The new auction will start soon

Auction 74. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17045

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 57, plama widoczna na odwrocie znaczka, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
100 PLN
17046

1919 wydanie krakowskie, czworoblok z nadrukiem pierwszej formy z poz. 47/58, znaczek z poz 47 z silnie uszkodzonymi literami PP, stan idealny, gwarancja Mikstein.

Fi.32I
Mi.31
2 300 PLN
17047

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z odwróconym nadrukiem na filatelistycznym liście ekspresowym z Cieszyna z firmy filatelistycznej Edmund Fürst.

Fi.32I, 38, 38No
Mi.31, 48, 48K 
1 000 PLN
17048

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.15 "cienkie Z", piękny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.32I B1
Mi.31 
750 PLN
17049

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 44 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32IB1
Mi.31
180 PLN
17050

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 5, gwarancja Mikstein i Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
290 PLN
17051

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 28, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
200 PLN
17052

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE poz.33 (Fi.800.-); nie ma śladu podlepki, ale jest w widoczny na skanie sposób zgięty poziomo, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
240 PLN
SOLD
17053

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 5, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
300 PLN
17054

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 16 z uszkodzonymi literami PP, gwarancja i oznaczenie pozycji Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
500 PLN
17055

1919 wydanie krakowskie, znaczek z rzadkim nadrukiem formy IIE z poz. 17, gwarancja.

Fi.32II
Mi.31 
340 PLN
17056

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 31 - silne uszkodzenie liter P, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31 
800 PLN
17057

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 15 - uszkodzone litery P, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31 
800 PLN
17058

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE, z bardzo rzadkim dużym błędem na poz.29/79 "O w POLSKA jak Q"; występuje on tylko na jednym znaczku opłaty - za 6 hal. przedrukowanym formą IIE i na jednym znaczku dopłaty - za 15 hal. przedrukowanym formą IID; nie jest jeszcze katalogowany, ale został opisany przez L.Schmutza "Przegląd Filatelistyczny" 5/2004, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Ryblewski.

Fi.32II B
Mi.31
3 000 PLN
17059

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 38, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.33
Mi.32
1 000 PLN
17060

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 87, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.33
Mi.32
1 500 PLN
17061

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.84 "S z łezką"; mały ślad po podlepce, bardzo ładny stan, sygnowany, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.33 B
Mi.32 
2 200 PLN
17062

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.49 "mocno uszkodzona litera P w POLSKA - tzw.gwóźdź", piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.34 B
Mi.33 
2 400 PLN
17063

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "uszkodzone A", gwarancja.

Fi.34 B3
Mi.33 
750 PLN
17064

1919 wydanie krakowskie, czworoblok z nadrukiem pierwszej formy z poz. 5/16, oba lewe znaczki z błędem "cienkie Z", stan idealny, gwarancja Mikstein.

Fi.34B1
Mi.33
3 500 PLN
17065

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 34 z błędem "cienkie Z", gwarancja Berbeka.

Fi.34B1
Mi.33 
750 PLN
17066

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 28, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.35
Mi.34
300 PLN
17067

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 64, gwarancja Mikstein, Krawczyk.

Fi.35
Mi.34
80 PLN
17068

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 55, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.35
Mi.34
400 PLN
17069

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.95, gwarancja i opis pozycji Schmutz.

Fi.35
Mi.34
100 PLN
SOLD
17070

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 22, gwarancja Schmutz.

Fi.35
Mi.34
90 PLN
17071

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 3, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.36
Mi.35
400 PLN
17072

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.4 "cienkie Z", sygnowany mgr Sawczak - Knihinicki, gwarancja i opis Miszczak.

Fi.36 B1
Mi.35 
800 PLN
17073

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 44 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.36B1
Mi.35
650 PLN
17074

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 73 z błędem "dwukropek", znaczek z dużymi ubytkami gumy i plamką na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Mikstein, Miszczak.

Fi.36B2
Mi.34
1 500 PLN
17075

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 73 z błędem "dwukropek", rzadkie - znaczków z tym błędem przedrukowano tylko 53 sztuki, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

Fi.36B2
Mi.35 
1 600 PLN
17076

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 79, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.37II
Mi.36
4 800 PLN
17077

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25 hal. z rzadkim jako skośny nadrukiem formą IIB poz.42, lekki ślad po podlepce, sygnowany, gwarancja A.Łaszkiewicz, de Julien, z opisem Mikstein.

Fi.37II
Mi.36
8 000 PLN
17078

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Melnik.

Fi.38
Mi.48
30 PLN
SOLD
17079

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
17080

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
17081

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
17082

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
17083

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
40 PLN
SOLD
17084

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN