Auction 73. General Government

10936

20 PLN
10937

Fi.12; 40
25 PLN
10938

Fi.14-18
70 PLN
10939

Fi.18; 10
25 PLN
10940

Fi.43
100 PLN
10941

1941 miejscowa kartka z Krakowa.

Fi.43
15 PLN
10942

1941 list urzędowy w specjalnej kopercie "BEWIRTSCHAFTUNGSSTELLE FÜR KOHLE IM GENERALGOUVERNEMENT" przesłany miejscowo 18.11 w Krakowie, nadany w urzędzie Kraków 5.

Fi.45
100 PLN
10943

1941 miejscowy list firmowy z Krakowa, wirnik okolicznościowy.

Fi.45
45 PLN
10944

Fi.45; 13
30 PLN
10945

1941 przekaz paczkowy z Warszawy do Krasnystawu koło Lublina nalepka polecenia Warschau C1.

Fi.46, 49
80 PLN
10946

1941 list polecony wysłany 6.XI przez żołnierza niemieckiego za pośrednictwem poczty Generalnego Gubernatorstwa, przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty poczta pobierała tylko należność za świadczenia dodatkowe (w tym przypadku polecenie - 60 gr.), zastosowano datownik niemy i erkę blanco; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.49
Mi.49
800 PLN
10947

1941 list polecony z Krakowa 20.04.41 do Lorch w Rzeszy, na odwrocie stempel odbiorczy Lorch 22.04.1941. To swoiste FDC znaczka Fi65 z serii widoki zabytkowych budowli, Fi 600 pln.

Fi. 65
450 PLN
10948

Fi.65; 9a
30 PLN
10949

1941 "V Deutschland siegt an alen Fronten/ Zwycięstwo niemiec na wszystkich Frontach!" - dodatkowy stempel propagandowy wprowadzony do użycia po ataku na Związek Sowiecki bardzo ładnie odciśnięty na widokówce wysłanej 13.12 z Warszawy do Fürstenfeldbruck, dodatkowo okrągła pieczęć z gapą "General Gouvernement Distrikt Warschau"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.67
300 PLN
10950

Fi.67; 12
40 PLN
10951

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, piętnaście najpopularniejszych znaczków nieząbkowanych z dolnym marginesem, czyste w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.71-5, 77-81, 86, 88
450 PLN
10952

Fi.72
250 PLN
10953

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 8 gr - frankatura pojedyncza, druki wysłane 10.XII.42 z Warszawy do placówki lokalnej Rady Głównej Opiekuńczej - Komitetu Opiekuńczego w Falenicy, znaczek unieważniony stemplem wirnikowym WARSCHAU C2 z wyróżnikiem "bb"; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).

Fi.73
30 PLN
10954

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kopercie firmowej VESTA, przesłany miejscowo 28.9.1944 w Krakowie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.78
50 PLN
10955

Fi.81
140 PLN
10956

1941 widoki zabytkowych budowli (II), znaczek za 10 zł, arkusik - sektor 2, dodatkowo na poz.8 błąd "czerwona łza między Z i L w ZLOTY", dobry stan zachowania, w kilku miejscach delikatnie nadgięcia (nie złamania).

Fi.65 B
250 PLN
10957

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 skasowana grzecznościowo 26.6.1942 w Krakowie (z obiegu Fi.80.-); minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Ck2Iy
Mi.U2/01a
30 PLN
10958

Fi.Ck2
Mi.U2/02b
30 PLN
10959

Fi.Ck2
Mi.U2/02b
200 PLN
10960

1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Uhrusku do Katowic.

Fi.Cp6B
280 PLN
10961

1941 AMBULANS relacji Nowy Sącz - Chabówka (NEU SANDEC-CHABOWKA), karta pocztowa przesłana 21.VIII ambulansem pocztowym z miejscowości Niedźwiedź do Zabierzowa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7I
200 PLN
10962

1941 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
Mi.P10
40 PLN
10963

1941 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana z agencji pocztowej w Czarnocinie, dwuwierszowy stempelek w ramce "Czarnocin über Krakau"; znak opłaty skasowano 23.6.1942 w urzędzie Kraków 2; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
50 PLN
10964

1941 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana z agencji pocztowej w Wierzbnie, dwuwierszowy stempelek w ramce "Wierzbno über Krakau 2"; znak opłaty skasowano 05.5 w urzędzie Kraków 2; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
60 PLN
10965

1941 znaczek doręczeniowy za 20 gr., oryginalnie kasowany w Ciechominie na wycinku z adresu pomocniczego.

Fi.D2
150 PLN
10966

Fi.D2, 50, 66
Mi.Z2
240 PLN
10967

1941 list pobraniowy wysłany 3.12.1941 przez Versandstelle fur Sammlermarken Krakau do adresata we wsi Skwierczyn; z pośrednictwa Repki po pobraniu stosownej opłaty znaczkiem doręczeniowym za 50 gr. przesyłkę dostarczono odbiorcy (Fi.1500.-); na odwrocie listu kasownik Sokołów 5.XII i czytelniejszy niż na froncie stempelek pośrednictwa Repki z ręcznie wpisaną datą 7.XII.41; znaczki doręczeniowe stosowano tylko w okresie od 1.XII.1940 do 1.III.1942, a nieliczna oryginalna korespondencja to adresy przesyłowe i wycinki z paczek; list i to z właściwie użytym znaczkiem za 50 gr. to unikat.

Fi.D4
Mi.Z4
2 500 PLN
10968

Fi.Fp2II
1 800 PLN
10969

1941 miejscowy list urzędowy z Krakowa.

Fi.U19
45 PLN
10970

1941 kartka polecona z Radymna 17.X.41, dziury.

Fi.49, Cp7
20 PLN
10971

1941 prośba do PCK o rozpoczęcie poszukiwań Polaka mieszkającego we Francji, który zaginął w trakcie kampanii francuskiej w maju 1941; formularz do PCK w Krakowie datowany 10.VI, wysłany z agencji pocztowej "Iwkowa bei Brzesko", kasownik nadawczy Slotwina 12.4; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

200 PLN
10972

400 PLN
10973

240 PLN
10974

1942 "Monopol-Vertriebsgesellschaft für Mineralöl m.b.H." - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie okienkowej listu przesłanego 7.5 z Krakowa; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.10
1 000 PLN
10975

Fi.21, 68
30 PLN