Auction 65. Postal stationery

26015

1948 rzadka kartka wydania prowizorycznego z 1944 roku z podobizną Marii Skłodowskiej Curie na filatelistycznej całości wysłanej miejscowo z urzędu pocztowego Poznań 2 dworzec, prawidłowa opłata za ekspres plus polecenie, kartka nie wypisana

Fi.Cp89, 459, 460
400 PLN
26144

1949 WYCINEK Z CAŁOSTKI UŻYTY JAKO ZNACZEK OPŁATY, karta pocztowa za 6 zł z doklejonym znakiem opłaty za 6 zł - wyciętym z całostki - przesłana miejscowo 11.3 w Warszawie, przesyłka nieznacznie przefrankowana 12 zamiast 10 zł; dodatkowo odciśnięty stempel propagandowy "PRZYJAŹN POLSKO-CZECHOSŁOWACKA"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 49 010).

Fi.Cp103
60 PLN
26459

Fi.Cp126
20 PLN
27958

1886 kartka poczty prywatnej Hammonia z Wrocławia, uszkodzone narożniki.

Mi.P1a
10 PLN
27959

1886 kartka poczty prywatnej Hammonia z Wrocławia, uszkodzony narożnik.

Mi.P1b
10 PLN
27960

1886 kartka poczty prywatnej Hammonia z Wrocławia, dwie podlepki na odwrocie.

Mi.P1d
10 PLN
27961

1887 kartka poczty prywatnej Hammonia z Wrocławia, uszkodzony narożnik.

Mi.P2I
20 PLN
27962

1887 kartka poczty prywatnej Hammonia z Wrocławia.

Mi.P2I
20 PLN
27963

1887 kartka poczty prywatnej Hammonia z Wrocławia,

Mi.P2I
20 PLN
27964

1893 front z sekretnika poczty prywatnej Hansa z Wrocławia.

Mi.K5c
10 PLN
27965

1893 kartka z opłaconą odpowiedzią poczty prywatnej Hansa z Wrocławia.

Mi.P6
100 PLN
27966

1893 kartka poczty prywatnej Hansa z Wrocławia.

Mi.P7Ia
100 PLN
27967

1895 formularz inkasowy prywatnej poczty Hansa z Szczecina, oderwany i podklejony narożnik.

Mi.AKPF1
30 PLN
27968

1895 formularz przekazu pieniężnego prywatnej poczty Hansa z Szczecina z doklejonym znaczkiem.

Mi.APF2
30 PLN
27969

1895 sekretnik prywatnej poczty Hansa z Szczecina z nadrukiem wewnątrz.

Mi.K2Iz
40 PLN
27970

1895 sekretnik prywatnej poczty Hansa z Szczecina, sklejone marginesy.

Mi.K3
30 PLN
27971

1895 sekretnik prywatnej poczty Hansa z Szczecina.

Mi.K3
60 PLN
27972

1895 kartka poczty prywatnej Courier z Zgorzelca.

Mi.P1
60 PLN
27973

1895 kartka poczty prywatnej Hansa z Szczecina.

Mi.P7
50 PLN
27974

Mi.P8
40 PLN
27975

1895 kartka poczty prywatnej Hansa z Szczecina, zagniecenia.

Mi.P8
25 PLN
27976

1897 kartka prywatnej poczty Stadbriefbeförderung z Szczecina, kasowana grzecznościowo.

Mi.P2
100 PLN
27977

1897 kartka prywatnej poczty Stadbriefbeförderung z Szczecina.

Mi.P3
40 PLN
27978

Mi.P5
40 PLN
27979

Mi.P6I
40 PLN
27980

Mi.P6I
40 PLN
27981

Mi.P6I
40 PLN
27982

Mi.P7II
50 PLN
27983

Mi.P8I
50 PLN
27984

1897 kartka wydania okolicznościowego prywatnej poczty Sobiepański z Wrocławia.

Mi.P9II
120 PLN
27985

1897 kartka prywatnej poczty Stadbriefbeförderung z Szczecina, uszkodzony narożnik.

Mi.P10
40 PLN
27986

Mi.P12
50 PLN
27987

Mi.P13
50 PLN
27988

Mi.P13
50 PLN
27989

Mi.P61
40 PLN
27990

1897 koperta prywatnej poczty Stadbriefbeförderung z Szczecina stemplowana grzecznościowo.

Mi.U1a
100 PLN
27991

Mi.U3
100 PLN
27992

1898 kartka poczty prywatnej Hansa z Szczecina.

Mi.P7
50 PLN
27993

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen.; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 17 z dodatkowo występującą cechą opisową 20; bardzo dobry stan zachowania; sygnowane Pelczar.

Fi.Cp1I (1s)
120 PLN
27994

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen.; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 14; dobry stan zachowania (punktowa przebarwienia na górnej i lewej krawędzi karty).

Fi.Cp1I
100 PLN