The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 73. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8820

1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.VIA
40 PLN
8821

1916 Warszawa, bardzo rzadka litograficzna próba znaczka za 20 gr. w kolorze niebieskim, bez tła, na białym gumowanym papierze (Mi.250 euro), cień śladu po podlepce; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.VI P5
Mi.VI P 
400 PLN
8822

1916 Warszawa, niegumowana (tak jak wydana) litograficzna próba znaczka za 10 gr., czarna bez tła, na papierze białym glansowanym, gwarancja i opis M V-P19 Schmutz.

Fi.V P5
400 PLN
8823

1916 Warszawa, próba znaczka nie wprowadzonego do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.VP5
200 PLN
8824

1916 Warszawa, próba znaczka nie wprowadzonego do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.VP6
200 PLN
8825

1916 Częstochowa, list miejscowy ze stemplem poczty miejskiej.

Fi.1b
380 PLN
8826

1917 Przedbórz, I wydanie, marginesowa seria znaczków ciętych (Fi.1200.-), znaczek za 2 gr. - typ 1, zgięty na marginesach przy krawędzi rysunku znaczka i potem rozprostowany, znaczek za 4 gr. - typ 1, lekkie zmatowienie na gumie, gwarancja i opis Schmutz,.

Fi.1-2A
Mi.1-2B 
800 PLN
8827

1917 Przedbórz, I wydanie, seria kasowana, znaczek za 2 gr. typ 7, za 4 gr. typ 6, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
200 PLN
8828

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta z pełną oryginalną gumą z minimalnymi zmatowieniami, znaczek za 2 gr. typu 6, za 4 gr. typu 2, ładny stan, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
280 PLN
8829

1917 Przedbórz, rekonstrukcja kompletnego sektora obu znaczków I wydania, każdy w innym typie - od pierwszego do ósmego (Fi.3520.-), wszystkie marginesowe, w ładnym stanie, z pełną oryginalną gumą, gwarancje i opis typów Jungjohann BPP,.

Fi.1-2B
Mi.1-2A 
3 600 PLN
8830

1917 Przedbórz, znaczek poczty miejskiej typ 8, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.1B
90 PLN
8831

1917 Przedbórz, znaczek poczty miejskiej typ 4, duży ślad po usuniętej podlepce, gwarancja i oznaczenie Koopman.

Fi.1B
80 PLN
8832

1917 Przedbórz, połówka znaczka za 4 gr. na wycinku - typ 3 z kropką pomiędzy ramkami wokół prawej dolnej cyfry 4, ładnie sygnowany - trąbka pocztowa z literką S.

Fi.2B
Mi.2A 
70 PLN
8833

1917 Przedbórz, I wydanie, znaczek za 4 gr. typu 2, na kopercie listu wysłanego 16.12 z Warszawy, unieważniony datownikiem austriackiego urzędu etapowego 26.XII; stempelek cenzury; gwarancja Krawczyk.

Fi.2B
Mi.2A 
400 PLN
8834

1917 Przedbórz, znaczek poczty miejskiej typ 5, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.2B
80 PLN
8835

1917 Przedbórz, znaczek poczty miejskiej typ 1, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.2B
81 PLN
SOLD
8836

1917 Przedbórz, znaczek poczty miejskiej typ 3, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.2B
90 PLN
8837

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, list z Wiednia wysłany 5.III; stempel cenzury warszawskiej; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.2b
150 PLN
8838

1917 Częstochowa, list firmowy z Warszawy 18.5. do Częstochowy, ciekawa kombinacja dwóch kasowników poczty miejskiej.

Fi.2a, IVa
320 PLN
8839

1917 Łódź, widokówka do obozu jeńców w Szprotawie nadana 6.6 na poczcie niemieckiej, adres napisany po polsku był według niemieckiego urzędnika niedokładny, po opatrzeniu przesyłki w sortowni adnotacją "Wo Kreis?", kartkę za pośrednictwem poczty miejskiej zwrócono do nadawcy (stempelek ZURÜCK poczty łódzkiej?), datownik z datą 8.6 odciśnięty w kolorze czerwonym; ciekawa całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja.

Fi.3a
250 PLN
8840

1917 Warszawa - "7 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania na liście wysłanym 7.8 z Włocławka; słabszy stan zachowania.

Fi.9a
70 PLN
8841

1917 Warszawa - "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania na widokówce wysłanej 16.6 z Ciechocinka; idealny stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.9b
85 PLN
SOLD
8842

1917 Warszawa, zestaw 3 karnetów (różne kolory okładek) "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek (co rzadkie!) umieszczono w sporządzonych w małym nakładzie specjalnych karnetach, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania.


