Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
25944 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria czysta znaczków z bloków. | Fi.300-02 Mi.321-23 |
| 50 PLN | |
25945 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce - marszałek J.Piłsudski, makulatura znaczka za 50 gr. z Bl.3 z pełną oryginalną gumą; lewy znaczek bez lewego dolnego narożnika; prawy bez znacznej części rysunku, unikalny niespotykany w handlu walor, gwarancja Schmutz. | Fi.301 nz MK Mi.322 |
| 2 000 PLN | |
25946 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce - marszałek J.Piłsudski, makulaturowy znaczek z niegumowanego i nieperforowanego bloku, rzadkie w stosunku do dosyć licznej makulatury bloków z podobizną E.Śmigłego - Rydza i I.Mościckiego, gwarancja Kronenberg. | Fi.301MK Mi.322 |
| 400 PLN | |
25947 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, rzadka z pełną oryginalną gumą, sygnowana, lekkie zgięcia i zmatowienia na marginesach typowe dla tego waloru, znaczki w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 MK |
| 800 PLN | |
25948 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków unieważnionych kasownikiem okolicznościowym BYDGOSZCZ WITA ARMIĘ w kolorach czarnym i lilaczerwonym. | Fi.bl.2-4 |
| 300 PLN | |
25949 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków, każdy na osobnej kopercie: Bl.2 na liście wysłanym 9.X z urzędu Warszawa 35 do Modlina, unieważniony rzadkim kasownikiem okolicznościowym "FESTIWAL SZTUKI POLSKIEJ WARSZAWA 2.10.X.1937" (Myślicki 37 033), z kasownikiem odbiorczym; Bl.3-4 na listach poleconych wysłanych 7.10 z Torunia do Berlina, na odwrocie stempelki kontroli dewizowej i kasowniki odbiorcze Berlin Charlottenburg; niecodzienny zestaw w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Bl.2-4 |
| 450 PLN SOLD | |
25950 |
1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet kasowanych bloków, wszystkie kasownikiem obiegowym w Warszawie. | Fi.bl.2-4 |
| 180 PLN | |
25951 |
1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet bloków czystych (Fi.400.-). | Fi.Bl.2-4 |
| 320 PLN | |
25952 |
1937 "FESTIWAL SZTUKI POLSKIEJ WARSZAWA 2.10.X.1937" Warszawa 35, kasownik okolicznościowy idealnie odciśnięty 9.X na kopercie (Myślicki 37 033). | Fi.Ck7 |
| 60 PLN | |
25953 |
1937 kartka z Warszawy z wirnikiem propagandowym "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ". | Fi.Cp70 |
| 20 PLN | |
25954 |
1937 kartka z Warszawy do Skierniewic, wirnik propagandowy Warszawa 2 "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ". | Fi.Cp80 |
| 25 PLN | |
25955 |
1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, bloki na wycinkach unieważnione datownikiem okolicznościowymi Bydgoszcz wita Armię (Myślicki 37032) w rzadkim kolorze czarnym. | Fi.bl.2-4 Mi.Bl.2-4 |
| 100 PLN | |
25956 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, komplet stemplowanych bloków. | Fi.bl.2-4 Mi.Bl.2-4 |
| 130 PLN | |
25957 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, komplet bloków. | Fi.bl.2-4 Mi.Bl.2-4 |
| 300 PLN | |
25958 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku z Ignacym Mościckim, ślady po dwóch załamaniach papieru na marginesach,duży rozmiar, gwarancja. | Fi.bl.4MK Mi.Bl.4 |
| 650 PLN | |
25959 |
1937 kasownik okolicznościowy XXI Międzynarodowego Kongresu Przeciwalkoholowego w Warszawie. | |
| 50 PLN | |
25960 |
1937 list z Poznania z wirnikiem propagandowym "SPEŁNIJ OBOWIĄZEK DAJ GROSZ NA SZKOŁĘ". | |
| 25 PLN | |
25961 |
1937 koperta ostemplowana grzecznościowo rzadkim stemplem okolicznościowym "IX KRAJOWE ZAWODY BALONÓW WOLNYCH TORUŃ 1 30 V 37 18" (Myślicki 37010). | |
| 40 PLN | |
25962 |
