Auction 73. Town postage 1914-1918

8860

1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowana (tak jak wydano) cięta próba znaczka poczty miejskiej za 10 gr., bez tła (typ 2), gwarancja Gryżewski, Schmutz.

Fi.6A P1
Mi.6C
400 PLN
8861

1918 Przedbórz, znaczek drugiego wydania, gwarancja.

Fi.6B
80 PLN
8862

1918 Łódź, karta pocztowa wysłana 27.3 z Warszawy, wyjątkowo wyraźna odbitka sześciokątnego stempelka poczty miejskiej w kolorze czarnofioletowym z datą 28.3; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.6b
400 PLN
8863

1918 Żarki, III wydanie, seria kasowana (Mi.135 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.7-9
120 PLN
8864

1918 Przedbórz, II wydanie, ząbkowana seria czysta, 2 gr. typ 3, 4 gr. typ 3, 6 gr. typ 3 i 10 gr. typ 1 (Mi.210 euro), każdy znaczek gwarancja z opisem typu Krawczyk.

Fi.7-10B
Mi.7-10A
240 PLN
8865

1918 Przedbórz, II wydanie, ząbkowana seria kasowana, 2 gr. typ 1, 4 gr. typ 2, 6 gr. typ 2 i 10 gr. typ 1 (Mi.104 euro), każdy znaczek gwarancja z opisem typu Krawczyk(1), Falkowski (1), Schmutz(2).

Fi.7-10B
Mi.7-10A
120 PLN
8866

Fi.7-10B
90 PLN
8867

1918 Przedbórz, znaczek trzeciego wydania, gwarancja.

Fi.7B
15 PLN
8868

1918 Przedbórz, III wydanie, próba (makulatura) dwustronna 10 hal./2 hal., w ładnym stanie - bez podlepki ani jej śladu, lekko ścieniony na marginesie gwarancja Schmutz.

Fi.10A/7A
Mi.10B/7B
400 PLN
8869

1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na karcie pocztowej wysłanej 23.7 z Pułtuska; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta).

Fi.13a
60 PLN
8870

1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na zawiadomieniu o nadejściu pieniędzy wysłanym 2.1 z Ostbank für Handel und Gewerbe, na odwrocie stempelek informacyjny "Schalter 14"; dobry stan zachowania.

Fi.13b
150 PLN
8871

1918 Przedbórz, stemplowana seria V wydania, ząbkowanie 11 1/2, gwarancja.

Fi.15-8B
20 PLN
8872

1918 Przedbórz, V wydanie, kasowana seria ząbkowana ZL 11,5, gwarancja.

Fi.15-18B
Mi.15-18B
50 PLN
8873

Fi.15B
1 500 PLN
8874

80 PLN
8875

1918 Tarnów, znaczek III wydania z odwróconym i przesuniętym nadrukiem.

50 PLN
8876

1918 Tarnów, znaczki III wydania.

80 PLN
8877

1918 Warszawa, kartka z Będzina do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej.

50 PLN
8878

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem pierwszego wydania, gwarancja.

50 PLN
8879

1918 Kalisz, zestwa znaczków z nadrukami lokalnymi.

80 PLN
8880

1919 Chęciny, znaczki fantazyjnego wydania poczty miejskiej.

Fi.1-8
60 PLN
8881

1919 Chęciny, seria czysta z pełną oryginalną gumą, piękny stan.

Fi.1-8
120 PLN
8882

Fi.1-8B
320 PLN
8883

1919 Chęciny, czysty marginesowy znaczek za 4 hal. bez perforacji pionowej po lewej.

250 PLN
15655

1916 pamiątka wielkiej kwesty ogólnokrajowej pod hasłem "Ratujcie dzieci", dekoracyjne patriotyczne wydawnictwo (nie widokówka), nakładem Łódzkiej Okręgowej Rady Opiekuńczej; litografia.

100 PLN