The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 68. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
37636

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku.

Fi.22a
Mi.22a 
25 PLN
37637

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a 
20 PLN
37638

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z brzegowym uszkodzeniem nadruków, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a 
180 PLN
37639

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 1 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a 
25 PLN
37640

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków za 10/30 hal., lewe z nadrukiem brzegowym: górny z nikłą zniekształconą gwiazdką, dolny z występującym tylko na tej wartości błędem z poz.41 "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki i HA zamiast HAL." (Fi.540.-); bardzo ładny stan; sygnowany, gwarancja.

Fi.22a B4
240 PLN
37641

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z poz. 11 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22aNo
Mi.22aK 
150 PLN
SOLD
37642

1918 drugie wydanie lubelskie, kasowany znaczek za 10/30 hal. z nadrukiem w kolorze fioletowym, bardzo ładny stan, sygnatura orzełek/PHILATELIA KRAKÓW, gwarancja Witkowski, Gryżewski.

Fi.22b
160 PLN
SOLD
37643

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem w kolorze fioletowym, stan gabinetowy, gwarancja.

Fi.22bNo
Mi.22bK
700 PLN
37644

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z poz. 31 z niedodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22bNo
Mi.22bK 
1 200 PLN
37645

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, nadruk z poz. 41 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, stan idealny, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.23No
Mi.23K
350 PLN
37646

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann.

Fi.23No
Mi.23K 
180 PLN
37647

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann.

Fi.23No
Mi.23K 
180 PLN
37648

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann.

Fi.23No
Mi.23K 
240 PLN
37649

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.23aNo
Mi.23AK 
150 PLN
37650

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11,5, gwarancja Koopmann.

Fi.23b
Mi.23B
50 PLN
37651

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczka z ząbkowaniem 11,5, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.23b
Mi.23B 
1 000 PLN
37652

1918 drugie wydanie lubelskie, perforacja 12 1/2, gwarancja Rachmanow.

Fi.24
Mi.24
40 PLN
37653

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku.

Fi.24
Mi.24 
25 PLN
37654

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.24
Mi.24 
20 PLN
37655

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.24
Mi.24 
20 PLN
37656

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.24
Mi.24 
20 PLN
37657

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Petriuk.

Fi.24
Mi.24 
40 PLN
37658

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/60 hal. - frankatura mieszana (Fi.4000.-) ze znaczkiem za 5 hal. wydania koronowego; list polecony wysłany 5.II.1919 z Ostrowca do Wiednia, opłacony zgodnie z prowizoryczną taryfą zagraniczną - za list polecony 25+25 hal. - wprowadzoną dnia 15.I w śpiesznym tempie na drodze telegraficznego porozumienia z Międzynarodowym Związkiem Pocztowym w Bernie; wskutek agresji czeskiej na południe Polski - Zaolzie, 23.I wstrzymano ruch pocztowy z zagranicą odbywający się tą drogą; zaczęto go stopniowo przywracać od 25.II; oferowany walor pomimo blokady granic zdołał dotrzeć do adresata, dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.24
4 000 PLN
37659

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/60 hal. z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na górze zamiast na dole znaczka, brak części nadruku, załamania papieru będące przyczyną błędu, gwarancja Schmutz.

Fi.24 MK
400 PLN
37660

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Kwaśniewski.

Fi.25
Mi.25I 
50 PLN
37661

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Petriuk.

Fi.25
Mi.25I 
50 PLN
37662

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.25a
Mi.25I
20 PLN
37663

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.25a
Mi.25I 
30 PLN
37664

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.25a
Mi.25I 
30 PLN
37665

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.25a
Mi.25II
20 PLN
37666

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku - brak liter TA, gwarancja Jungjohann.

Fi.25a B10
Mi.25I 
40 PLN
37667

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, podlepki, gwarancja Rachmanow, Bojanowicz.

Fi.25aNo
Mi.25IIK
60 PLN
SOLD
37668

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym, gwarancja bez opisu Schmutz.

Fi.25b
Mi.25I 
80 PLN
37669

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/80 hal. z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym (Fi.260.-), bardzo ładny stan, gwarancja Kwaśniewski, z opisem Schmutz.

Fi.25b
Mi.25I 
200 PLN
37670

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/80 hal. z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym, z błędem na poz.40 "brak TA i prawej kreski" (Fi.320.-), gwarancja Łaszkiewicz, z opisem Schmutz.

Fi.25b B10
Mi.25I 
260 PLN
37671

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 45/80 hal. z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym, prawy brzegowy z błędem "brak liter TA" (Fi.1160.-), gwarancja.

Fi.25b B10
Mi.25I 
550 PLN
37672

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z brzegowymi uszkodzeniami nadruków na lewym brzegu, gwarancja Mikulski.

Fi.26
Mi.25II 
350 PLN
37673

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z odwróconymi nadrukami, w tym dwa znaczki z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Berbeka.

Fi.26No
Mi.25IIK 
400 PLN
37674

1918 drugie wydanie lubelskie, pasek znaczków z poz. 1, 11, 21 z brzegowym uszkodzeniem przesuniętych nadruków, gwarancja Schmutz.

Fi.27a
Mi.26
300 PLN
37675

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.27a
Mi.26
80 PLN