The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 65. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
28116

1927 całostka na odpowiedź z sygnaturą I-927.

Fi.Cp47B
35 PLN
28117

1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura M.P.i T.(VI-1930)500.000., wysłana 20.III.31 z Rembertowa do Warszawy, kasownik odbiorczy Warszawa 22; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.49A
60 PLN
28118

1928 kartka - cześć nadawcza z sygnaturą IV-1928.

Fi.Cp49A
40 PLN
28119

1930 całostka z sygnaturą IV-1930 z obiegu pocztowego z Rybnika.

Fi.Cp48
10 PLN
28120

1931 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z obiegu pocztowego z Kielc 6.II.33.

Fi.Cp49I
120 PLN
28121

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 19, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
90 PLN
SOLD
28122

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 18, sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50I
15 PLN
SOLD
28123

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 32, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
28124

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 20, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
28125

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931, stan dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
28126

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
28127

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 30, sygnatura VIII-1931, ślady po złamaniu kartki.

Fi.Cp50I
20 PLN
28128

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 3, sygnatura VIII-1931, stan średni.

Fi.Cp50I
60 PLN
SOLD
28129

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 9 - Toruń Ratusz, II nakład, linie typografią; dofrankowana i wysłana 6.X.32 z Równego Wołyńskiego do Warszawy; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp50IIa
150 PLN
28130

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 28, sygnatura XI-1931, najrzadsze linie typograficzne, gwarancja Pelczar, Żółkiewski.

Fi.Cp50IIa
350 PLN
28131

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 24, sygnatura XI-1931, najrzadsze linie typograficzne, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp50IIa
250 PLN
SOLD
28132

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 13, sygnatura XI-1931, najrzadsze linie typograficzne, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp50IIa
250 PLN
28133

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 11, sygnatura XI-1931, najrzadsze linie typograficzne, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp50IIa
250 PLN
SOLD
28134

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 19, sygnatura XI-1931 długości 41 mm, linie adresowe druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
50 PLN
28135

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
28136

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 25, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
28137

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 16, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan dobry.

Fi.Cp50IIc
90 PLN
SOLD
28138

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 21, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, rzadko spotykane niecentryczne wycięcie - sygnatura na samym brzegu całostki, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
130 PLN
SOLD
28139

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 30, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
28140

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 22, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
28141

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 31, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, plamka na froncie, stan dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
28142

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 31, sygnatura XI-1931 długości 41 mm, linie adresowe druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
50 PLN
28143

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 22, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
28144

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10 - Borysław, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
200 PLN
28145

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 28 - Czarnohora, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; czysta w idealnym stanie zachowania.

Fi.Cp50IIc
200 PLN
28146

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - Pałac w Łazienkach Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; przesłana 17.V.32 miejscowo w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
60 PLN
28147

1931 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Kraków - Rondel; doskonały stan zachowania.


600 PLN
28148

1931 karty ilustrowane, broszura autorstwa P.Pelczara "O Cp50 prawie wszystko", 32 strony, dużo ilustracji, kompendium wiedzy tego wydania.


20 PLN
28149

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 14 - Barbakan w Krakowie, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; dofrankowana i jako polecona przesłana 13.IV.32 z Wadowic do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
60 PLN
28150

1932 kartka druk w sprawach żywnościowych z doklejonymi znaczkami, sygnatura VII-1932.

Fi.Cp53
30 PLN
28151

1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura (X-1938).

Fi.Cp53
80 PLN
28152

1932 druk w sprawach żywnościowych, sygnatura (X-1937), wysłany 27.IX.38 z Krynicy do Krakowa, znak opłaty unieważniony datownikiem okolicznościowym "SZCZAWY ALKALICZNO-ŻELAZISTE SEZON CAŁOROCZNY" (Myślicki 28 004); karty z oryginalnego obiegu bardzo rzadko spotykane; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp53
600 PLN
28153

1932 druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka).

Fi.Cp54
60 PLN
28154

1932 komplet 20 sztuk kart widokowych bez znaczka opłaty pocztowej, wydanych przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów - wszystkie karty z nadrukiem "Cena 10 gr" lub "Cena 15 gr" (w przypadku karty nr.9 - tryptyk) zmniejszającym cenę, dokonanym w 1937 roku w myśl rozporządzenia MPiT; bardzo rzadkie karty w komplecie praktycznie nieosiagalne; bardzo dobry stan zachowania (na krawędziach minimalne, praktycznie niewidoczne punktowe przebarwienia).


3 000 PLN
28155

1933 kartka z miejscowości Gądki do Niemiec, sygnatura III-1933 i hasło propagandowe F.

Fi.Cp51
10 PLN