The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 73. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8780

1916 Łódź, karta pocztowa wysłana 19.4 z Berlina, czytelna odbitka stempla doręczeniowego Straży Pożarnej w kolorze lila, stempelek cenzury poznańskiej; całość w idealnym stanie zachowania, gwarancja.

Fi.2b
900 PLN
8781

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na dofrankowanej karcie pocztowej wysłanej 14.1 z Częstochowy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2a
60 PLN
8782

1916 Sosnowiec, gwarancja.

Fi.3
55 PLN
8783

1916 Sosnowiec, seria czysta z paskiem (Mi.220 euro), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
380 PLN
8784

1916 Sosnowiec, seria kasowana z pełną gumą (Mi.500 euro), piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
400 PLN
8785

1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.130 euro) z jedną podlepką, bardzo ładny stan, sygnowana FILATELISTA LWÓW, gwarancja.

Fi.3-4
140 PLN
8786

1916 Sosnowiec, gwarancja Falkowski,.

Fi.5
90 PLN
8787

1916 Sosnowiec, herb miasta, parka znaczków w kolorze lilaczerwonym w położeniu tete-beche i co unikalne z całym pustopolem, kilka technologicznych ubytków gumowania, gwarancja.

Fi.5a
1 500 PLN
8788

1916 Sosnowiec, herb miasta, dwie parki znaczków za (3 kop.) w położeniu tete-beche; jedna w kolorze lilaczerwonym, a druga w różowawoczerwonym, obie z lekka fałdą, gwarancja Schmutz.

Fi.5a, b
900 PLN
8789

1916 Sosnowiec, herb miasta, czworoblok znaczków w kolorze różowoczerwonym zawierający różne kombinacje parek tete-beche w bardzo dobrym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.5b
800 PLN
8790

1916 Sosnowiec, herb miasta, marginesowa parka znaczków za (3 kop.) w kolorze różowawoczerwonym w położeniu tete-beche i z prawie całym pustopolem, gwarancja Schmutz.

Fi.5b
500 PLN
8791

1916 Warszawa, miejscowa karta wysłana 19.3, opłatę doręczeniową udokumentowano dzielonym znaczkiem poczty miejskiej z przedrukiem za 6/5 gr, dodatkowo stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE; dobry stan zachowania (bez tekstu na odwrocie); sygnowano na odwrocie litery "B.T." w kółku.

Fi.7
80 PLN
8792

1916 Warszaw, list miejscowy z Warszawy, stempel "WRĘCZENIE OPŁACONE" i znaczek poczty miejskiej na odwrocie, gwarancja.

Fi.7
120 PLN
8793

1916 Warszawa, wydanie z litograficznym nadrukiem nowej wartości, połówka znaczka za 2/10 gr. na oryginalnym wycinku z obiegu.

Fi.9
50 PLN
8794

1916 Warszawa, miejscowa przesyłka ekspresowa (opłata zasadnicza niezgodna z taryfą) nadana 9.7, opłatę doręczeniową udokumentowano znaczkami poczty miejskiej wydań przedrukowych, dodatkowo stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.9, 10, 27Ic
200 PLN
SOLD
8795

1916 Warszawa, list z Niemiec do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i znaczek poczty miejskiej.

Fi.10
50 PLN
8796

1916 Warszawa - "5 Pfennig Porto", miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 5.7, stempelek informacyjny "Portopflichtige Dienstsache" (przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej), opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek, tu - "5 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; na odwrocie pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.10
120 PLN
SOLD
8797

1916 Warszawa, list wysłany 16.10 z Łodzi, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej 6/5 gr skasowanym stemplem z syrenką, cenzura warszawska.

Fi.10
100 PLN
8798

1916 Warszawa, miejscowy list wysłany 28.2, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej.

Fi.10
50 PLN
8799

1916 Warszawa, miejscowy list wysłany 9.2, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej unieważnionym tego samego dnia datownikiem K.O.m.st.W. POCZTA MIEJSKA z wyróżnikiem "b".

