The auction will start on 19.04.2024

Auction 64. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
14883

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria kasowana na wycinkach, gwarancja Schmutz.

Fi.17-19
50 PLN
14884

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria kasowana, gwarancja Ćwiertnia.

Fi.17-19
40 PLN
14885

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria znaczków z odwróconymi nadrukami (Fi.360.-), gwarancja Schmutz.

Fi.17-19 No
320 PLN
14886

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria znaczków z odwróconymi nadrukami, kasowane na wycinkach, gwarancja Mikulski.

Fi.17-19 No
320 PLN
14887

1918 pierwsze wydanie lubelskie, parka z odwróconym nadrukiem, stan idealny, gwarancja Schmutz.

Fi.17No
Mi.17K 
750 PLN
14888

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z odbitą górną krawędzią formy, gwarancja Rachmanow, Schmutz.

Fi.17No
Mi.17K 
500 PLN
14889

1918 pierwsze wydanie lubelskie, makulaturowy znaczek zasmarowany farbą drukarską z szczątkowym drukiem podwójnym, gwarancja Schmutz.

Fi.18
Mi.18 
120 PLN
14890

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, na górze odbity brzeg formy, gwarancja Mikulski, Wiatrowski.

Fi.18 No
Mi.18 K 
140 PLN
14891

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, minimalny Schmitzdruki, gwarancja Mikulski, Wiatrowski.

Fi.18 No
Mi.18 K 
200 PLN
14892

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.18No
Mi.18K 
30 PLN
14893

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z podwójnym drukiem liter TA, unikalne, gwarancja Mikulski.

Fi.19 No
Mi.19 K 
250 PLN
14894

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikulski.

Fi.19No
Mi.19K 
30 PLN
14895

1918 pierwsze wydanie lubelskie, parka z nadrukiem odwróconym, na prawym znaczku usterka w postaci uszkodzonego prawego ornamentu, ślady po podlepkach, gwarancja Schmutz.

Fi.19No
Mi.19K 
100 PLN
14896

1918 drugie wydanie lubelskie, podstawowa seria stemplowana grzecznościowo na kopercie, gwarancja Kronenberg.

Fi.20-21, 22a, 22b,
300 PLN
14897

1918 drugie wydanie lubelskie, podstawowa seria znaczków stemplowana grzecznościowo na kopercie, znaczek za 50 hal. z błędem "brak liter ZTA", gwarancja.

Fi.20-29
Mi.20-8 
140 PLN
14898

1918 drugie wydanie lubelskie, seria kasowana, znaczek za 10/30 hal. z oboma kolorami nadruku czarnym i fioletowobrązowym (Fi.350+180.-), gwarancja. Krawczyk, Mikstein.

Fi.20-29
Mi.20-28 
480 PLN
14899

1918 drugie wydanie lubelskie, seria czysta, każdy znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, kilka tańszych z prawie niewidocznym cieniem śladu po podlepce, reszta w bardzo ładnym stanie, gwarancja Gryżewski.

Fi.20-29 B
Mi.20-28 
1 000 PLN
14900

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z poz. 16, jeden z najrzadszych błędnodruków wydań przedrukowych - znane kilkanaście znaczków z tym błędem, fotoatest Schmutz.

Fi.20No
Mi.20K 
8 500 PLN
14901

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11,5, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.20b
Mi.20b 
70 PLN
14902

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11,5, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.20b
Mi.20b 
140 PLN
14903

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.21
Mi.21 
50 PLN
14904

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21 
20 PLN
14905

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21 
20 PLN
14906

1918 drugie wydanie lubelskie, makulaturowy znaczek zasmarowany farbą drukarską, złamanie, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21 
80 PLN
14907

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21 
15 PLN
14908

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, brzydki ślad po zmytej podlepce, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21 
15 PLN
14909

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 3/15 hal., lewy z brzegowym uszkodzeniem lewej strony nadruku, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Ways.

Fi.21
45 PLN
14910

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/15 hal. z uszkodzonymi gwiazdkami w nadruku, gwarancja.

Fi.21 B
20 PLN
14911

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/15 hal. z błędem na poz.22 "litera A w POLSKA krótsza", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.21 B2
30 PLN
14912

1918 drugie wydanie lubelskie, strona medalowego eksponatu wystawowego, w tym list polecony z Radomia 6.II.19 do Zawiercia, mieszana frankatura różnych wydań, opłata zgodna z taryfa pocztową w wysokości 50 hal. za list polecony, stempel odbiorczy Zawiercia na froncie koperty, dodatkowo znaczek z nadrukiem odwróconym i nadrukami przesuniętymi.

Fi.21, 21No, 23, 88A
Mi.21, 21K, 23A, 92&
2 300 PLN
14913

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.21No
Mi.21K 
160 PLN
14914

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Jungjohann.

Fi.22a
Mi.22a
40 PLN
14915

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Berbeka.

Fi.22a
Mi.22a
15 PLN
14916

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku.

Fi.22a
Mi.22a 
25 PLN
14917

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a 
20 PLN
14918

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a 
20 PLN
14919

1918 drugie wydanie lubelskie, makulaturowy czworoblok zasmarowany farbą drukarską w postaci odcisków palców drukarza, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a 
180 PLN
14920

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z brzegowym uszkodzeniem nadruków, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a 
180 PLN
14921

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 1 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a 
25 PLN
14922

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a 
15 PLN