25782 |
1933 list polecony z Londynu do fabryki mebli w Radomsku, list przewieziono na terenie Polski ambulansem pocztowym nr 3 na Trasie Zbąszyń - Warszawa. | |
| 120 PLN | |
25783 |
1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 15.VII do Kielc; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
25784 |
1934 list polecony ze Lwowa do Pragi. | Fi.214 Mi.242 |
| 60 PLN | |
25785 |
| 100 PLN | |
25786 |
1934 list z Warszawy z wirnikiem zawodów Challenge. | Fi.252, 254 |
| 10 PLN | |
25787 |
1934 list z Warszawy do Mołojatycz. | Fi.253 Mi.274 |
| 20 PLN | |
25788 |
1934 list handlowy z Łodzi z wirnikiem propagandowym poczty. | Fi.253 |
| 20 PLN | |
25789 |
1934 list firmowy z Warszawy z wirnikiem " STOLICA ZAPRASZA NA ŚWIĘTO WARSZAWY 4-17 SIERPNIA 1934". | Fi.256 |
| 35 PLN | |
25790 |
1934 WILEŃSZCZYZNA - SZEMETOWSZCZYZNA - list polecony, wysłany 1.VIII z miejscowości Szemetowszczyzna (powiat oszmiański) do Warszawy, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*"; zwraca uwagę bardzo niski numer przesyłki; ładnie odciśnięte datownik i dwukrotnie! stempelek polecenia, kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (koperta z lewej strony przycięta); z kolekcji G.Hahne. | Fi.257 Mi.278 |
| 160 PLN | |
25791 |
1934 I Wszechsłowiańska Wystaw Filatelistyczna, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy na kopercie wystawy. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 50 PLN | |
25792 |
1934 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, znaczki na wycinkach z datownikiem okolicznościowym Wystawy. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 80 PLN | |
25793 |
1934 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, dwie całości okolicznościowe z wystawy. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 180 PLN | |
25794 |
| 120 PLN | |
25795 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta, gwarancja Mikstein. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 520 PLN | |
25796 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, kasowana okolicznościowo seria w czworoblokach z pełną oryginalną gumą, piękny stan gwarancja Ryblewski. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 800 PLN | |
25797 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów, luzak. | Fi.266 Mi.287 |
| 15 PLN | |
25798 |
| 80 PLN | |
25799 |
1934 ekspres polecony z Jarosławia do Lwowa, znaczek za 25 gr z nadrukiem offsetowym, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.267, 270I, 272 Mi.288, 291A, 293 |
| 250 PLN | |
25800 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria w czworoblokach. | Fi.268-9 Mi.289-90 |
| 320 PLN SOLD | |
25801 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, gwarancja. | Fi.268-9 Mi.289-90 |
| 90 PLN | |
25802 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta (Fi.150.-), gwarancja Schmutz. | Fi.268-69 Mi.289-90 |
| 110 PLN | |
25803 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challange, seria znaczków z przedrukiem na lotniczym liście poleconym wysłanym 30.VIII z Warszawy do Przemyśla, znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LOTNICZY CHALLENGE WARSZAWA 31" z wyróżnikiem "d"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 015). | Fi.268-269L Mi.289-290 |
| 120 PLN | |
25804 |
1934 wydanie prowizoryczne, znaczek z nadrukiem w odmianie III - obniżone gr., znaczek bez gumy (without gum). | Fi.270III Mi.291II |
| 130 PLN | |
25805 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem najrzadszego typu III (obniżone gr.) w kolorze niebieskoczarnym (Fi.1400.-), pełna oryginalna guma bez śladu podlepki, ale z mocnymi śladami siatki po suszeniu gumy, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270III Mi.291II |
| 1 200 PLN | |
25806 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odmiany III z literami gr w jednej linii z nowym nominałem, czysty rzadki, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270III Mi.291II |
| 900 PLN | |
25807 |
| 80 PLN | |
25808 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z odwróconym nadrukiem typograficznym w rzadszym kolorze niebieskoszarym, piękny stan, sygnowany Kronenberg, gwarancja i opis typu i koloru nadruku Schmutz. | Fi.270IIa No Mi.291IB |
| 1 500 PLN | |
25809 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja. | Fi.270IIa No Mi.291K |
| 850 PLN | |
25810 |
1934 wydanie przedrukowe, seria czterech znaczków, w tym dwa typy znaczków za 1 zł/1,20 zł, czyste (Fi.430.-). | Fi.270IIb, 271, 272I-II Mi.291IB, 292, 293I-II |
| 380 PLN | |
25811 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. o skośnie przesuniętym rysunku z typograficznym nadrukiem niebieskawoczarnym typu II, to najrzadszy kolor nadruku typograficznego o trudnej do ustalenia cenie dla znaczków czystych (Fi.-.-), do tej pory spotykano znaczki kasowane, pełna oryginalna guma bez śladu podlepki, piękny stan zachowania, gwarancja i opis. | Fi.270IIc Mi.291IB |
| 800 PLN | |
25812 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym szaroniebieskim, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270Ib Mi.291IA |
| 200 PLN | |
25813 |
1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 25/80 gr. z offsetowym nadrukiem w kolorze szaroniebieskim typu I (Mi.30 euro), gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.270Ib Mi.291IA |
| 60 PLN | |
25814 |
1934 list z Katowic do czeskiego Cieszyna, list opłacony znaczkiem wydania przedrukowego rzadkim na korespondencji z nadrukiem offsetowym, gwarancja Weźranowski. | Fi.270Ib Mi.291IA |
| 500 PLN | |
25815 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 55/60 gr. z błędem na poz.48 "przecinek zamiast kropki", gwarancja i opis. | Fi.271 B1 Mi.292 |
| 30 PLN | |
25816 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 55/60 gr. z błędem na poz. "spiczaste zakończenie cyfry 5", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.271 B6 Mi.292 |
| 30 PLN SOLD | |
25817 |
1934 wydanie prowizoryczne, znaczek z błędem "przecinek zamiast kropki po gr". | Fi.271B1 Mi.292II |
| 30 PLN | |
25818 |
1934 kartka reklamowa z Warszawy do Lwowa ze stemplem okolicznościowym Wystawy Przemysły Metalowego i Elektrycznego. | Fi.292 Mi.314 |
| 80 PLN | |
25819 |
1934 kartka Helu z kasownikiem okolicznościowym uzdrowiska. | Fi.Cp45 |
| 40 PLN | |
25820 |
1934 "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ LOTNICZY CHALLENGE 1934 28.VIII.-16.IX." Warszawa 2 (wyróżnik *c*), bardzo ładnie odciśnięty rzadki wirnik okolicznościowy (wg Myślickiego stopień rzadkości C) na karcie przesłanej 13.VIII do Włocławka; dobry stan zachowania (Myślicki 34 109). | Fi.Cp51 |
| 200 PLN | |
25821 |
1934 list z Krakowa z wirnikiem propagandowym poczty. | |
| 15 PLN SOLD | |