The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 65. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
28035

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 60, kartka zmoczona i lekko powichrowana, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp16IIx
20 PLN
28036

1919 kartka polecona z Krakowa 22.6.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K1 w okręgu, całostka krakowska nadruk typ 65.

Fi.Cp16IIx
60 PLN
28037

1919 kartka ze Lwowa 12.6.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K1 w okręgu, całostka krakowska nadruk typ 77.

Fi.Cp16IIx
60 PLN
28038

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 106.

Fi.Cp16IIx
60 PLN
28039

1919 kartka z Bielska 31.5.19 do Wiednia, całostka krakowska nadruk typ 77.

Fi.Cp16IIx
60 PLN
28040

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem 35 z obiegu pocztowego z Krakowa, dziurki po archiwizacji, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp16IIx
60 PLN
28041

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem 36 z obiegu pocztowego z Pilzna, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp16IIx
80 PLN
28042

1919 kartka z Krakowa 2.5.19 do Czechosłowacji, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K5 w okręgu, całostka krakowska nadruk typ 98.

Fi.Cp16IIx, 76B
60 PLN
28043

1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 70a, lekkie zaplamienie, bardzo rzadkie, oznaczenie typu bez gwarancji Schmutz.

Fi.Cp16IIxNp
3 500 PLN
28044

1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 77, bardzo rzadkie, oznaczenie i gwarancja Schmutz.

Fi.Cp16IIxNp
3 600 PLN
28045

1919 wydanie krakowskie, karta z nadrukiem typu 77; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp16Ix
120 PLN
28046

1919 kartka z Bochni 28.4.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K1 w okręgu, całostka krakowska nadruk typ 19.

Fi.Cp16Ix
60 PLN
28047

1919 kartka z Tarnowa 24.6.19 do Szwajcarii, całostka krakowska nadruk typ 8.

Fi.Cp16Ix
100 PLN
28048

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 23 z obiegu pocztowego z Radomyśla, ładny abklacz nadruku na odwrocie, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp16Ix
150 PLN
28049

1919 wydanie krakowskie, część na odpowiedź karty podwójnej z silnie przesuniętym poziomo nadrukiem "Poczta Polska 15 hl" typu 35, do kartki dołączona metryczka autorstwa prof.St.Miksteina z wymiarami nadruku i opisem typu;

część z opłaconą odpowiedzią karty podwójnej z nadrukiem typu 35, do kartki dołączona metryczka autorstwa prof.St.Miksteina z wymiarami nadruku i opisem typu;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp17IA, 17IB
1 000 PLN
28050

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem typu 134, wysłana 5.I.1920 miejscowości Sucha do Wiednia, stempelek cenzury krakowskiej, dobry stan zachowania (na odwrocie ubytek papieru); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp19IIy
200 PLN
28051

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp19Ix
60 PLN
28052

1919 wydanie krakowskie, całostka przesuniętym z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Ix
120 PLN
28053

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Ix
70 PLN
28054

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Iy
60 PLN
28055

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp19Iy
60 PLN
28056

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp19Iy
70 PLN
28057

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 138, brak kropki po POCZTOWA, zamiast tego odbita spacja drukarska.

Fi.Cp20
350 PLN
28058

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp20
300 PLN
28059

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka opłaconą odpowiedzią, lekkie uszkodzenia jak na ilustracji.

Fi.Cp20Ix
100 PLN
28060

1919 nadruk znaku opłaty "Orzeł na tarczy barokowej" o nominale 15 fen i napisu "Pocztówka" na niemieckim formularzu o sygnaturze C154/(10.16), pojedyncza belka kasująca, karta wysłana 19.3 z Warszawy do Żyrardowa, kasownik odbiorczy 20.3 na froncie; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp21II
1 600 PLN
28061

1919 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią w układzie góra karty I połączona z dołem karty II.

Fi.Cp26I
250 PLN
28062

1919 karta do obrotu krajowego za 15 f - z usuniętym oznaczeniem waluty (widać ich ślady, szczególnie pod oznaczeniem waluty z lewej strony), znak opłaty karminowy w typie C (jedna kreska), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto); karta dofrankowana i wysłana 3.VII ze Stawiszyna do Warszawy, dobry stan zachowania.

Fi.Cp30a, 86B
40 PLN
28063

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp14IIx
50 PLN
28064

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez ozdobnika.

Fi.Cs3II
70 PLN
28065

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3 i rzadkim na sekretnikach abklaczem.

Fi.Cs3II
120 PLN
28066

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4.

Fi.Cs3II
60 PLN
28067

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3.

Fi.Cs3II
80 PLN
28068

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3.

Fi.Cs3II
80 PLN
28069

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5.

Fi.Cs3II
80 PLN
28070

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 9.

Fi.Cs3III
200 PLN
28071

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8.

Fi.Cs4II
50 PLN
28072

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3.

Fi.Cs4II
50 PLN
28073

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 7.

Fi.Cs4II
50 PLN
28074

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 19.

Fi.Cs4IIIs
100 PLN