Auction 70. Polish People's Republic 1952-1989

58106

1969 współcześni pisarze polscy, parka rozdzielona przywieszką.

Fi.1837
Mi.1984
30 PLN
58107

1969 koperta okolicznościowa 50-lecia Opery Poznańskiej.

10 PLN
58108

1970 25 rocznica wyzwolenia Warszawy, arkusz czysty (1 sektor).

Fi.1839
Mi.1986
50 PLN
58109

1970 rocznik kopert FDC (bez Ark.1850; Fi.72.-).

Fi.1839-bl.76(39)
Mi.1986-Bl.44
35 PLN
58110

1970-1979 komplet czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi.ponad 730.-).

Fi.1839-bl.66
Mi.1986-Bl.80
430 PLN
58111

1970 finał rozgrywek o Puchar Zdobywców Pucharów, arkusz sprzedażny.

Fi.1861
Mi.2008
45 PLN
58112

1970 życie i działalność Mikołaja Kopernika, brak podpisu Mikołaja Kopernika na prawo od portretu, niekatalogowane.

Fi.1868MK
Mi.2015
800 PLN
58113

1970 stacja automatyczna Łuna 16 na orbicie, arkusik.

Fi.1893 ark.
Mi.2040
20 PLN
58114

1970 stacja automatyczna Łuna 16 na orbicie, arkusz z powtarzalną usterką w części nakładu w postaci plamki koloru różowego nad literami TY.

Fi.1893 ark.
Mi.2040
40 PLN
58115

1970 stacja automatyczna Łuna 16 na orbicie, rzadki arkusik z nie przeperforowanym lewym marginesem.

Fi.1893II ark.
Mi.2040KB
120 PLN
58116

1970 Stacja automatyczna Łuna 16 na orbicie - komplet znaczków z przywieszkami, czyste.

Fi.1893Pw
Mi.2040Zf
40 PLN
58117

1970 "50 LECIE SZKOLNICTWA MORSKIEGO W POLSCE", karta ilustrowana ostemplowana okolicznościowo 27.IX w Tczewie; temat - ŻAGLOWCE.

Fi.Cp430
10 PLN
58118

1970 XXIII Wyścig Pokoju, 6 kopert z kasownikami wszystkich etapów (V-X) na terenie Polski: Wrocław, Warszawa, Płock, Włocławek, Bydgoszcz, Poznań; temat - KOLARSTWO.

30 PLN
58119

1970 list z biblioteki sejmowej z ramkowym stemplem opłaty pocztowej zryczałtowanej, jako przykład zastosowania znaku pocztowego bez użycia znaczków.

35 PLN
58120

1970-1971 TOM IX JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 340 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

190 PLN
58121

1971 karnet - "IX OGÓLNOPOLSKI RAJD BIUR PROJEKTÓW".

Fi.1557
Mi.1705
20 PLN
58122

1971 rocznik kopert FDC (Fi.65.-).

Fi.1903-94
Mi.2050-2141
35 PLN
58123

1971 Statki pod polską banderą, znaczki za 60 gr dolny rząd arkusza z pustopolami; znaczki i pustopola w bardzo dobrym stanie zachowania, marginesy lekko podgięte.

Fi.1904
Mi.2051
150 PLN
58124

1971 zamki polskie, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.1918
Mi.2065
20 PLN
58125

1971 badanie kosmosu - Łunochod i Apollo, arkusiki.

Fi.1975-6 ark.
Mi.Bl.47-8
25 PLN
58126

1971 Badanie kosmosu "Łunochod 1" i "Apollo 15" - komplet znaczków z przywieszkami, czyste.

Fi.1975-76Pw
Mi.2122-23Zf
60 PLN
58127

1971 badanie kosmosu - Apollo 15, nieznana wersja arkusza z inaczej umieszczonym na dole opisem wydania PROJ. A.BALCERZAK PWPW 71. Normalnie opisy znajdują się tuż pod 7 i 8 polem. W tym egzemplarzu nie bezpośrednio pod znaczkiem, ale na na marginesach arkusza. Dodatkowe usterki to : na wszystkich 8 polach kolor tła napisu APOLLO 15 oraz rakiety na marginesie jest fioletowo-niebieski. Dodatkowo usterka powtarzalna z normalnych arkuszach . Znaczek 1-szy pole 2 posiada dużą zieloną kropkę obok A. Taki właśnie znaczek jest przypadkowo umieszczony jest jako demo w katalogu Fischera. Arkusz ma uszkodzony margines na rewersie jak na foto i na rewersie. Przywarły do niego arkusze leżące nad i pod nim. Pole 1,3 i 5 * mają bardzo delikatne ślady od przywarcia. Pola 2,4,6,7 i 8 **. Ekspert nie potrafi wytłumaczyć pochodzenia tego rodzaju błędu. Istnieją jeszcze 2 takie arkusze, ale z normalnymi kolorami i bez zielonej kropki.

Fi.1976 ark.
3 900 PLN
58128

1971 VI Zjazd PZPR, seria z pustopolami w różnych układach.

Fi.1977-84
Mi.2124-31
25 PLN
58129

1971 VI Zjazd PZPR, seria z pustopolami.

Fi.1977-84
Mi.2124-31
20 PLN
58130

1971 pakiet reklamowy - FABRYKA MASZYN ŻNIWNYCH W PŁOCKU.

Fi.1979-84
Mi.2124-29
40 PLN
58131

1971 50 rocznica III Powstania Śląskiego, blok ostemplowany okolicznościowo, z pełną oryginalną gumą.

Fi.bl.77(40)
Mi.Bl.45
25 PLN
58132

30 PLN
58133

1972 karnet - "25 LAT AKADEMII SZTABU GENERALNEGO".

Fi.1266
Mi.1414
40 PLN
58134

1972 Dzień Leśnego Lata z ładnie odbitym stemplem okolicznościowym.

Fi.1921
15 PLN
58135

1972 karnet - "DZIEŃ ZNACZKA 1972".

Fi.1971
Mi.2118
20 PLN
58136

1972 karnet - "XXX ROCZNICA POWSTANIA PPR".

Fi.1995
Mi.2142
20 PLN
58137

1972 rocznik kopert FDC (Fi.114.-).

Fi.1995-2084
Mi.2142-2231
80 PLN
58138

1972 karnet - "XXV WYŚCIG POKOJU - WYSTAWA ZNACZKÓW SPORTOWYCH".

Fi.2011
Mi.2158
40 PLN
58139

1972 odsłonięcie pomnika żołnierza polskiego w Berlinie, parka rozdzielona przywieszką.

Fi.2012
Mi.2159
50 PLN
58140

Fi.2012
Mi.2159
120 PLN
58141

Fi.2057
Mi.2204
50 PLN
58142

1972 Turystyka - schroniska górskie, 1,55 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.37 ""ślady na śniegu" w A w POLSKA", poz.38 ""ślady na śniegu" pod SK w POLSKA", poz.49 "plamka na zaśnieżonym dachu" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2059
Mi.2206
50 PLN
58143

1972 500 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, bloki w arkuszu sprzedażnym, rzadko spotykane na rynku; dobry stan zachowania (arkusz pionowo zgięty).

Fi.Bl.45
Mi.Bl.52
400 PLN
58144

Fi.bl. 45s
Mi.Bl. 52
30 PLN
58145

1972 frankatura mechaniczna - wzorcowa odbitka firmy POSTALIA produkującej maszyny frankujące.

60 PLN