Auction 72. Danzig

6895

UWAGA - zamieniono ilustracje w katalogu Fischer 2010.

Fi.Cpp3
Mi.PP2
250 PLN
6896

1934 "Empfänger nicht zu ermitteln Postamt 1 Danzig" - rzadki pocztowy stempel pomocniczy, karta pocztowa wysłana 15.5 z gdańskiego urzędu skarbowego, adresata nie odnaleziono i po oznaczeniu przesyłki w urzędzie Gdańsk 1 stempelkami "Empfänger nicht zu ermitteln Postamt 1 Danzig" i "Zurück 22.MAI 1934" odesłano do nadawcy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

400 PLN
6897

1935 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", seria kasowana (Fi.130.-).

Fi.239-46
Mi.243-50
100 PLN
6898

1935 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", seria czysta w pięknym stanie (Mi.240 euro).

Fi.239-46
Mi.243-50
500 PLN
6899

1935 wydanie obiegowe - Herb Gdańska w owalu, czworoblok znaczków za 25 pf. - najdroższych w serii, z numerem nakładu HAN 535 na marginesie (Fi.-.-), piękny stan zachowania.

Fi.242
Mi.246 HAN 535
1 200 PLN
6900

1935 wydanie obiegowe - Herb Gdańska w owalu, czworoblok znaczków za 40 pf. z numerem nakładu HAN 635 na marginesie, piękny stan zachowania.

Fi.244
Mi.248 HAN 635
180 PLN
6901

1935 wydanie na przesyłki lotnicze, luzaki.

Fi.247, 249
20 PLN
6902

1935 wydanie na przesyłki lotnicze, seria kasowana (Fi.65.-).

Fi.247-51
Mi.251-56
50 PLN
6903

1935 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (I) (Mi.22 euro), seria czysta.

Fi.252-54
Mi.256-58
45 PLN
6904

1935 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (I), seria kasowana.

Fi.252-54
Mi.256-58
20 PLN
6905

Fi.255ab-57
Mi.259ab-61
200 PLN
6906

Fi.255ab-57
Mi.255ab-57
100 PLN
6907

Fi.258-62
Mi.262-66
200 PLN
6908

Fi.258-62
Mi.262-66
120 PLN
6909

1936 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka za 25 fen na papierze kremowym, jedna z najrzadszych kart Wolnego Miasta (Mi.400 euro) skasowana okolicznościowo 1.IX.1939 hitlerowskim stemplem propagandowym "z okazji" wybuchu II wojny światowej; doskonały stan zachowania

Fi.Cp55e
Mi.P54
800 PLN
6910

1936 około, widokówka przedstawiająca parostatek pasażerski S.S. "Paul Beneke" pływający pod banderą Wolnego Miasta Gdańska, noszący imię najsłynniejszego gdańskiego kapra z XV w. Pawła Beneke, któremu nieśmiertelną sławę przyniosło zdobycie statku z wielkim łupem (wartości 48.000 guldenów), w tym obrazu "Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga, który ofiarowano Bazylice Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku.

120 PLN
6911

1937 wydanie obiegowe - Herb Gdańska w owalu, znaczek za 10 Pf. na jasnożółtawym papierze.

Fi.268
Mi.272
15 PLN
6912

1937 wydanie na rozwój gospodarki Gdańskiej, znaczek za 40 Pf. ze znacznym wzajemnym przesunięciem kolorów, gwarancja Krawczyk.

Fi.271
Mi.275X
250 PLN
6913

1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III) (Mi.80 euro), seria czysta.

Fi.274-78
Mi.276-80
160 PLN
6914

Fi.274-78
Mi.276-80
120 PLN
6915

1937 DAPOSTA, blok lotniczy ze znacznym uszkodzeniem cyfry 3 - częściowy brak koloru (druk suchotłoczony), inne drobniejsze błędy napisu wycenione w katalogu Michel na 600 i 400 euro, gwarancja Krawczyk.

Fi.bl.1 B
1 200 PLN
6916

Fi.bl.1-2a, b
400 PLN
6917

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, list polecony ofrankowany blokiem ostemplowanym okolicznościowo wysłany 30.11 z urzędu Gdańsk 1 do Łagiewnik, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.bl.3
500 PLN
6918

Fi.bl.3
300 PLN
6919

1937 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego 1 Gdańskiej Wystawy Filatelistycznej DAPOSTA 1937; karta z pełną treścią wysłana 21.4.1938 z urzędu Gdańsk 1, dobry stan zachowania (przebarwienia).

Fi.Cpp4/I
Mi.PP3
150 PLN
6920

Fi.Cpp4
Mi.PP3
350 PLN
6921

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok.

Fi.bl.1
65 PLN
6922

Fi.bl.1
90 PLN
6923

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok, zmarszczenia papieru.

Fi.bl.1b
20 PLN
6924

Fi.bl.2
90 PLN
6925

Fi.bl.2
70 PLN
6926

1938 150 rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków kasowanych.

Fi.279-81
Mi.281-83
35 PLN
6927

1938 150 rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków czystych.

Fi.279-81
Mi.281-83
40 PLN
6928

1938 widokówka z Gdańska wysłana z Sopotu do Berlina.

Fi.282
80 PLN
6929

1938 Schüddelkau über Danzig 1 - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 3 fen - frankatura pojedyncza, druki zamiejscowe w obszarze Wolnego Miasta Gdańska wysłane z pośrednictwa pocztowego Schüddelkau (Szadółki), znaczek unieważniony 20.12 w urzędzie Gdańsk 1; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.286
Mi.289
250 PLN
6930

1938 wydanie obiegowe, czworoblok.

Fi.286
20 PLN
6931

1938 wydanie obiegowe, nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", seria czysta w pięknym stanie.

Fi.286-94
400 PLN
6932

1938 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", seria podstawowa + znaczki do automatów, kasowane (Fi.800.-).

Fi.286-94, 287-89xR
Mi.289-97, 290-92D
700 PLN
6933

1938 wydanie obiegowe, nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", znaczki do automatów w czworoblokach, kasowane w parkach poziomych (Fi.640.-).

Fi.287R, 289R
Mi.290Dx, 292Dx
500 PLN
6934

1938 wydanie obiegowe, parka z obiegu z perforacją do automatu.

Fi.287R
20 PLN