Auction 67. Overprint editions 1918-1919

37828

1919 wydanie poznańskie, list polecony z Poznania 23.10.19 do Warszawy, mieszana frankatura ze znaczkami niemieckimi, opłata powyżej taryfy pocztowej, oberwana klapa koperty.

Fi.68, 69, 70, 87B
Mi.103, 132, 133, 134
120 PLN
37829

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 25/36, znaczki z błędami poz. 26 - "kreska pod a w Polska", poz. 35 - "plamka wysoko nad o", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.69 B
Mi.133
200 PLN
37830

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 29/40, znaczki z błędami poz. 29 - "plamka wysoko nad c", poz. 30 - "plamka nad kreską", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.69 B
Mi.133
200 PLN
37831

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 27/38, znaczek z poz. 27 z błędem "owalna plamka nad oc", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.69 B10
Mi.133
110 PLN
37832

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 3/14, znaczki z błędami poz. 4 - "plamka nad końcem kreski", poz. 13 - "duża plama nad c", poz. 14 - "podłużna plamka za a w Polska", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.69 B5
Mi.133
250 PLN
37833

Fi.69 B4, B
Mi.133
200 PLN
37834

1919 wydanie poznańskie, znaczek z błędem "krótsza kreska".

Fi.69B4
Mi.133
40 PLN
37835

1919 wydanie poznańskie, znaczek z błędem "wygięta kreska".

Fi.69B9
Mi.133
25 PLN
37836

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 10/40 f. z błędem na poz.10(?) "nad prawym końcem kreski łukowato ułożone plamki", gwarancja Falkowski.

Fi.70 B
Mi.134
60 PLN
37837

Fi.70 B
Mi.134
140 PLN
37838

Fi.70 B
Mi.134
140 PLN
37839

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 18/29, znaczki z błędami poz. 19 - "plamki wysoko nad c", poz. 29 - "półksiężyc wysoko nad c", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.70 B10
Mi.134
250 PLN
37840

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 16/27, znaczki z błędami poz. 26 - "kreska nad a w Polska", poz. 27 - "owalna plamka nad os", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.70 B10
Mi.134
250 PLN
37841

Fi.70 B
Mi.134
250 PLN
37842

Fi.70 B
Mi.134
250 PLN
37843

Fi.70 B5
Mi.134
140 PLN
37844

Fi.70 B8, B
Mi.134
250 PLN
37845

1919 wydanie poznańskie, sześcioblok z poz. 88-90/98-100, znaczki z błędami poz. 88 - "wygięta kreska, ścięte zera", poz. 90 - "krótsza kreska", poz. 98 - "plamka nad kreską", poz. 99 - "plamka nad oc, ścięte zero", poz. 100 - ścięte zera", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.70 B9, B10, B
Mi.134
500 PLN
37846

1919 wydanie gnieźnieńskie, seria znaczków na wycinkach skasowana obiegowo w Trzemesznie, znaczek za 5/2 f. z błędem występującym na dwunastu pozycjach w arkuszu w nadruku typu VI "łukowata plamka w zakończeniu cyfry 5", znaczek za 10 f. z oznaczeniem poz.63; oba znaczki sygnowane "Ikaros" KRAKÓW i z gwarancjami Mikstein, Krawczyk.

Fi.71-72
Mi.134-36
1 250 PLN
37847

1919 wydanie gnieźnieńskie, znaczki z nadrukiem fałszywym, materiał porównawczy.

Fi.71-72FF
Mi.135-6 FALSE
50 PLN
37848

1919 wydanie gnieźnieńskie, marginesowy znaczek za 10 f., z (ciemno)zielonym kolorem nadruku, na liście poleconym wysłanym 29.10. z Wrześni do Poznania, przesyłka opłacona ponadto znaczkiem wydania poznańskiego za 10/40 f. z błędem na poz.48 "uszkodzone litery sk - gwóźdź", polskimi znaczkami definitywnymi i znaczkami niemieckimi - wszystkie dostępne na rynku wydania na jednym liście; kasownik odbiorczy na odwrocie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; najciemniejszy nadruk na liście w eksponacie W.Grabowskiego; reprodukowany w katalogu Światowej Wystawy Filatelistycznej "Poznań 93", w artykule Zbigniewa Mikulskiego, na str.119; fotoatest Berbeka.

Fi.72b, 70B7, 85B
Mi.136, 134, 101, 99
4 200 PLN