450 PLN
SOLD
8843

1917 Warszawa, kartka z Rawy do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej.


60 PLN
8844

1917 Warszawa, kartka z Mielca do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej.


75 PLN
8845

1917 Mińsk Litewski, znaczek kwestarski - cegiełka (revenue) na rzecz Szkoły Ludowej im. Tadeusza Kościuszki w Mińsku; bardzo dobry stan zachowania.


100 PLN
8846

1917 Warszawa, karnet z szaroczerwoną okładką "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek (co rzadkie!) umieszczono w sporządzonych w małym nakładzie specjalnych karnetach, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania.


200 PLN
SOLD
8847

1918 Wilno z zagranicy, karta pocztowa wysłana 15.VI z Wiednia do Wilna, doskonała odbitka fioletowego stempelka opłaty doręczeniowej "GEBÜHR 10 PF.", stempelek niemieckiej cenzury "Geprüft P.St.VI. A.-K."; przesyłki zagraniczne doręczone przez wileńską pocztę miejską należą do najrzadszych walorów tego działu; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.1
2 400 PLN
8848

1918 Żarki, I wydanie, seria kasowana sygnowana i gumowana (Mi.300 euro), gwarancja Mischal.

Fi.1-3
240 PLN
8849

1918 Luboml, nieząbkowana marginesowa seria czysta, napisy we wszystkich językach mieszkańców miasta - polskim, ukraińskim, hebrajskim i niemieckim, piękny stan.

Fi.1-5A
120 PLN
SOLD
8850

1918 Luboml, seria ząbkowana stemplowana grzecznościowo na kopercie.

Fi.1-5B
40 PLN
SOLD
8851

1918 Luboml i Sosnowiec, bardzo rzadkie kasowane przez magistrat serie Lubomla: ząbkowana zwykła i ząbkowana z odwróconymi cyframi nominału (cztery znaczki w parkach, jeden uszkodzony) oraz wycinek ze znaczkiem Sosnowca unieważnionym kasownikiem typu 2I w bardzo rzadkim, niekatalogowanym, kolorze niebieskim - ten kolor kasownika występuje na kilku znanych listach obiegowych z 6.AUG.1916, całość opisana na karcie albumowej.

Fi.1-5B+1-5Bs, 5
Mi.I-V+I-VF, 5 
800 PLN
8852

1918 Przedbórz, II wydanie, cięta seria czysta, 2 gr. typ 2, 4 gr. typ 1, 6 gr. typ 3 i 10 gr. typ 1, tak jak wydano część nakładu bez gumy (Mi. 355 euro), każdy znaczek gwarancja Rachmanow i z opisem typu Schmutz.

Fi.3-6A
Mi.3-6C
800 PLN
8853

1918 Przedbórz, II wydanie, ząbkowana liniowo ZL 11,5 seria stemplowana, gwarancja Schmutz,.

Fi.3-6B
Mi.3-6B 
160 PLN
8854

1918 Przedbórz, seria znaczków II wydania, wszystkie znaczki typ 2, gwarancja i oznaczenie.

Fi.3-6B
110 PLN
8855

1918 Częstochowa, formularz Austriackiego Czerwonego Krzyża przeznaczony dla jeńców w Rosji, wysłany przez Polaka do Częstochowy, datownik poczty miejskiej (bez mostka) z 15.3, liczne stempelki cenzur: rosyjskiej, niemieckiej, austriackiej; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.3a
750 PLN
8856

1918 Częstochowa, karta pocztowa wysłana 18.2 do miejscowości Zerre w Niemczech i zwrócona do nadawcy; dwa stemple poczty miejskiej w Częstochowie: datownik i taryfowy za 5 fen; dodatkowo stempelek "zurück"; cenzura poznańska; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.3b, IVa
700 PLN
8857

1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria przedrukowa (Mi.390 euro), gwarancja Łaszkiewicz, Kapkowski.

Fi.4-6
360 PLN
8858

1918 Żarki, znaczek czysty II wydania z podwójnym nadrukiem - 6 hal. czarny na 10 hal. różowym, (Mi.500 euro), guma parowana już bez śladu podlepki, liczony jak podlepkowy, gwarancja Krawczyk.

Fi.4s Np
300 PLN
8859

1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowana (tak jak wydano) parka ciętych prób znaczka poczty miejskiej za 6 gr., bez tła (typ 2+3), gwarancja Schmutz.

Fi.5A P1
Mi.5C 
600 PLN