1937 S/S "PUŁASKI" - widokówka datowana 9.XI wysłana z Rio de Janeiro do Warszawy przez członka załogi S/S "Pułaski", datownik odbiorczy z 3.XII; statek zakupiony w 1930 przez Polskie Transatlantyckie Towarzystwo Okrętowe, jeden z pierwszych polskich transatlantyków pływał na trasie Gdynia-Nowy Jork, a od 1936 Gdynia-Buenos Aires; w czasie II wojny światowej służył jako transportowiec, głownie na Oceanie Indyjskim. | |
| 300 PLN | |
25963 |
1937 ulotka propagandowa wysłana z Warszawy jako druk opłacony gotówką. | |
| 90 PLN | |
25964 |
1937 "Bank Dyskontowy Warszawski S.A." - 55 gr (5gr + 50gr) frankatura mechaniczna A4 Warszawa, list zleceniowy - koperta druk bankowy wysłana 3.II do urzędu pocztowego w miejscowości Mrozy; stempelek polecenia, na odwrocie datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
25965 |
1938 kasownik okolicznościowy Wystawy Przemysłowo Rolniczej Pleszewianka. | Fi.204 |
| 35 PLN | |
25966 |
1938 list firmowy z Warszawy z wirnikiem propagandowym poczty. | Fi.254, 280 |
| 50 PLN | |
25967 |
19387 "X. KRAJOWE ZAWODY BALONÓW WOLNYCH" Mościce, stempel okolicznościowy stosowany wyłącznie w dniu 8.V na liście (druki) wysłanym do Warszawy, nieczęsty przypadek użycia stempla "balonowego" na zwykłej korespondencji; według Myślickiego stopień rzadkości kasownika - C; dobry stan zachowania (Myślicki 38 007). | Fi.280 Mi.301 |
| 120 PLN | |
25968 |
1938 "KANONIZACJA BŁ. ANDRZEJA BOBOLI 17.IV.1938r. KOMITET PIELGRZYMKI DO RZYMU WARSZAWA, ŚW.JAŃSKA 15" Warszawa 2 (wyróżnik *d*), doskonałej jakości odbitka wirnika okolicznościowego na kopercie okienkowej wysłanej 2.IV; dobry stan zachowania (Myślicki 38 106). | Fi.284I Mi.305I |
| 80 PLN | |
25969 |
1938 list polecony z Panek 27.1.38 do Popowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.288 Mi.309 |
| 20 PLN | |
25970 |
1938 "POŚWIĘCENIE KOPCA HENRYKA SIENKIEWICZA" Okrzeja, idealnie odciśnięty okolicznościowy wirnik stosowany wyłącznie 2-X na kopercie druków wysłanych do Warszawy, kasownik odbiorczy 7.X na odwrocie (Myślicki 38 032). | Fi.294 Mi.315 |
| 100 PLN SOLD | |
25971 |
1938 kasownik okolicznościowy Targów Poznańskich. | Fi.294 |
| 25 PLN | |
25972 |
1938 kasownik okolicznościowy Targów Meblowych w Swarzędzu, Myślicki 38238. | Fi.294 |
| 50 PLN | |
25973 |
1938 kasowniki okolicznościowe Ogólnopolskiej V Wystawy Filatelistycznej w Warszawie. | Fi.294 |
| 20 PLN | |
25974 |
1938 kartka z Warszawy z wirnikiem "KANONIZACJA BŁ. ANDRZEJA BOBOLI 17.IV.1938r. KOMITET PIELGRZYMKI DO RZYMU WARSZAWA, ŚW. JANSKA15". | Fi.294 |
| 15 PLN | |
25975 |
1938 kasownik okolicznościowy Wystawy Radiowej w Łodzi. | Fi.294 |
| 25 PLN | |
25976 |
1938 kasownik okolicznościowy Międzynarodowych Targów Futrzarskich w Wilnie. | Fi.294 |
| 60 PLN | |
25977 |
1938 wirnik Pierwszego Polskiego Kongresu Techników w Warszawie. | Fi.294 |
| 40 PLN | |
25978 |
1938 kartka z Dorocznej Wystawy Radiowej w Warszawie. | Fi.294 |
| 35 PLN | |
25979 |
1938 kartka z Warszawy ze stemplem okolicznościowym "CZYN ZBROJNY WOJSK POLSKICH NA WSCHODZIE 1914 1919 PAKOSŁAW - KRECHOWCE BOBRUJSK - KANIÓW - MUMAŃ JAZŁOWIEC - TAJGA", Myślicki 38218. | Fi.294 |
| 20 PLN | |
25980 |
1938 kasownik okolicznościowy Zjazdu Związku Stowarzyszeń Filatelistycznych w Warszawie. | Fi.294, 303 |
| 25 PLN | |
25981 |
1938 AMBULANS - 123, znaczek za 10 gr. ze stemplem ambulansu Ostrów - Warszawa; kursującego tylko w sezonie 1938/39 i 1939. | Fi.295 Mi.316 |
| 20 PLN SOLD | |
25982 |
1938 ekspres z Krakowa z stemplem okolicznościowym Dni Krakowa. | Fi.295, 298, 304 |
| 50 PLN | |
25983 |
1938 widokówka z Krynicy z kasownikiem okolicznościowym uzdrowiska, Myślicki 38001. | Fi.296 |
| 50 PLN | |