Auction 73. General Government

10896

Fi.56-8
25 PLN
10897

Fi.56-58; 9a
50 PLN
10898

Fi.58
10 PLN
10899

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria narożnych czworobloków z gapami, skasowana 7.XII w Warszawie, w tej formie trudne do zdobycia, bardzo dobry stan zachowania (Fi.350,-).

Fi.59-62
250 PLN
10900

Fi.59-62; 9d
50 PLN
10901

Fi.310
Mi.331
15 PLN
10902

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 7.V z Warszawy do Otwocka, znak opłaty unieważniony bardzo rzadkim niemym, kasownikiem; całość opisana przez J.Z.Piekuta w 3(102) numerze Warszawskiego Biuletynu Filatelistycznego.

Fi.CP4I
300 PLN
10903

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, pionowo zgięta (Fi.45.-).

Fi.Ck1
30 PLN
10904

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem z nadrukiem, wysłana 12.4.1941 ze Zwolenia do Radomia, zwraca uwagę nietypowy kasownik; dobry stan zachowania.

Fi.Ck1
70 PLN
10905

Fi.Ck1
60 PLN
10906

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm, z nadrukiem - wysoka wycena katalogowa (Mi.400 euro, Fi.1200.-), sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", wysłana 24.10 z Limanowej do Warszawy; walor rzadko spotykany w oryginalnym obiegu pocztowym; mimo odbarwień spowodowanych światłem słonecznym dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp3II
800 PLN
10907

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe J - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 8.8 z agencji pocztowej Proszowice do PCK w Krakowa, znak opłaty zgodnie z rozporządzeniem unieważniony datownikiem w Krakowie; stempel kancelaryjny Czerwonego Krzyża; praktycznie niewidoczne ślady archiwizacji.

Fi.Cp3II
100 PLN
10908

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 7.8 z Radomia do Ostrowca, prawy górny narożnik nadgięty.

Fi.Cp3II
40 PLN
10909

Fi.Cp3II
50 PLN
10910

Fi.Cp3II
30 PLN
10911

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", egzemplarz makulaturowy karty podstawowej - całostka wadliwie, w stosunku do druku, przycięta; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp3II
100 PLN
10912

Fi.Cp4I
200 PLN
10913

1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem; hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 5.XI z Nowego Targu do Krakowa.

Fi.Cp5I
Mi.P6II
80 PLN
10914

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź, z nadrukiem; hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 21.X z Krakowa do Warszawy.

Fi.Cp6B
Mi.P7A
150 PLN
10915

Fi.Cp7II
Mi.P10
50 PLN
10916

Fi.Cp8I
Mi.P9
50 PLN
10917

1940 widoki zabytkowych budowli, całostka typ I.

Fi.Cp8I
20 PLN
10918

1940 kartka nadana z Łopuszna koło Kielc do Katowic.

Fi.Cp78II
140 PLN
10919

1940 seria znaczków doręczeniowy na wycinkach, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe PRZEWROTNE".

Fi.D1-4
40 PLN
10920

Fi.Fcp2I
800 PLN
10921

Fi.Fcp2I
200 PLN
10922

Fi.Fcp2I
100 PLN
10923

Fi.Fcp3
100 PLN
10924

Fi.Fcp4
200 PLN
10925

Fi.Fcp4
60 PLN
10926

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych na czterech kopertach ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Lublinie; ślady archiwizacji (dziurki od dziurkacza).

Fi.U1-15; 9b
100 PLN
10927

Fi.U14
60 PLN
10928

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych na kopercie ostemplowana 13.XI w Warszawie.

Fi.U16-24
30 PLN
10929

1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie.

Fi.U16-24
30 PLN
10930

Fi.U17, 22 nz
2 100 PLN
10931

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 6 gr - frankatura pojedyncza, list (druki) wysłany 16.XII.41 z Krakowa do Szczebrzeszyna, znaczek unieważniony mechanicznym kasownikiem propagandowy (odmiana z krzyżem).

Fi.Vb
40 PLN
10932

1940 karta pocztowa wysłana 10.11 ze szpitala w miejscowości Celle do Szpitala Ujazdowskiego w Warszawie; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego; słabszy stan zachowania.

Mi.668
40 PLN
10933

1940 WARSZAWA - kamuflażowe ostemplowanie prowizoryczne, beznapisowy kasownik przerobiony z polskiego przedwojennego datownika, stosowany w Warszawie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, widokówka wysłana 26.II do Görlitz (Gorlice), listowa pieczęć formacyjna "KRAFTFAHRZEUGPARK WARSCHAU"; opisane przez J.Z.Piekuta w numerze 166/7 Warszawskiego Biuletynu Filatelistycznego z 2002 roku; rzadka, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

180 PLN
10934

100 PLN
10935

50 PLN