 gr. ze stemplem ambulansu Ostrów - Warszawa; kursującego tylko w sezonie 1938/39 i 1939.

Fi.295
Mi.316
20 PLN
25982

1938 ekspres z Krakowa z stemplem okolicznościowym Dni Krakowa.

Fi.295, 298, 304
50 PLN
25983

1938 widokówka z Krynicy z kasownikiem okolicznościowym uzdrowiska, Myślicki 38001.

Fi.296
50 PLN