16965 |
1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków w kolorze jasno purpurowo fioletowym z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW błyszczący, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.16aII Mi.13II |
| 2 000 PLN | |
16966 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "kropka w P w Poczta", gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.16cIB5 Mi.13I |
| 100 PLN | |
16967 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "Pelska", gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.16dII B12 Mi.13II |
| 160 PLN | |
16968 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek za 10 hal., rzadki ze znacznie przesuniętym w poziomie nadrukiem, ze względu na brak znaczków obiegowych w tym wydaniu wyjątkowo zaliczono makulaturę do nakładu, gwarancja Schmutz. | Fi.17 B |
| 400 PLN | |
16969 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria czysta w czworoblokach, w pięknym stanie (Fi.600.-), gwarancja Mikstein. | Fi.17-19 |
| 540 PLN | |
16970 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria czysta na podlepkach, gwarancja Ćwiertnia. | Fi.17-19 |
| 50 PLN | |
16971 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria kasowana na wycinkach. | Fi.17-19 |
| 50 PLN | |
16972 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria znaczków z odwróconymi nadrukami, gwarancja Mikstein, Jungjohann BPP. | Fi.17-19 No |
| 280 PLN | |
16973 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria znaczków z odwróconymi nadrukami (Fi.470.-), gwarancja podwójna Roszkowski, Kwaśniewski i Ryblewski, Schmutz. | Fi.17-19 No |
| 450 PLN | |
16974 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria znaczków z odwróconymi nadrukami, kasowane na wycinkach, gwarancja Mikulski. | Fi.17-19 No |
| 320 PLN | |
16975 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja. | Fi.17No Mi.17K |
| 650 PLN | |
16976 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, parka z odwróconym nadrukiem, stan idealny, gwarancja Schmutz. | Fi.17No Mi.17K |
| 750 PLN | |
16977 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, minimalny Schmitzdruki, gwarancja Mikulski, Wiatrowski. | Fi.18 No Mi.18 K |
| 200 PLN | |
16978 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "brak ornamentów", ciężka podlepka. | Fi.18B3 Mi.18 |
| 20 PLN | |
16979 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z dolnego rzędu z niedobitym napisem POCZTA, gwarancja. | Fi.19No Mi.19K |
| 1 000 PLN | |
16980 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, parka znaczków z nadrukiem odwróconym, gwarancja. | Fi.19No Mi.19K |
| 500 PLN | |
16981 |
1918 drugie wydanie lubelskie, seria znaczków w najtańszych odmianach na dwóch kopertach bez obiegu pocztowego. | Fi.20-29 Mi.20-28 |
| 340 PLN SOLD | |
16982 |
1918 drugie wydanie lubelskie, seria kasowana, znaczek za 10/30 hal. z oboma kolorami nadruku czarnym i fioletowobrązowym (Fi.350+180.-), gwarancja. Krawczyk, Mikstein. | Fi.20-29 Mi.20-28 |
| 480 PLN SOLD | |
16983 |
1918 drugie wydanie lubelskie, podstawowa seria na wycinkach, gwarancja. | Fi.20-29 |
| 240 PLN SOLD | |
16984 |
| 1 500 PLN | |
16985 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11,5, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.20b Mi.20b |
| 70 PLN | |
16986 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja. | Fi.21 Mi.21 |
| 12 PLN | |
16987 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | Fi.21 Mi.21 |
| 60 PLN | |
16988 |
1918 drugie wydanie lubelskie, kompletny arkusz przedrukowy znaczka za 3 hal., komplet błędów występujących w tej formie przedrukowej, doskonały materiał do badań i ekspertyz, drobne zagięcia. | Fi.21 Mi.21 |
