The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 72. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
141

1904 trójjęzyczna kartka z opłacona odpowiedzią.

Fi.p23
25 PLN
5360

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta ostemplowana okolicznościowo 21.III w pierwszym dniu obiegu (Myślicki 51 009).

Fi.Cp126
20 PLN
6961

1895 koperta prywatnej poczty Hansa z Szczecina.


30 PLN
6962

1918 wydanie PP/GGW, całostka grzecznościowo skasowana stemplem prowizorycznym Konin, nadruk typ 7 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, jednak bez cechy tego nadruku w postaci cienkiego górnego końca litery k, spora plama na lewo od prawej cyfry 1.

Fi.Cp1I
120 PLN
6963

1918 wydanie PP/GGW, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku; późna faza przedruku (nadruk nieostry, rozlany); skasowana grzecznościowo.

Fi.Cp1II
50 PLN
6964

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 2 w tym na doklejonym znaczku za 2,5 fen.

Fi.Cp1IIs
150 PLN
6965

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 14 w tym na doklejonym znaczku za 2,5 fen.

Fi.Cp1Is
150 PLN
6966

1918 wydanie warszawskie, karta 15 fen/10; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - bardzo rzadki typ 24, a na tej karcie dotąd nieznany; dobry stan zachowania (na odwrocie ślady podlepek);

karta 15 fen/10; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 3; bardz dobry stan zachowania;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp2 I-II
1 000 PLN
6967

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 6, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2I
35 PLN
SOLD
6968

1918 wydanie PP/GGW, nadruk typ 31 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, w dolnym rzędzie jednak większa gęstość 23, ponieważ w pierwszych dwóch centymetrach drugiej linii znajdują się dwie kropki i krótsza kreska.

Fi.Cp2I
60 PLN
6969

1918 wydanie PP/GGW, całostka z opłaconą odpowiedzią grzecznościowo kasowana prowizorycznym kasownikiem Konina, nadruk typ 9 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara.

Fi.Cp3I
150 PLN
6970

1918 wydanie warszawskie, karta podwójna 15 fen/7,5 + 15 fen/7,5; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 19; dobry stan zachowania (na odwrocie duży ślad podlepki);

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp3I
300 PLN
6971

1918 NADRUK MOCNO PRZESUNIĘTY, wydanie warszawskie, część na odpowiedź karty podwójnej 15 fen/7,5 z nadrukiem mocno przesuniętym w lewo i w górę wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 22; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3IB
400 PLN
6972

1918 wydanie PP/GGW, część całostki z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 22 w tym na doklejonym znaczku za 2,5 fen, kartka przycięta od góry.

Fi.Cp3Is
200 PLN
6973

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 15 hal na kartonie brązowoszarym z nadrukami w kolorze czerwonobrązowym i czerwonym typu 1 (opis patrz "Przegląd Filatelistyczny 3/2014", czyste.

Fi.Cp4ay-by
250 PLN
6974

1918 wydanie lubelskie, całostka z obiegu pocztowego z Lublina 17.I.19 do Warszawy, kartki tego wydania z obiegu pocztowego są niezwykle rzadkie, gwarancja.

Fi.Cp4a
950 PLN
SOLD
6975

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 25 hal na kartonach szarym i żółtobrunatnym; czyste; idealny stan zachowania.

Fi.Cp5x, y
300 PLN
6976

1918 wydanie lubelskie, karta z czarnym nadrukiem, znak opłaty z błędem "kropka w otoku godła z prawej strony"; bardzo dobry stan zachowania w papierze naturalne wtrącenie ("węgielek").

Fi.Cp5y
120 PLN
6977

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 20.

Fi.Ca2
225 PLN
SOLD
6978

1919 wydanie krakowskie - UKOŚNY NADRUK, pocztowy adres przesyłkowy z niekatalogowanym typem nadruku, opis eksperta "Typ niekatalogowany, podobny do T11, z przestawioną kropką"; minimalnie słabszy stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Ca3
800 PLN
6979

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 2.

Fi.Ca3
150 PLN
6980

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 14.

Fi.Ca3
250 PLN
6981

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 12.

Fi.Ca3
200 PLN
SOLD
6982

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 31.

Fi.Ca3
250 PLN
6983

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 23.

Fi.Ca3
250 PLN
6984

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z nadrukiem typ 17.

Fi.Ca3
250 PLN
6985

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 - z napisem POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belką zamiast ozdobnika, gwarancja i opis Berbeka.

Fi.Ck4IIIt
280 PLN
6986

1919 koperta ze znakiem opłaty 25 fen, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Ck6
100 PLN
6987

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 4, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp8I
600 PLN
6988

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z podwójnym nadrukiem typ 11 na części na odpowiedź.

Fi.Cp13INp
2 500 PLN
6989

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 44; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp14IIx
80 PLN
6990

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 65, wysłana 18.VI z Jasła do Krakowa, pieczęć nadawcy Towarzystwo kredytowe dla handlu i przemysłu; minimalnie słabszy stan zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp14IIx
100 PLN
6991

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 42, plamki.

Fi.Cp14IIx
40 PLN
6992

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 120 - brak rombu.

Fi.Cp14IIx
60 PLN
6993

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 129 wysłana z Krakowa 16.IX.19 do Warszawy.

Fi.Cp14IIx
100 PLN
6994

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 80, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp14IIx
100 PLN
6995

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 42, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp14IIx
100 PLN
6996

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 80, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp14IIx
100 PLN
6997

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 42, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp14IIx
100 PLN
6998

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 44.

Fi.Cp14IIy
40 PLN
SOLD