The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 64. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17001

1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze jasnoczerwonym na papierze y1 (nakład 181 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.6IIcy1
450 PLN
17002

1942 Pocztylion, znaczek w kolorze ciemnoczerwonym na papierze x1 (nakład 972 sztuk), gwarancja i oznaczenie.

Fi.6bx1
160 PLN
17003

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, gwarancja.

Fi.7
20 PLN
SOLD
17004

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, seria czarnych odbitek z unieważnionej oryginalnej matrycy, gwarancja Krawczyk.

Fi.7, 9, 11
100 PLN
SOLD
17005

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczki wydane do 15.VI ostemplowane 18.VI na karcie kasownikiem okolicznościowym Zieleńce, gwarancja Krawczyk.

Fi.7, 9, 11ay
120 PLN
17006

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczki za: 5 pf brązowy, 5 pf czerwony na papierze białym grubym bibulastym, 10 pf zielony na papierze białym grubym bibulastym ostemplowane okolicznościowo 13.VIII kasownikiem "TYDZIEŃ ŚWIĘTA W.F. I SPORTU" na karcie pocztowej sporządzonej z opakowania po papierosach ORO, stempelek POCZTÓWKA; bardzo rzadki dekoracyjny walor; gwarancja.

Fi.7by, 8x2, 10bx2
500 PLN
17007

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, gwarancja.

Fi.8x1
30 PLN
17008

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczek z retuszowanej kliszy, gwarancja.

Fi.9x1b
140 PLN
17009

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, ciemny i jasny znaczek za 10 pf. z retuszowanej kliszy (Fi.300.-), gwarancje i opisy obu Schmutz.

Fi.9x1b
350 PLN
17010

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, trzy całości ofrankowane znaczkami tego wydania:
czerwony znaczek za 10 pf. z retuszowanej kliszy, na karcie (bez tekstu na odwrocie) wysłanej 7.7, dodatkowo stempel "wystawa filatelistyczna" i "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" ;
zielony znaczek za 10 pf. na papierze białym gładkim średnim, na karcie z pełną treścią wysłanej 18.IX;
zielony znaczek za 10 pf. na papierze białym grubym bibulastym, na karcie z pełną treścią wysłanej 24.XII, dodatkowo ozdobionej na odwrocie grafiką, której autorem jest Marian Stępień, adresatem przesyłki jest ppor. Jerzy Hryniewiecki wybitny architekt i literat, autor sztuk wystawianych w teatrze obozowym, a także projektant kasownika okolicznościowego WARNA 1944; na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Schmutz, Ryblewski.

Fi.9x1b, 10x1, 10x2
1 000 PLN
17011

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczek z 10 fen. na papierze białym grubym bibulastym, na składanej karcie wysłanej 28.IX, przesyłka z oryginalnego obiegu pocztowego w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.10x2
300 PLN
17012

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczek z 20 fen. w kolorze ultramarynowym na papierze szarym szorstkim średnim, na karcie ostemplowany 18.VI kasownikiem okolicznościowym "ZIELEŃCE", przesyłka z oryginalnego obiegu pocztowego (opłata niezgodna z taryfą); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Falkowski.

Fi.11ay
200 PLN
17013

1942 Madonna, czysta seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

Fi.12-14x
125 PLN
17014

1942 Madonna, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja Schmutz.

Fi.12-14x
100 PLN
SOLD
17015

1942 Madonna, czysta seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja Krawczyk.

Fi.12-14y
125 PLN
17016

1942 Madonna, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja Krawczyk,.

Fi.12-14y
110 PLN
17017

1942 "GDY SIĘ CHRYSTUS RODZI" nieopisany dotąd karnet z sucho tłoczonymi życzeniami świątecznym, trzeci do serii z: "GLORIA IN EXCELSIS DEO" i "ANIOŁ PASTERZOM MÓWIŁ", dodatkowo ozdobiony grafiką, której autorem jest najprawdopodobniej Marian Stępień, ofrankowany znaczkiem z wizerunkiem Matki Boskiej Obozowej za 5 fen. na papierze szarym szorstkim grubym, przesłany 24.XII; efektowne walor w doskonałym stanie zachowania; z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja.