Fi.10
60 PLN
8800

1916 Warszawa, list urzędowy wysłany 31.3 z Drezna do Warszawy, podlegający opłacie pocztowej - stempelek "Portopfl. Diensts.", doręczenie opłacone znaczkiem poczty miejskiej za 6/5 gr unieważnionym datownikiem Poczty Miejskiej z wyróżnikiem "b", na froncie stempelek cenzury poznańskiej; na odwrocie efektowna zalepka listowa "KÖNIGL.SÄCHS.AMTSGERICHT DRESDEN"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.10
250 PLN
8801

1916 Warszawa, wezwanie z urzędu Delegata C. i K. Ministerjum Spraw Zewnętrznych w Warszawie wysłane 25/II, dekoracyjna okrągła austro-węgierska pieczęć nadawcy z godłem; datownik nadawczy poczty niemieckiej z 27.2, doręczenie przesyłki opłacone znaczkiem Poczty Miejskiej za 5/6 gr skasowanym datownikiem z wyróżnikiem "b", na odwrocie dodatkowy stempelek "COMMERZIELLE ABTEILUNG"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowane Trzeciecki; gwarancja Schmutz.

Fi.10
400 PLN
8802

1916 Warszawa, zawiadomienie o nadejściu pieniędzy przesłane miejscowo 20.5, znaczek poczty miejskiej z nadrukiem nowej wartości 6 gr, unieważniony owalnym datownikiem.

Fi.10
60 PLN
8803

1916 Warszawa, miejscowy list ze znaczkiem opłaty doręczeniowej.

Fi.10
60 PLN
8804

1916 Warszawa, miejscowy list ze znaczkiem opłaty doręczeniowej.

Fi.10
60 PLN
8805

1916 Warszawa, koperta z dzielonym znaczkiem poczty miejskiej.

Fi.10
180 PLN
8806

1916 Warszawa - "8 Pfennig Porto", miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 3.8, stempelek informacyjny "Portopflichtige Dienstsache" (przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej), opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek - tu beznominałowy "Pfennig Porto" z dopisaną cyfrą "8", stosowany w okresach przejściowych; pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; na odwrocie pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.10
120 PLN
SOLD
8807

1916 Warszawa - "8 Pfennig Porto", miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 13.9, stempelek informacyjny "Portopflichtige Dienstsache" (przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej), opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek, tu - "8 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; na odwrocie pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.10
120 PLN
8808

1916 Warszawa, wydanie z litograficznym nadrukiem nowej wartości, połówka znaczka za 6/5 gr. z owalnym kasownikiem poczty miejskiej na wycinku, sygnowany BT.

Fi.10a
30 PLN
8809

1916 Sosnowiec, karta pocztowa z nadrukiem czarnej beleczki zasłaniającej napis "Postkarte-Pocztówka", czysta w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp2
300 PLN
8810

1916 Warszawa, seria znaczków nie wprowadzonych do obiegu.

Fi.III-VI
320 PLN
8811

1916 Warszawa, seria znaczków nie wprowadzonych do obiegu.

Fi.III-VI
320 PLN
8812

1916 Warszawa, seria znaczków nie wprowadzonych do obiegu.

Fi.III-VI
180 PLN
8813

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa (Mi.280 euro), wydanie niedopuszczone do obiegu.

Fi.III-VIA
Mi.III-VIB 
240 PLN
8814

1916 Warszawa, seria pomnikowa nie wprowadzona do obiegu, gwarancja.

Fi.III-VIA
200 PLN
8815

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa (Mi.320 euro), wydanie niedopuszczone do obiegu i co rzadkie wszystkie znaczki ładnie centrowane.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA 
320 PLN
8816

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej za 2 gr. niekatalogowany bez perforacji pionowej, podwójna gwarancja Krawczyk.

Fi.IIIBs
Mi.IIiA 
200 PLN
8817

1916 Warszawa, unikalna próba znaczka za 2 gr. z serii pomnikowej , bez tła, na papierze ze znakiem wodnym w pionie, drukowana w czteroznaczkowych arkusikach ze znakami markacyjnymi wokół znaczka, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.III P2
1 600 PLN
SOLD
8818

1916 Warszawa, znaczek cięty serii pomnikowej za 6 gr., druk dwustronny, tylko na takim narożnikowym egzemplarzu widać przesunięcie rysunku, krawędź gumowania i listwę ochronną.

Fi.IVA
Mi.IVC 
120 PLN
8819

1916 Warszawa, czworoblok znaczków nie wprowadzonych do obiegu.

Fi.V
280 PLN