The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 64. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17041

1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemnym znaku opłaty z dodatkowym znaczkiem za 20 fen Matka Boska Częstochowska, ostemplowane kasownikiem okolicznościowym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA 8-11.XII"; gwarancja.

Fi.Cp4y1, 14y
150 PLN
17042

1942 Lotnik - znak opłaty z karty pocztowej, odbitka z unieważnionej oryginalnej matrycy, gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp5
30 PLN
17043

1942 Lotnik, uszkodzone litery P i A w POCZTÓWKA - późna faza z prawie niewidoczną literą A, czysta całostka w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
600 PLN
17044

1942 Lotnik, uszkodzone litery P i A w POCZTÓWKA - początkowa faza powstawania uszkodzenia, karta z życzeniami noworocznymi wysłana 30.XII; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
500 PLN
17045

1942 Lotnik, dwie karty różniące się znacznie kolorem papieru, obie z życzeniami świątecznymi i noworocznymi wysłane 24.XII; bardzo dobry stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp5
300 PLN
17046

1942 Cyfry, zielony znaczek dopłaty za 10 fen na zawiadomieniu z apteki obozowej przesłanym 9.X na koszt odbiorcy, adnotacja "pobrać" czerwonym ołówkiem, dodatkowy stempelek "wystawa filatelistyczna"; zielone znaczki dopłat spotyka się zazwyczaj kasowane grzecznościowo, prawidłowo użyte na oryginalnych przesyłkach są niezwykle rzadkie; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.D1
1 500 PLN
17047

1942-43 Cyfry, bardzo udane fałszerstwo na szkodę zbieraczy drogich znaczków dopłaty, arkusik z międzypolem, prawdziwe znaczki nie występują w tej postaci.

Fi.D1, 3 FFi
600 PLN
17048

1942-43 Cyfry, kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie podstawowe odmiany, gwarancja.

Fi.D1-4
400 PLN
17049

1942-43 Cyfry, czysta seria znaczków dopłaty - wiele odmian papierów i kolorów, gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.D1-4
600 PLN
17050

1942 wystawa filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
580 PLN
17051

1942 wystawa filatelistyczna, stempel pierwszego dnia obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
360 PLN
17052

1942 korespondencja Wewnętrznego Ruchu Pocztowego bez opłaty znaczkowej, koperta wysłana 16.5 przez Fundusz Wdów i Sierot, oznaczona emblematem FWS; celem Funduszu była działalność charytatywna, polegająca na zbiórce pieniędzy przeznaczonych dla wdów i sierot po poległych w Wojnie Obronnej 1939, pośród wielu akcji pozyskiwania dochodów najbardziej skuteczną i mającą dużo dalej idące konsekwencje było zorganizowanie "Poczty Wielkanocnej", której nadspodziewany sukces zaowocował powstaniem regularnej Poczty Obozowej; bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania.


1 000 PLN
17053

1942 GRYF - bramy Chojnic, Zygmunt Pazda - projekt z trzyznaczkowej zwycięskiej serii; wyniki konkursu na znaczki obozowe ogłoszono podczas Wystawy Filatelistycznej w listopadzie 1942 roku, gwarancja Schmutz.


100 PLN
SOLD
17054

1942 BOHATERSKIE MIASTA - Warszawa, Lwów i Głogów; projekty Janusza Łonickiego i Mariana Puchalskiego, trzyznaczkowa seria na grubym papierze; wyniki konkursu na znaczki obozowe ogłoszono podczas Wystawy Filatelistycznej w listopadzie 1942 roku, gwarancja Krawczyk.


360 PLN
17055

1942 KRZYŻ; projekty Mariana Stępnia, trzyznaczkowa wyróżniona seria na grubym papierze; wyniki konkursu na znaczki obozowe ogłoszono podczas Wystawy Filatelistycznej w listopadzie 1942 roku, gwarancja Krawczyk.


360 PLN
SOLD
17056

1942 POWSTANIA - Kościuszkowskie, Listopadowe i Styczniowe; projekty Mariana Puchalskiego, trzyznaczkowa seria na grubym papierze; wyniki konkursu na znaczki obozowe ogłoszono podczas Wystawy Filatelistycznej w listopadzie 1942 roku, gwarancja Krawczyk.


360 PLN
17057

1942 GRYF - bramy Chojnic, Torunia i Gdańska; projekty Zygmunta Pazdy, trzyznaczkowa zwycięska seria na grubym papierze; wyniki konkursu na znaczki obozowe ogłoszono podczas Wystawy Filatelistycznej w listopadzie 1942 roku, gwarancja Krawczyk.


