Auction 73. General Government

10411

50 PLN
10662

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, list polecony wysłany 7.10 z miejscowości Grodziec do miejscowości Zalesie Bialskie, kasownik odbiorczy Biała Podlaska i unikalny z terenu Generalnego Gubernatorstwa stempelek cenzury ZENSIERT; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.746, 515, 519
120 PLN
10858

Mi.732
50 PLN
10859

Fi.1-13
40 PLN
10860

1939 I wydanie przedrukowe, seria na karcie ostemplowana 21.XII w Milanówku kasownikiem prowizorycznym - polskim przedwojennym datownikiem z wyróżnikiem "d".

Fi.1-13
30 PLN
10861

1939-1943 zestaw serii kasowanych (Fi.195.-).

Fi.1-13, 40-65, 89-95, 104, D1-4
100 PLN
10862

Fi.1-125 ex.,D1-4,U16-36
380 PLN
10863

Fi.1-125,D1-4,U1-36
420 PLN
10864

Fi.1-125,D1-4,U1-36
1 260 PLN
10865

120 PLN
10866

1939 kartka polecona z Jarosławia do Białej Podlaskiej, stempel niemieckiej cenzury. Prowizoryczna całość.

90 PLN
10867

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr "krótkie e".

Fi.Cp1I
50 PLN
10868

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "krótkie e".

Fi.Cp2I
70 PLN
10869

Fi.Cp2I-II
250 PLN
10870

Fi.Cp2II
120 PLN
10871

Mi.522
240 PLN
10872

20 PLN
10873

1940 AMBULANS NR.5242 relacji Wrocław - Kraków (BRESLAU-KRAKAU), list przesłany 23.3 ambulansem z Krakowa do Drezna, pieczęć urzędowa nadawcy (urząd zaopatrzenia armii) z godłem III Rzeszy; u góry listu skreślono wyraz "Feldpost", a dopisano "Deutsche Dienspost Osten"; bardzo dobry stan zachowania.

135 PLN
10874

Fi.58, 6a-d
80 PLN
10875

Fi.58; 6b
20 PLN
10876

1940 II wydanie przedrukowe, kompletna seria czysta z odmianami 24II i 33II, najdroższy znaczek (Fi.37) za 50/30 gr sygnowany K.DE.JULIEN, gwarancja Krawczyk, piękny stan zachowania.

Fi.14-39
340 PLN
10877

Fi.14-39
250 PLN
10878

Fi.14I
240 PLN
10879

1940 II wydanie przedrukowe, 50 gr - frankatura pojedyncza, list z Warszawy do obozu Luetzelflüh dla internowanych żołnierzy polskich w Szwajcarii, zalepki i stempelki cenzury niemieckiej i szwajcarskiej, pieczątka szwajcarskiego cenzora 354, dodatkowo stempel "Zuzustellen Feldpostdirektion"; całość w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji).

Fi.15
200 PLN
10880

1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 2/5 gr kompletny arkusz z błędami katalogowanymi: na poz.33 "przecinek zamiast kropki po GR"; na poz.42 i 51 "kropka połączona z R w GR"; poz.70 "zalany grzebień lewego skrzydła"; poz.71 "uszkodzone pióro" (Mi.60 euro); na poz.91 "wklęsła podstawa lewej 2" i wieloma błędami niekatalogowanymi; na pozycji 39 dodatkowa ciekawostka - "okienko" - z powodu uszkodzenia lub wadliwego wydrukowania kontrola jakości PWPW usuwała znaczek z arkusza, w powstałe "okienko" wklejano za pomocą cieniutkich paseczków papieru znaczek z innego arkusza wydrukowany właściwie, unikalne nadruki odwrócone tego wydania pochodzą właśnie z "okienek", jeżeli znaczek przez przeoczenie wklejono "do góry nogami" - tu w "okienko" wklejono znaczek już przedrukowany; doskonały materiał badawczy; rzadki walor w dobrym stanie zachowania - arkusz poziomo zgięty i nieco przesuszony - znaczki w stanie bardzo dobrym.

Fi.17s, t, u, w, v
Mi.17I
600 PLN
10881

Fi.18, 42
50 PLN
10882

1940 "Wyrostek na poziomej belce prawej 4" znaczek z błędem na miejscowym liście poleconym wysłanym 12.10 w Radomiu (Mi.200 euro), znaczki ostemplowane rzadkim kasownikiem okolicznościowym RADOMER HERBSTMESSE z wyróżnikiem "b" (Fi.400.-); piękny list w ekskluzywnym stanie mogący ozdobić każdy specjalizowany zbiór GG; gwarancja Schmutz.

Fi.18 B6, 30, 35
Mi.18I, 30, 35
1 500 PLN
10883

Fi.24II; 3
40 PLN
10884

1940 kartka okolicznościowa zawodów narciarskich w Zakopanem.

Fi.30
25 PLN
10885

Fi.30; 2
50 PLN
10886

Fi.33II
200 PLN
10887

Fi.40
30 PLN
10888

1940 przesyłka zagraniczna, ofrankowany formularz kartkowy definitywny o sygnaturze C154 Din A6 wysłany do Sztokholmu, nadany w pośrednictwie Susiec (fioletowy prostokątny stempelek), znaczki skasowano 29.III w Tomaszowie Lubelskim, czerwony stempel cenzury Wehrmachtu, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta poziomo i pionowo zgięta).

Fi.40, 45
320 PLN
10889

1940 widoki zabytkowych miast (I), seria czysta z gapami pod którymi doklejono podlepki, na dwóch ostatnich znaczkach przywarcia papieru.

Fi.40-51
135 PLN
10890

Fi.46
70 PLN
10891

1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek drukowany na zmarszczonym papierze, rzadkie na znaczkach GG. gwarancja.

Fi.49MK
80 PLN
10892

Fi.52
30 PLN
10893

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Czerwony Krzyż, 12+8 gr - frankatura pojedyncza, prawidłowo opłacona miejscowa karta pocztowa, przesłana 19.VII w Warszawie.

Fi.52
40 PLN
10894

Fi.52-55
300 PLN
10895

Fi.52; 4a-d
80 PLN