The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 72. Danzig

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
6815

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.152
20 PLN
6816

1923 wydanie przedrukowe, parka z lekko przesuniętym nadrukiem i uszkodzonym na prawym znaczku.

Fi.152
20 PLN
6817

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem.

Fi.152
150 PLN
6818

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "skrócony szeryf cyfry 3".

Fi.169s
30 PLN
6819

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem przesuniętym.

Fi.170
20 PLN
6820

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z przesuniętym nadrukiem.

Fi.170
60 PLN
6821

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z abklaczem i przesuniętą perforacją.

Fi.172
40 PLN
6822

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, pasek z abklaczem (ślady przywarcia na gumie).

Fi.172
80 PLN
6823

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, seria na podlepkach w ładnym stanie.

Fi.175-86
Mi.181-92 
400 PLN
6824

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, pochodzący ze skartu znaczek za 3 G/1 000 000 Mk. oryginalnie kasowany stemplem korkowym i datownikiem (Mi.200 euro), dodatkowo z błędem "brak górnych dziurek w perforacji", gwarancja Krawczyk.

Fi.185 B
Mi.191 
480 PLN
6825

1923 znaczek dopłaty z abklaczem.

Fi.D27
15 PLN
6826

1923-27 wydanie definitywne znaczków dopłaty w nowej walucie, znaczek za 5 Pf. z błędem "cyfra 5 kroju blokowego" (Mi.300 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.D30 B1
Mi.P30I 
600 PLN
6827

1923 zwrotne poświadczenie otrzymania przesyłki pieniężnej z zagranicy "Karta Pocztowa DO ZWROTU", przesyłka na koszt banku wysłana 5.XII z miejscowości Kozowa (woj. tarnopolskie) do gdańskiego oddziału Banku Handlowego, gdzie poczta Wolnego Miasta naliczyła i pobrała stosowną dopłatę.

Fi.D30, D33
Mi.P30, P32 
240 PLN
6828

1923-27 wydanie definitywne znaczków dopłaty w nowej walucie, najdroższy w serii znaczek za 60 Pf. z błędem "przesunięcie jednego rzędu perforacji grzebieniowej w dół", bardzo rzadkie, gwarancja Krawczyk.

Fi.D37
250 PLN
6829

1923-27 wydanie definitywne znaczków dopłaty w nowej walucie, znaczek za 100 Pf. z błędem na poz.3 "cyfra 1 uszkodzona u dołu" (Mi.180 euro), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.D38 B1
Mi.37I 
360 PLN
6830

1923 urzędowe wydanie przedrukowe, znaczek za 20 Mk na kompletnej przesyłce z Urzędu Skarbowego (Steueramt) wysłanej z urzędu Gdańsk 5 do Gdańska-Wrzeszcza, na odwrocie dekoracyjna zalepka listowa nadawcy; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.U32L
Mi.D32Y
600 PLN
6831

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem.

Fi.U36
80 PLN
6832

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem.

Fi.U37
20 PLN
6833

1923 wydanie przedrukowe, parka z abklaczem.

Fi.U37S
60 PLN
6834

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem.

Fi.U38
60 PLN
6835

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok nadrukiem przesuniętym.

Fi.U38
30 PLN
6836

1923 znaczek urzędowy z abklaczem.

Fi.U38
15 PLN
6837

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem.

Fi.U39
60 PLN
6838

1924 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", seria podstawowa + znaczki do automatów, kasowane (Fi.115.-).

Fi.187-95, 187-88R
Mi.193-201, 193-94D
90 PLN
6839

1924 wydanie obiegowe, znaczek z ząbkowaniem do automatu, złamany narożnik.

Fi.187R
20 PLN
6840

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 2.5 G z opuszczoną dziurką po prawej - odmiana do automatu, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.200 B2
Mi.206III 
400 PLN
6841

1924-32 widoki Gdańska i okolicy, pełna (z odmianą koloru) seria na podlepkach w ładnym stanie.

Fi.201-07
Mi.207-13
600 PLN
6842

1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 25 Pf, czysta.

Fi.Cp27
Mi.P26
140 PLN
6843

1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 25+25 Pf karta podwójna, gruba linia adresowa pęknięta w dwóch miejscach.

Fi.Cp28
180 PLN
6844

1924 urzędowe wydanie przedrukowe, znaczek za 10 Pf na kompletnej przesyłce ze Zgromadzenia Parafialnego kościołów ewangelickich w Gdańsku do miejscowości Lipowina (Lindenau) leżącej poza obszarem Wolnego Miasta Gdańska, wysłanej 7.7 z urzędu Gdańsk 1, na odwrocie dekoracyjna zalepka listowa nadawcy "PAROCHIAL VERBAND EVANGELISCHER KIRCHENGEMEINDEN IN DANZIG"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.U42
Mi.D42a
300 PLN
6845

1924-39 zestaw serii kasowanych w bardzo ładnym stanie, seria lotnicza - oba znaki wodne (Fi.520.-).


400 PLN
6846

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/ 25 Pf, ścięta ukośnie litera "e" w "postale" i narożny lewy górny ornament obramowania; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp29
200 PLN
6847

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 Pf.

Fi.Cp29
150 PLN
6848

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się korzystniej jasne smugi są prawie niewidoczne, karta na łączeniu delikatnie naderwana (Fi.220.-).

Fi.Cp30
180 PLN
6849

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej gruba linia adresowa pęknięta w dwóch miejscach.

Fi.Cp30
200 PLN
6850

1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Marienkirche; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp32
180 PLN
6851

1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Rathaus.

Fi.Cp32
180 PLN
6852

1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Krantor; gruba linia adresowa wyszczerbiona u dołu.

Fi.Cp32
200 PLN
6853

1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Zoppot; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp32
180 PLN
6854

1925 herb Gdańska w owalu, większy format karty, 20+20 Pf karta podwójna; idealny stan zachowania.

Fi.Cp37
300 PLN