| 4 200 PLN | |
16989 |
| 20 PLN | |
16990 |
1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 3/15 hal., lewy z brzegowym uszkodzeniem lewej strony nadruku, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Ways. | Fi.21 |
| 50 PLN | |
16991 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/15 hal. z uszkodzonymi oboma gwiazdkami w nadruku, gwarancja. | Fi.21 B |
| 25 PLN SOLD | |
16992 |
| 30 PLN | |
16993 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | Fi.22a Mi.22a |
| 20 PLN | |
16994 |
1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z brzegowym uszkodzeniem nadruków, gwarancja Schmutz. | Fi.22a Mi.22a |
| 180 PLN | |
16995 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. ze słabo odobitym nadrukiem, sygnowany Esperantisto Filatelejo, gwarancja. | Fi.22a |
| 30 PLN | |
16996 |
1918 drugie wydanie lubelskie, mieszana frankatura ze znaczkiem okupacji austro-węgierskiej, list polecony wysłany 31.I. ze Sławkowa do Będzina, na terenie dyrekcji lubelskiej pod koniec stycznia zaczęło brakować znaczków (za prof. J.Auleytnerem) - stąd list obok polskich znaczków przedrukowych drugiego wydania lubelskiego za 10/30 i 25/40 hal. opłacono znaczkiem OA za 15 hal.; na odwrocie kasownik odbiorczy z Będzina - w zaborze austriackim nie było to obowiązkowe, piękny stan, gwarancja i opis Walisch. | Fi.22a, 23a, OA60 |
| 4 200 PLN | |
16997 |
1918 drugie wydanie lubelskie - FIOLETOWY i CZARNY NADRUK Z BŁĘDEM "HA zamiast HAL"; list zagraniczny opłacony znaczkami za 10/30 hal. z nadrukiem fioletowym i czarnym oraz parką znaczków za 3/15 hal. wysłany 31.I.1919 z Lublina do Wiednia, opłata 1 hal. ponad obowiązującą taryfę 25 hal., co wynikło z braku znaczków o nominale 1 lub 5 hal., znaczki unieważnione unarodowionym kasownikiem austro-węgierskiej poczty polowej z wyciętym napisem K.u.k. ETAPENPOSTAMT; oba znaczki za 10/30 hal. z błędem na 41 poz. "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki, HA bez kropki zamiast HAL."; dla lepszej ekspozycji koperta rozcięta z trzech stron i nieco zmniejszona; znaczek z fioletowym nadrukiem jest rzadki i dotąd nie wyceniany na korespondencji, z błędem to już walor unikalny, gwarancja Jungjohann. | Fi.22a-b B4, 21, |
| 16 000 PLN | |
16998 |
1918 drugie wydanie lubelskie, kasowany znaczek za 10/30 hal. z nadrukiem w kolorze fioletowym, bardzo ładny stan, sygnatura WITKOWSKI POZNAŃ, gwarancja Gryżewski. | Fi.22b |
| 200 PLN | |
16999 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z brzegowym uszkodzonym po lewej stronie nadrukiem w kolorze fioletowym, bardzo ładny stan, sygnowany, gwarancja Mikstein. | Fi.22b B |
| 220 PLN | |
17000 |
1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków za 10/30 hal. z odwróconym nadrukiem brzegowym w kolorze fioletowym: lewy górny ze zniekształconą gwiazdką, lewy dolny z występującym tylko na tej wartości błędem z poz.41 "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki i HA zamiast HAL.", prawe bez błędów (Fi.12600.-) bardzo ładny stan; sygnowany, gwarancja Kwaśniewski, Schmutz. | Fi.22b B4 No + 22b No |
| 7 500 PLN | |
17001 |
| 1 200 PLN | |
17002 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z odwróconym nadrukiem w kolorze fioletowym (Fi.1800.-), piękny stan, gwarancja Kwaśniewski, Ryblewski. | Fi.22b No |
| 1 500 PLN | |
17003 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, nadruk z poz. 41 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, stan idealny, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.23No Mi.23K |
| 350 PLN | |
17004 |
| 600 PLN | |