The new auction will start soon

Auction 75. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
25742

1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Podwołczyska - Lwów nr 166.

Fi.Cp51
80 PLN
25743

1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zwardoń - Sucha nr 135.

Fi.Cp51
80 PLN
25744

1932 miejscowy list z Warszawy z wirnikiem propagandowym "NAJSZYBSZĄ DASZ ODPOWIEDŹ WYSYŁAJĄC JĄ SAMOLOTEM".


20 PLN
25745

1932-39 zestaw 28 listów obiegowych


120 PLN
25746

1933 WILEŃSZCZYZNA - DRUJA - list polecony, wysłany 3.II z małej, leżącej na granicy z Litwą miejscowości Druja (powiat brasławski) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*a*"; kasowniki odbiorcze na odwrocie; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne.

Fi.240, 245
Mi.259, 264 
120 PLN
25747

1933 kartka z Warszawy z wirnikiem propagandowym "KUP NALEPKĘ PRZECIWGRUŹLICZĄ ZA 10 LUB 20 GR. / DNI PRZECIWGRUŹLICZE 1.XII-10.I".

Fi.254
60 PLN
25748

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Zebrzydowice nr 12.

Fi.254
60 PLN
25749

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Iwanie Puste - Tarnopol nr 388.

Fi.256
80 PLN
25750

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279
180 PLN
25751

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279 
200 PLN
25752

1933 700-lecie Torunia, rzadka próba znaczka za 60 gr. na żółtawym papierze prążkowanym poziomo, niegumowana, gwarancja i opis.

Fi.258 P4
Mi.279
3 000 PLN
25753

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego (Fi.1300.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.258D
Mi.279Y 
1 250 PLN
25754

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z położeniem znaku wodnego W.II.G. (Fi.350.-)

Fi.258G
Mi.279 
280 PLN
25755

1933 zwycięzcy Chellengu.

Fi.259
Mi.280
60 PLN
25756

1933 zwycięzcy Challengu, znaczek w ładnym stanie.

Fi.259
Mi.280
120 PLN
25757

1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura.

Fi.259
Mi.280
90 PLN
25758

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.185.-).

Fi.259
Mi.280 
110 PLN
25759

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty (Fi.185.-).

Fi.259
Mi.280
100 PLN
25760

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.740.-).

Fi.259
Mi.280
440 PLN
25761

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek ze stemplem okolicznościowym.

Fi.260
Mi.281
40 PLN
25762

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna.

Fi.260
Mi.281 
70 PLN
25763

1933 Wystawa filatelistyczna w Toruniu, odmiana ze znakiem wodnym IID.

Fi.260D
Mi.281
80 PLN
25764

1933 Wystawa filatelistyczna w Toruniu, odmiana ze znakiem wodnym IID.

Fi.260D
Mi.281
110 PLN
25765

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D (trąbki w dół Fi.150.-) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260D
Mi.281Y
120 PLN
25766

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, marginesowa parka znaczków za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.300.-), gwarancja Łaszkiewicz, z opisem Schmutz.

Fi.260D
Mi.281Y
270 PLN
25767

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.260D
Mi.281Y 
130 PLN
25768

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół, na miejscowym liście (opłata niezgodna z taryfą) przesłanym 21.V w Toruniu, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym.

Fi.260D
Mi.281Y 
150 PLN
25769

1933 karnet - "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W TORUNIU", znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w położeniu - W.II.G (trąbki w górę).

Fi.260G
Mi.281X
120 PLN
25770

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek w ładnym stanie.

Fi.261
Mi.282
80 PLN
25771

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
75 PLN
25772

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
400 PLN
25773

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.140.-).

Fi.261
Mi.282 
100 PLN
25774

1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283
150 PLN
25775

1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283 
160 PLN
25776

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty (Fi.240,-).

Fi.262
Mi.283
200 PLN
25777

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty na podlepce.

Fi.262
Mi.283 
50 PLN
25778

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp74
120 PLN
25779

1933 koperta firmowa z Warszawy z wirnikiem "WYSTAWA ELEKTROTECHNICZNA S.E.P. 11-19.VI.1933. WARSZAWA - POLITECHNIKA"


50 PLN
25780

1933 list urzędowy z Warszawy do Bochni, zwrócony do Warszawy i tu ostemplowany rzadkim wirnikiem "Pomóż Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi ratować Ciebie (wyróżnik c)", Myślicki 31106.


30 PLN
25781

1933 list polecony z Londynu do fabryki mebli w Radomsku, list przewieziono na terenie Polski ambulansem pocztowym nr 5 na Trasie Gdynia - Warszawa.


120 PLN