The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 70. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
58268

1984 Chronione zwierzęta futerkowe, 4 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.1,6,11,16,21,26,31,36,41,46 "pionowe kreski od zadu do ogona"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2798
Mi.2946
100 PLN
58269

1984 poczta samochodowa szlakiem poczty polowej LWP, komplet 7 kart ze znaczkami dodatkowej opłaty, przewiezionych na trasie poszczególnych etapów.

Fi.Cp872-78
30 PLN
58270

1985 rocznik kopert FDC (bez Bl.82II, Bl.83II; Fi.54.-).

Fi.2812-bl.83I
Mi.2960-Bl.97I
30 PLN
58271

1985 przywódcy ruchu ludowego - Maciej Rataj, wieloblok z różną intensywnością druku (rozlana farba) widoczna najlepiej w okolicach oczu (tzw. podbite oko).

Fi.2841
Mi.2989
50 PLN
58272

1985 40-lecie fabryki PAFAWAG, arkusz sprzedażny zagięty w połowie.

Fi.2848
Mi.2996 
25 PLN
58273

1985 200 lat polskiego baletu, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2857-8
Mi.3005-6
60 PLN
58274

1985 SOLIDARNOŚĆ - 50 rocznica śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, pamiątkowy bloczek.


30 PLN
58275

1985-1987 TOM XVI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 380 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2812-2985
Mi.2960-3133
294 PLN
58276

1986 rocznik kopert FDC (bez Bl.84-85, Bl.86, Bl.87; Fi.53.-).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
30 PLN
58277

1986 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Meksyku, znaczek z powtarzalnym błędem "żółte kółeczko na spodenkach nad lewą nogą polskiego piłkarza" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.2880 B
Mi.3028 
40 PLN
58278

1986 polska żegluga bałtycka, pasek trzech znaczków z przywieszkami i pustopolami na dolnym marginesie.

Fi.2881
Mi.3029
30 PLN
58279

1986 polska żegluga bałtycka - promy, seria w arkuszach sprzedażnych zagiętych w połowie, wszystkie arkusze z pustopolami na dolnym marginesie.

Fi.2881-4 ark.
Mi.3029-32
140 PLN
58280

1986 polska żegluga bałtycka, pasek trzech znaczków z przywieszkami i pustopolami na dolnym marginesie.

Fi.2882
Mi.3030
30 PLN
58281

1986 100-lecie Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, kompletna seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2921-6 ark.
Mi.3069-74
160 PLN
58282

1986 Polska żegluga bałtycka, blok z błędem "zdwojony wyraz ROGALIN".

Fi.bl.19B1
Mi.Bl.99 
20 PLN
58283

1986 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Stockholmia '86", oryginalna paczka zawierająca 100 sztuk bloku nie rozpieczętowana.

Fi.bl.86
Mi.Bl.100 
60 PLN
58284

1986 Poczta Harcerska zorganizowana z okazji 70 lat Otwocka, specjalna karta ostemplowana 11.XII datownikiem pamiątkowym; temat - HARCERSTWO.


10 PLN
58285

1987 rocznik kopert FDC (bez Bl.88; Fi.57.-)

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
50 PLN
58286

1987 10-lecie Polskiej Stacji Arktycznej im.H.Arctowskiego, 10 zł arkusz sprzedażny, z błędem na: poz.9 "plamka na zakończeniu dolnego skrzydła"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2930
Mi.3078
40 PLN
58287

1987 10-lecie Polskiej Stacji Arktycznej im.H.Arctowskiego, 10 zł arkusz sprzedażny, z błędem na: poz.9 ""duży iluminator" w kadłubie jachtu"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.2931
Mi.3079
40 PLN
58288

1987 II Kongres PRON, pasek znaczków z przesuniętą perforacją poziomą.

Fi.2943
Mi.3091
60 PLN
58289

1987 wizyta Jana Pawła II w Polsce, arkusz sprzedażny.