Fi.12y
700 PLN
17018

1942 kartka z życzeniami świątecznymi nadana 23.12.42 ze stemplem z lilijką harcerską i napisem "CZUWAJ 24-XII-42", gwarancja Jendroszek.

Fi.15
600 PLN
17019

1942 Pochodnia, dwie serie na różnych papierach, różne gwarancje.

Fi.15-7
100 PLN
17020

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na rzadkim średnim papierze (zwykle drukowano je na bibułce), w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III m. - dwa jego projekty sygnowane ołówkiem) M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy z nich, te na dole po prawej, zrealizowano jako znaczki; gwarancja Schmutz.

Fi.15-17, Cp6 E
4 200 PLN
17021

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na bibułkowym papierze, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty - te na dole po lewej, zrealizowano jako znaczki, jeden jako kartę pocztową; gwarancja Schmutz.

Fi.15-17, Cp6 P
2 400 PLN
17022

1942-43 Pochodnia, seria kasowana na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

Fi.15-17x
40 PLN
17023

1942-43 Pochodnia, seria czysta na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

Fi.15-17x
50 PLN
17024

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karmin i cynober, znaczka za 5f., gwarancja Krawczyk.

Fi.15ab-17y
90 PLN
17025

1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen z perforacją na górnej krawędzi na karcie z życzeniami świątecznym i noworocznymi przesłanej 31.XII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.15ay
150 PLN
17026

1942-43 Pochodnia, dwa znaczki za 5 fen w kolorze cynobrowym o różnych odcieniach i znaczek za 20 na papierze białym gładkim bibułkowym, ostemplowane kasownikiem okolicznościowym "ROKITNA", gwarancja.

Fi.15x, 17x
80 PLN
17027

1942 Pochodnia - znaczek za 10 fen ostemplowany 22.XI kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.16y
80 PLN
17028

1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna, gwarancja.

Fi.bl.2
500 PLN
17029

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.800.-), gwarancja.

Fi.bl.2
700 PLN
17030

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna z bardzo rzadkim błędem "perła w koronie", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.bl.2 B
1 600 PLN
17031

1942 grzecznościowo stemplowana całostka z retuszowanej kliszy.

Fi.Cp2
80 PLN
SOLD
17032

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 18.IX, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2IIax
150 PLN
17033

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2IIax
250 PLN
17034

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nieretuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany na rewersie, karta ostemplowana 18.VI kasownikiem okolicznościowym "ZIELEŃCE", zaadresowana, ale bez treści, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" z parafką; dobry stan stan zachowania (nieliczne drobne przebarwienia); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2Iay
140 PLN
17035

1942 kartka z biblioteki obozowej.

Fi.Cp3
80 PLN
SOLD
17036

1942 Matka Boska Obozowa, całostka o ciemnym znaku opłaty ze stemplem "wystawa filatelistyczna" przesłana 7.X; dodatkowo stempelek Koła Filatelistów, na odwrocie zaproszenie wraz z programem imprezy; gwarancja.

Fi.Cp3
124 PLN
SOLD
17037

1942 Matka Boska Obozowa, całostka o ciemnym znaku opłaty ostemplowana kasownikiem okolicznościowym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA", bez treści na odwrocie; gwarancja.

Fi.Cp3
140 PLN
17038

1942 Matka Boska Obozowa, całostka o jasnym znaku opłaty, idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3a
200 PLN
17039

1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemnozielonym znaku opłaty, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp4
200 PLN
17040

1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemnym znaku opłaty przesłana 23.XII, gwarancja.

Fi.Cp4y1
120 PLN
SOLD