The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 74. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
16965

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków w kolorze jasno purpurowo fioletowym z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW błyszczący, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.16aII
Mi.13II 
2 000 PLN
16966

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "kropka w P w Poczta", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.16cIB5
Mi.13I
100 PLN
16967

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "Pelska", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.16dII B12
Mi.13II 
160 PLN
16968

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek za 10 hal., rzadki ze znacznie przesuniętym w poziomie nadrukiem, ze względu na brak znaczków obiegowych w tym wydaniu wyjątkowo zaliczono makulaturę do nakładu, gwarancja Schmutz.

Fi.17 B
400 PLN
16969

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria czysta w czworoblokach, w pięknym stanie (Fi.600.-), gwarancja Mikstein.

Fi.17-19
540 PLN
16970

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria czysta na podlepkach, gwarancja Ćwiertnia.

Fi.17-19
50 PLN
16971

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria kasowana na wycinkach.

Fi.17-19
50 PLN
16972

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria znaczków z odwróconymi nadrukami, gwarancja Mikstein, Jungjohann BPP.

Fi.17-19 No
280 PLN
16973

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria znaczków z odwróconymi nadrukami (Fi.470.-), gwarancja podwójna Roszkowski, Kwaśniewski i Ryblewski, Schmutz.

Fi.17-19 No
450 PLN
16974

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria znaczków z odwróconymi nadrukami, kasowane na wycinkach, gwarancja Mikulski.

Fi.17-19 No
320 PLN
16975

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.17No
Mi.17K
650 PLN
16976

1918 pierwsze wydanie lubelskie, parka z odwróconym nadrukiem, stan idealny, gwarancja Schmutz.

Fi.17No
Mi.17K 
750 PLN
16977

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, minimalny Schmitzdruki, gwarancja Mikulski, Wiatrowski.

Fi.18 No
Mi.18 K 
200 PLN
16978

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "brak ornamentów", ciężka podlepka.

Fi.18B3
Mi.18
20 PLN
16979

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z dolnego rzędu z niedobitym napisem POCZTA, gwarancja.

Fi.19No
Mi.19K
1 000 PLN
16980

1918 pierwsze wydanie lubelskie, parka znaczków z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.19No
Mi.19K
500 PLN
16981

1918 drugie wydanie lubelskie, seria znaczków w najtańszych odmianach na dwóch kopertach bez obiegu pocztowego.

Fi.20-29
Mi.20-28 
340 PLN
SOLD
16982

1918 drugie wydanie lubelskie, seria kasowana, znaczek za 10/30 hal. z oboma kolorami nadruku czarnym i fioletowobrązowym (Fi.350+180.-), gwarancja. Krawczyk, Mikstein.

Fi.20-29
Mi.20-28 
480 PLN
SOLD
16983

1918 drugie wydanie lubelskie, podstawowa seria na wycinkach, gwarancja.

Fi.20-29
240 PLN
SOLD
16984

1918 drugie wydanie lubelskie, seria czysta, każdy znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, kilka tańszych z prawie niewidocznym cieniem śladu po podlepce, reszta w bardzo ładnym stanie, gwarancja Gryżewski.

Fi.20-29 B
Mi.20-28 
1 500 PLN
16985

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11,5, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.20b
Mi.20b 
70 PLN
16986

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.21
Mi.21
12 PLN
16987

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21
60 PLN
16988

1918 drugie wydanie lubelskie, kompletny arkusz przedrukowy znaczka za 3 hal., komplet błędów występujących w tej formie przedrukowej, doskonały materiał do badań i ekspertyz, drobne zagięcia.

Fi.21
Mi.21
4 200 PLN
16989

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21 
20 PLN
16990

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 3/15 hal., lewy z brzegowym uszkodzeniem lewej strony nadruku, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Ways.

Fi.21
50 PLN
16991

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/15 hal. z uszkodzonymi oboma gwiazdkami w nadruku, gwarancja.

Fi.21 B
25 PLN
SOLD
16992

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/15 hal. z błędem na poz.22 "litera A w POLSKA krótsza", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.21 B2
30 PLN
16993

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a 
20 PLN
16994

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z brzegowym uszkodzeniem nadruków, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a 
180 PLN
16995

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. ze słabo odobitym nadrukiem, sygnowany Esperantisto Filatelejo, gwarancja.

Fi.22a
30 PLN
16996

1918 drugie wydanie lubelskie, mieszana frankatura ze znaczkiem okupacji austro-węgierskiej, list polecony wysłany 31.I. ze Sławkowa do Będzina, na terenie dyrekcji lubelskiej pod koniec stycznia zaczęło brakować znaczków (za prof. J.Auleytnerem) - stąd list obok polskich znaczków przedrukowych drugiego wydania lubelskiego za 10/30 i 25/40 hal. opłacono znaczkiem OA za 15 hal.; na odwrocie kasownik odbiorczy z Będzina - w zaborze austriackim nie było to obowiązkowe, piękny stan, gwarancja i opis Walisch.

Fi.22a, 23a, OA60
4 200 PLN
16997

1918 drugie wydanie lubelskie - FIOLETOWY i CZARNY NADRUK Z BŁĘDEM "HA zamiast HAL"; list zagraniczny opłacony znaczkami za 10/30 hal. z nadrukiem fioletowym i czarnym oraz parką znaczków za 3/15 hal. wysłany 31.I.1919 z Lublina do Wiednia, opłata 1 hal. ponad obowiązującą taryfę 25 hal., co wynikło z braku znaczków o nominale 1 lub 5 hal., znaczki unieważnione unarodowionym kasownikiem austro-węgierskiej poczty polowej z wyciętym napisem K.u.k. ETAPENPOSTAMT; oba znaczki za 10/30 hal. z błędem na 41 poz. "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki, HA bez kropki zamiast HAL."; dla lepszej ekspozycji koperta rozcięta z trzech stron i nieco zmniejszona; znaczek z fioletowym nadrukiem jest rzadki i dotąd nie wyceniany na korespondencji, z błędem to już walor unikalny, gwarancja Jungjohann.

Fi.22a-b B4, 21,
16 000 PLN
16998

1918 drugie wydanie lubelskie, kasowany znaczek za 10/30 hal. z nadrukiem w kolorze fioletowym, bardzo ładny stan, sygnatura WITKOWSKI POZNAŃ, gwarancja Gryżewski.

Fi.22b
200 PLN
16999

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z brzegowym uszkodzonym po lewej stronie nadrukiem w kolorze fioletowym, bardzo ładny stan, sygnowany, gwarancja Mikstein.

Fi.22b B
220 PLN
17000

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków za 10/30 hal. z odwróconym nadrukiem brzegowym w kolorze fioletowym: lewy górny ze zniekształconą gwiazdką, lewy dolny z występującym tylko na tej wartości błędem z poz.41 "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki i HA zamiast HAL.", prawe bez błędów (Fi.12600.-) bardzo ładny stan; sygnowany, gwarancja Kwaśniewski, Schmutz.

Fi.22b B4 No + 22b No
7 500 PLN
17001

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z poz. 31 z niedodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22bNo
Mi.22bK 
1 200 PLN
17002

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z odwróconym nadrukiem w kolorze fioletowym (Fi.1800.-), piękny stan, gwarancja Kwaśniewski, Ryblewski.

Fi.22b No
1 500 PLN
17003

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, nadruk z poz. 41 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, stan idealny, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.23No
Mi.23K
350 PLN
17004

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.23No
Mi.23K
600 PLN