Fi.2951-2
Mi.3099-100 
20 PLN
58290

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, 2 arkusze: odmiana z numerem i bez numeru (z błędem uszkodzona litera K w POLSKA).

Fi.2951-2 B1
Mi.3099-100 
50 PLN
58291

1987 sportowe sukcesy Polaków, parka z bocznym marginesem z przesuniętą perforacją poziomą, na tym znaczku na razie nie katalogowane (katalogowany jest tylko podobny błąd na 2973 w cenie 150 PLN za pojedynczy znaczek). Znaczki były drukowane w Lipsku w czasach NRD co pokazuje, że utyskiwania na złą kontrolę jakości i wynikającą z niej dużą ilość makulatury filatelistycznej w Polsce mogą być przesadzone.

Fi.2972MK
Mi.3120
250 PLN
58292

1987 Poczet królów i książąt polskich (II) - Bolesław Chrobry znaczki z przywieszkami i pustopolami z lewej i prawej strony.

Fi.2983
Mi.3131
30 PLN
58293

1987 poczet królów i książąt polskich, znaczek z przywieszką i pustopolem.

Fi.2983
Mi.3131
10 PLN
58294

1987 Bolesław Chrobry, znaczek z mocno przesuniętym drukiem barwy stalowo-niebieskiej (obramowania rysunku). Unikalny narożny egzemplarz - możliwe że istniał wyłącznie jeden arkusz drukarski (3x35szt.), sprzedany w abonamencie w Poznaniu.

Fi.2983
Mi.3131 
300 PLN
58295

1987 Bolesław Chrobry, kompletny arkusz z przywieszkami i pustopalami.

Fi.2983ark.
Mi.3131 
130 PLN
58296

1987 Poczet królów polskich - Mieszko II, dolny pasek arkusza z numeratorem.

Fi.2984
Mi.3132 
15 PLN
58297

1987 blok "Papież - Jaruzelski" na kopercie ze stemplem pierwszego dnia obiegu bloku z 5.6.87, katalog Fischera nawet nie odnotowuje prawdziwej FDC z całą pewnością jednej z najrzadszych i najtrudniejszych do zdobycia kopert z pierwszego dnia obiegu z okresu PRL, większość kopert uchodzących za FDC to po prostu koperty z kasownikiem okolicznościowym ze spotkania Papieża z gen. Jaruzelskim na Zamku; oryginalnych kopert ostemplowanych 5 czerwca 1987 istnieje prawdopodobnie tylko kilka sztuk!

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
800 PLN
58298

1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku w Warszawie, blok czysty.

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
140 PLN
58299

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim, blok.

Fi.bl.88
Mi.Bl.102
120 PLN
58300

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim, blok.

Fi.bl.88
Mi.Bl.102
65 PLN
58301

1988 "70 LAT POLSKIEJ MARYNARKI WOJENNEJ", ilustrowana, dekoracyjna karta, ofrankowana i ostemplowana okolicznościowo 28.XI w Gdyni; na stemplu sylwetka torpedowca ORP "Mazur".

Fi.2837, 2839
Mi.2985, 2987 
15 PLN
58302

1988 rocznik kopert FDC (bez Bl.93; Fi.50.-).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
40 PLN
58303

1988 wojna obronna 1939 roku, seria w arkuszach sprzedażnych zagiętych w połowie.

Fi.3011-3 ark.
Mi.3159-61
80 PLN
SOLD
58304

1988 Światowy Dzień Poczty, arkusz sprzedażny z Błędem B3, uszkodzone "C".

Fi.3016B3
Mi.3163
120 PLN
58305

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, kart maksimum.

Fi.3021, 3025, 3028
10 PLN
58306

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, arkusz sprzedażny.

Fi.3023
Mi.3171
25 PLN
58307

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, arkusz sprzedażny.

Fi.3024
Mi.3172
25 PLN