Auction 67. Overprint editions 1918-1919

37668

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 20, gwarancja Mikulski.

Fi.35
Mi.34
80 PLN
37669

Fi.35B1
Mi.34
250 PLN
37670

Fi.36
Mi.35
400 PLN
37671

Fi.36B1
Mi.35
650 PLN
37672

Fi.36B1
Mi.35
1 600 PLN
37673

Fi.36B2
Mi.34
1 500 PLN
37674

Fi.36B2
Mi.35
1 600 PLN
37675

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25 hal. z nadrukiem formą IIB z charakterystycznymi błędami na poz.58 "odłamana prawa końcówka litery T i lewa nóżka w ostatniej literze A", lekki ślad po podlepce, sygnowany, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.37II
Mi.36
8 000 PLN
37676

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Melnik.

Fi.38
Mi.48
40 PLN
37677

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
37678

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
37679

Fi.38
Mi.48
25 PLN
37680

Fi.38
Mi.48
300 PLN
37681

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z niespotykanie dużym przesunięciem nadruku i dodatkowo unieważniony bardzo rzadkim kasownikiem rusztowym, spotykanym tylko na skarcie, sygnowany, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
1 200 PLN
37682

Fi.38No
Mi.48K
360 PLN
37683

1919 wydanie krakowskie, kasowany na wycinku znaczek za 30 hal. z nadrukiem formą IIB, z błędem na poz.42 "uszkodzone obie litery A", katalogowanym na tej wartości na pozycjach 52, 57, 72, 82 i 92 (Fi.8000.-); na pozycji 42 (a także 32, 37, 47, 57, 67, 77, 87 i 97)jest on katalogowany na gazetowym znaczku za 4 hal. przedrukowanym formą IIC; według ustaleń A.Taipale - forma IIB powstała z przeróbki formy IIC, potwierdził to L.Schmutz "Przegląd Filatelistyczny" 4/2006, w obu formach błąd ten występuje w różnych fazach na niektórych znaczkach z 2 i 7 kolumny arkusza, gwarancja i opis pozycji Schmutz

Fi.39a B14
Mi.37
3 000 PLN
37684

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 83, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.40
Mi.38
90 PLN
37685

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 16, gwarancja i oznaczenie.

Fi.40
Mi.38
340 PLN
37686

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.15 "cienkie Z", lekki ślad podlepki, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.40 B1
Mi.38
170 PLN
37687

Fi.41
Mi.39
60 PLN
37688

Fi.41
Mi.39
50 PLN
37689

Fi.41
Mi.39
50 PLN
37690

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 53, lekkie złamanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.41
Mi.39
40 PLN
37691

Fi.41
Mi.39
50 PLN
37692

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 51, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.41
Mi.39
120 PLN
37693

Fi.41
Mi.39
60 PLN
37694

Fi.41
Mi.39
40 PLN
37695

Fi.41
Mi.39
60 PLN
37696

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.18/29 w pięknym stanie; bez sygnatur, stempelków firmowych ani gwarancji, prawdziwy "postfrisch".

Fi.41
Mi.39
1 100 PLN
37697

Fi.41
Mi.40
40 PLN
37698

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.51/52 (Fi.140.-), lewy znaczek "uszkodzone P w POLSKA", gwarancja i opis Sutcliffe.

Fi.41
Mi.40
130 PLN
37699

Fi.41B1
Mi.39
70 PLN
37700

Fi.41B1
Mi.39
75 PLN
37701

Fi.41B1
Mi.39
80 PLN
37702

Fi.41B1
Mi.39
75 PLN
37703

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "dwukropek", słabszy stan jak na zdjęciu, gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.41B2
Mi.39
200 PLN
37704

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.10, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.42
Mi.40
40 PLN
37705

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 55, gwarancja Mikstein.

Fi.42
Mi.40
50 PLN
37706

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 11, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.42
Mi.40
100 PLN
37707

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 17, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.42
Mi.40
30 PLN