Auction 64. PoW Woldenberg camp

17161

1944 wydanie obiegowe, parka pionowa znaczków w kolorze brązowoczerwonym na świątecznej pocztówce wysłanej 8.IV, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i dwa podpisy; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.36a
332 PLN
17162

1944 karta pocztowa, frankowana znaczkami opłaty i dopłaty, grzecznościowo skasowanymi 18.III; dodatkowo stempel okolicznościowy "Wystawa Konkursu Na Zagrodę"; gwarancja.

Fi.36a, D2c
70 PLN
17163

Fi.36b
20 PLN
17164

Fi.36b
80 PLN
17165

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze ciemnoczerwonym, na karcie z napisem POCZTÓWKA, ostemplowany 13.VI kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII"; gwarancja.

Fi.36b
40 PLN
17166

1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego - znaczek ostemplowany 4.IV w rocznicę bitwy pod Racławicami kasownikiem okolicznościowym "RACŁAWICE"; gwarancja Krawczyk.

Fi.37
40 PLN
17167

1944 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.38
35 PLN
17168

Fi.38
120 PLN
17169

1944 święto 3 maja - znaczek na liście poleconym, wysłanym 9.V w pierwszym dniu obiegu; przesyłki polecone poczt wewnątrzobozowych są bardzo rzadko spotykane; gwarancja.

Fi.38
140 PLN
17170

Fi.40
35 PLN
17171

1944 kartka z grafiką obozową.

Fi.40
80 PLN
17172

1944 Święto Morza znaczek na karcie, ostemplowany 22.VIII kasownikiem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO"; miejscowe przebarwienia; gwarancja.

Fi.40
35 PLN
17173

Fi.40
100 PLN
17174

Fi.40
50 PLN
17175

Fi.41
100 PLN
17176

Fi.41
60 PLN
17177

1944 Rok Olimpijski, znaczek ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII, w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej na pocztówce ozdobionej odbitką drzeworytu autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym ratusz poznański; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.41
120 PLN
17178

Fi.41
45 PLN
17179

1944 Woldenberg - Oflag IIC, Rok Olimpijski, znaczek za 10 f. w kolorze jasnoczerwonym, gwarancja.

Fi.41
35 PLN
17180

1944 Rok Olimpijski, znaczek na specjalnej sucho tłoczonej ozdobnej karcie Związku Wojskowych Klubów Sportowych z kółkami olimpijskimi i proporczykami klubów, ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.41
300 PLN
17181

1944 Rok Olimpijski, opłacone zgodnie z taryfą zaproszenie na zebranie Koła Filatelistów na karcie ozdobionej grafiką przedstawiającą emblemat Koła; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.41
300 PLN
17182

Fi.45
30 PLN
17183

1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, próby autorskie karty okolicznościowej autorstwa Janusza Łonickiego - jego inicjały w lewym górnym rogu a podpis ołówkiem pod ilustracją, jedna bez koloru czerwonego, drga dwubarwna z dodatkowym napisem POCZTÓWKA.

Fi.45
2 000 PLN
17184

Fi.45
160 PLN
17185

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.45
30 PLN
17186

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, znaczki za 70 f. w róznych odcieniach niebieskiego, gwarancja.

Fi.46
25 PLN
17187

Fi.47-50
40 PLN
17188

Fi.47-50
30 PLN
17189

1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez nominału, gwarancja.

Fi.47P2
250 PLN
17190

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo, gwarancja.

Fi.bl.5
120 PLN
17191

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok czysty, gwarancja.

Fi.bl.5
160 PLN
17192

1944 kartka z grafiką obozową i stemplem okolicznościowym "Racławice".

Fi.D2
80 PLN
17193

1944 VICTORY - nalepka propagandowa o nominale 1+4 LM. upamiętniająca dzień 6.VI - inwazji Wojsk Sprzymierzonych w Normandii, skasowana 7.VI na prawidłowo opłaconej znaczkami wydania definitywnego karcie tzw. "życzeniach inwazyjnych", przesyłkach, które z przyczyn oczywistych, miały charakter tajny; dodatkową ciekawostkę stanowi użycie jako formularza, zwrotnego potwierdzenia otrzymanej paczki, na odwrocie wiele mówiące "Nareszcie !"; chyba najładniejsza zachowana przesyłka; gwarancja Schmutz.

Fi.D4bx3
3 200 PLN
17194

1944 seria znaczków dopłaty z dodatkową odmianą, gwarancja Ryblewski.

Fi.D5-6
20 PLN
17195

1944 Cyfry - nowy rysunek, seria znaczków czystych w kolorach jasno i ciemnoniebieskim, gwarancja.

Fi.D5-6
40 PLN
17196

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.5
160 PLN
17197

35 PLN
17198

1944 VICTORY - nalepka propagandowa o nominale 1+4 LM. w kolorach pomarańczowym i czarnym, upamiętniająca dzień 6.06.44 - inwazji Wojsk Sprzymierzonych w Normandii, stosowana na tzw. życzeniach inwazyjnych, przesyłkach mających tajny charakter.

600 PLN
17199

1944 zestaw banknotów oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej nominały 10 f., 50 f. i 2 Mk. w kolorze czarnym, a wysoki nominał 5 Mk. w rzadkim kolorze granatowym; wartości markowe sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy z lekkimi śladami złożenia.

2 000 PLN
17200

1944 500 rocznica bitwy pod Warną - pocztówka ozdobiona artystycznym drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego.

120 PLN