11056 |
1944 list z poczty Wojciechów koło Radomska do Wiednia ofrankowane jako Poste Restante. | Fi.75 |
| 30 PLN | |
11057 |
1944 kartka polecona z Krosna do Krakowa. | Fi.75, 78, Cp8 |
| 55 PLN | |
11058 |
1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Tomaszowa. | Fi.77, 113 |
| 180 PLN | |
11059 |
1944 list nadany w pośrednictwie pocztowym w Czerminie przez Mielec do Niemiec, dodatkowo stempelek informacyjny poczty. | Fi.78 |
| 80 PLN SOLD | |
11060 |
1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek na widokówce (400 rocznica śmierci Kopernika) ostemplowany okolicznościowo 26.10.1944 w Krakowie. | Fi.80; 38 |
| 30 PLN | |
11061 |
| 20 PLN | |
11062 |
1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; dobry stan zachowania, arkusze leciutko przesuszone (Fi.140.-). | Fi.117-19 |
| 120 PLN | |
11063 |
| 40 PLN | |
11064 |
1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł na karcie, ostemplowany okolicznościowo 26.10 w pierwszym dniu obiegu, bardzo wysoka wycena katalogowa! | Fi.125; 38 |
| 150 PLN | |
11065 |
1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł, arkusik - sektor 1, ogólnie dobry stan zachowania (w trzech miejscach niewielkie przywarcia na gumie). | Fi.125a |
| 500 PLN | |
11066 |
1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł nieząbkowany, arkusik - sektor 3, bardzo dobry stan zachowania (w papierze naturalne wtrącenie, prawy górny narożnik minimalnie słabszy). | Fi.125b nz |
| 600 PLN | |
11067 |
1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; dofrankowana karta ostemplowana okolicznościowo 28.II w Krakowie. | Fi.Cp9b, 80; 36 |
| 40 PLN | |
11068 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa karta o sygnaturze I.44 wysłana 28.11 z Krakowa do Zakopanego, znak opłaty unieważniony niemym kasownikiem; karta rzadka z obiegu; dobry stan zachowania - minimalnie nadgięte narożniki (Mi.75 euro). | Fi.Cp9c Mi.P12/03 |
| 150 PLN | |
11069 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), na odwrocie minimalne ślady podlepek. | Fi.Cp9c Mi.P12/03 |
| 60 PLN | |
11070 |
| 40 PLN | |
11071 |
1944 portret Hitlera, karta czysta, dobry stan zachowania. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 10 PLN | |
11072 |
| 140 PLN | |
11073 |
1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 30.11 z Tarnowa do Milanówka, karta pionowo zgięta, słabszy stan zachowania (Fi.60,- Mi.36 euro). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 30 PLN | |
11074 |
1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 20.11 z Kalwarii Zebrzydowskiej do Milanówka, znak opłaty unieważniony niemym kasownikiem (Fi.60,- Mi.36 euro). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 50 PLN | |
11075 |
1944 całostka z sygnaturą II.44. | Fi.Cp10 |
| 10 PLN | |
11076 |
| 7 000 PLN | |
11077 |
1944 list urzędowy z Radomia, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym typu IX z niekatalogowanym dotąd wyróznikiem ac, unikalne, gwarancja. | Fi.U21 |
| 1 500 PLN | |
11078 |
1944 "UNGENÜGENDE ANSCHRIFT/ Strasse u.Hausnummer erforderlich/ Ausruf erforglos/ Unbekannt-Unleserlich/ P.A.Krakau 1." niezwykle rzadki stempel urzędu pocztowego Kraków 1 informujący o niemożliwości doręczenia przesyłki na ekspresowym liście poleconym wysłanym 22.5 z Wiednia do Krakowa, pierwszą nieudaną próbę doręczenia podjęto 26/5 - adnotacja "Empfänger unbekannt" i stempelek "Zurück", drugą również nieudaną 1/6, tego samego dnia po opatrzeniu przesyłki opisanym stemplem i dodatkowo "Zurück" zwrócono list do nadawcy; dodatkowe rekwizyty pocztowe z okresu GG należą do wyjątkowo rzadko spotykanych walorów; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Mi.794, 795, 827 |
| 1 200 PLN | |
11079 |
1944 kartka polecona z Miechowa 19.V.44, dziury. | |
| 20 PLN SOLD | |
11080 |
1944 kartka polecona z Ciężkowic 13.IV.44, dziury. | |
| 20 PLN | |
11081 |
1944 GG dokument sądowy ze Lwowa. | |
| 80 PLN | |
11082 |
1944 list polecony z Miechowa do Kielc, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 45 PLN | |