25742 |
1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Podwołczyska - Lwów nr 166. | Fi.Cp51 |
| 80 PLN | |
25743 |
1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zwardoń - Sucha nr 135. | Fi.Cp51 |
| 80 PLN | |
25744 |
1932 miejscowy list z Warszawy z wirnikiem propagandowym "NAJSZYBSZĄ DASZ ODPOWIEDŹ WYSYŁAJĄC JĄ SAMOLOTEM". | |
| 20 PLN | |
25745 |
1932-39 zestaw 28 listów obiegowych | |
| 120 PLN | |
25746 |
1933 WILEŃSZCZYZNA - DRUJA - list polecony, wysłany 3.II z małej, leżącej na granicy z Litwą miejscowości Druja (powiat brasławski) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*a*"; kasowniki odbiorcze na odwrocie; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne. | Fi.240, 245 Mi.259, 264 |
| 120 PLN | |
25747 |
1933 kartka z Warszawy z wirnikiem propagandowym "KUP NALEPKĘ PRZECIWGRUŹLICZĄ ZA 10 LUB 20 GR. / DNI PRZECIWGRUŹLICZE 1.XII-10.I". | Fi.254 |
| 60 PLN | |
25748 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Zebrzydowice nr 12. | Fi.254 |
| 60 PLN | |
25749 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Iwanie Puste - Tarnopol nr 388. | Fi.256 |
| 80 PLN | |
25750 |
1933 700-lecie założenia Torunia. | Fi.258 Mi.279 |
| 180 PLN | |
25751 |
| 200 PLN | |
25752 |
1933 700-lecie Torunia, rzadka próba znaczka za 60 gr. na żółtawym papierze prążkowanym poziomo, niegumowana, gwarancja i opis. | Fi.258 P4 Mi.279 |
| 3 000 PLN | |
25753 |
1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego (Fi.1300.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.258D Mi.279Y |
| 1 250 PLN | |
25754 |
| 280 PLN | |
25755 |
1933 zwycięzcy Chellengu. | Fi.259 Mi.280 |
| 60 PLN | |
25756 |
1933 zwycięzcy Challengu, znaczek w ładnym stanie. | Fi.259 Mi.280 |
| 120 PLN | |
25757 |
1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura. | Fi.259 Mi.280 |
| 90 PLN | |
25758 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.185.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 110 PLN | |
25759 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty (Fi.185.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 100 PLN | |
25760 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.740.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 440 PLN | |
25761 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek ze stemplem okolicznościowym. | Fi.260 Mi.281 |
| 40 PLN | |
25762 |
1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna. | Fi.260 Mi.281 |
| 70 PLN | |
25763 |
1933 Wystawa filatelistyczna w Toruniu, odmiana ze znakiem wodnym IID. | Fi.260D Mi.281 |
| 80 PLN | |
25764 |
| 110 PLN | |
25765 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D (trąbki w dół Fi.150.-) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika. | Fi.260D Mi.281Y |
| 120 PLN | |
25766 |
1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, marginesowa parka znaczków za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.300.-), gwarancja Łaszkiewicz, z opisem Schmutz. | Fi.260D Mi.281Y |
| 270 PLN | |
25767 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.260D Mi.281Y |
| 130 PLN | |
25768 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół, na miejscowym liście (opłata niezgodna z taryfą) przesłanym 21.V w Toruniu, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym. | Fi.260D Mi.281Y |
| 150 PLN | |
25769 |
1933 karnet - "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W TORUNIU", znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w położeniu - W.II.G (trąbki w górę). | Fi.260G Mi.281X |
| 120 PLN | |
25770 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek w ładnym stanie. | Fi.261 Mi.282 |
| 80 PLN | |
25771 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza. | Fi.261 Mi.282 |
| 75 PLN | |
25772 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok. | Fi.261 Mi.282 |
| 400 PLN | |
25773 |
1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.140.-). | Fi.261 Mi.282 |
| 100 PLN | |
25774 |
1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej. | Fi.262 Mi.283 |
| 150 PLN | |
25775 |
1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej. | Fi.262 Mi.283 |
| 160 PLN | |
25776 |
1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty (Fi.240,-). | Fi.262 Mi.283 |
| 200 PLN | |
25777 |
1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty na podlepce. | Fi.262 Mi.283 |
| 50 PLN | |
25778 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp74 |
| 120 PLN | |
25779 |
| 50 PLN | |
25780 |
| 30 PLN | |
25781 |
1933 list polecony z Londynu do fabryki mebli w Radomsku, list przewieziono na terenie Polski ambulansem pocztowym nr 5 na Trasie Gdynia - Warszawa. | |
| 120 PLN | |