410 PLN
SOLD
17058

1942 karnet pamiątkowy Wojskowego Klubu Sportowego Warta z wklejoną grafiką autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającą piłkarza na tle boiska i ratusza w Poznaniu; na okładce karnetu wytłoczona nazwa klubu WKS i jego godło, dodatkową ciekawostkę stanowi użyty materiał - papier z wytłoczonym napisem KORUND; w karnecie podpisy członków zarządu z dedykacją dla piłkarza Edwarda Rybki z okazji 25 meczu rozegranego przez niego w barwach klubowych; niepowtarzalny walor związany z jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych uprawianych w obozie (funkcjonowało tam 6 klubów !!!), a pomimo tego nie zachowały się praktycznie żadne wydawnictwa związane z tą tematyką, UNIKAT w idealnym stanie zachowania na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; temat - PIŁKA NOŻNA.


4 000 PLN
17059

1942 Madonna Obozowa, kontrolna odbitka drzeworytu na różowym bibułkowym papierze, przedstawiająca figurę Matki Boskiej z Dzieciątkiem z kaplicy obozowej, dłuta wybitnego rzeźbiarza ppor. Stanisława Horno-Popławskiego, jeńca obozu - przed wojną profesora rzeźby na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie, w obozie zorganizowano dla niego nawet pracownię rzeźbiarską w której powstało wiele rzeźb, szkiców i projektów, zrealizowane prace przeznaczono głównie do kaplicy obozowej; walor na karcie albumowej.


2 500 PLN
17060

1942 (?) los nr.3851 VII ciągnienia loterii obozowej o wartości 2 marek, bilet ozdobiony motywami kwiatowymi z podpisem skarbnika P.Głowackiego; niezwykle rzadkie, ozdobne wydawnictwo obozowe, w przyzwoitym stanie zachowania.


700 PLN
17061

1942 (?) zdjęcie o wymiarach 90x60 mm przedstawiające fragment obozu, podpisane na odwrocie: "kpt.Klag Maksymilian 91/IXC Bar.18b. Pogrzeb jeńca w Oflagu Woldenberg. Nad otwartą mogiłą. Po lewej stronie pluton Niemców".


150 PLN
17062

1942 projekt znaczka wykonany z okazji Wystawy Filatelistycznej, gwarancja.


340 PLN
17063

1942 legitymacja członka zespołu baletowego!!! z numerem 34 na nazwisko por.Tadeusza Jakubowskiego, wydana przez Kierownictwo Imprez Artystycznych Oflagu IIC, którego artystyczny emblemat umieszczono na okładce; legitymacja sporządzona przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, exlibrisy, etc.); niepowtarzalna pamiątka obozowej epopei polskiego żołnierza; dobry stan zachowania.


1 200 PLN
17064

1942 grafika z legitymacji Jenieckiej Odznaki Tężyzny - "jot" wystawionej na nazwisko por.Tadeusza Jakubowskiego, wydana przez Kierownictwo Wychowania Fizycznego Obozu IIC z podpisami prezydium; dekoracyjna forma graficzna autorstwa Bronisława Zygfryda Nowickiego; niepowtarzalna pamiątka obozowej epopei polskiego żołnierza; bardzo dobry stan zachowania.


800 PLN
17065

1942 projekt niezrealizowanego znaczka do karnetu z okazji wystawy filatelistycznej. Gwarancja Schmutz.


150 PLN
17066

1943 kartka z grafika wielkanocną na odwrocie.

Fi.16
80 PLN
17067

1943 kartka z grafiką wielkanocna na odwrocie.

Fi.16
80 PLN
17068

1943 kartka z grafiką wielkanocną na odwrocie ze stemplem okolicznościowym Leopolis Semper Fidelis.

Fi.16
80 PLN
17069

1943 kartka z grafiką wielkanocną na odwrocie.

Fi.16
80 PLN
17070

1943 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej ozdobionej wielkanocną ilustracją, wysłanej 24.IV, dodatkowo stempel propagujący wystawę drzeworytu "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; gwarancja Schmutz.

Fi.16x
200 PLN
17071

1943 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. na wycinku z kasownikiem okolicznościowym, gwarancja.

Fi.18
40 PLN
SOLD
17072

1943 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek na wycinku z karty pocztowej wysłanej 10.II, unieważniony datownikiem okolicznościowym; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.18
45 PLN
17073

1943 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. z błędem "brak plamki na falach" kasowany okolicznościowo na wycinku, gwarancja.

Fi.18s
80 PLN
SOLD
17074

1943 23.rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. z błędem "brak plamki na falach", gwarancja i opis.

Fi.18s
102 PLN
SOLD
17075

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria znaczków na karcie, skasowana okolicznościowo 24.V; gwarancja.

Fi.19-21
140 PLN
17076

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja Schmutz.

Fi.19-21
120 PLN
17077

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria kasowana, gwarancja Schmutz,.

Fi.19-21
110 PLN
17078

1943 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.22
30 PLN
17079

1943 kartka z grafiką Dni Książki.

Fi.22
80 PLN
SOLD
17080

1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na karcie - druku bibliotecznym przesłanym 30.IX; gwarancja.

Fi.22
150 PLN