Auction 64. PoW Woldenberg camp

17121

1943 I.Paderewski - 25 rocznica Powstania Wielkopolskiego, znaczek za 20 f. kasowany na wycinku czerwonym kasownikiem obiegowym, gwarancja.

Fi.35
20 PLN
17122

1943 25 rocznica Powstania Wielkopolskiego, znaczek skasowany 27.XII datownikiem w kolorze czerwonym w karnecie ozdobionym rzadziej spotykanym drzeworytem sygnowanym Z.S.; karnet i znaczek ukośnie zgięte; gwarancja.

Fi.35
180 PLN
17123

1943 80 rocznica powstania styczniowego, odbitka z oryginalnej unieważnionej matrycy, co unikalne w rozmiarze i na papierze definitywnego bloku, gwarancja Krawczyk.

Fi.bl.3
1 200 PLN
17124

Fi.bl.3
280 PLN
17125

1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.3
380 PLN
17126

Fi.bl.4
320 PLN
17127

1943 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.Cp5
35 PLN
17128

Fi.Cp6
35 PLN
17129

Fi.Cp6
35 PLN
17130

1943 znaczki dopłaty.

Fi.D2
10 PLN
17131

1943 znaczek na przesyłki urzędowe, kasowany znaczek za 20 f. na małym wycinku, gwarancja.

Fi.U1
10 PLN
17132

Fi.bl.3
300 PLN
17133

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok stemplowany stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.4
170 PLN
17134

1943 grafika obozowa "Warszawa".

80 PLN
17135

1943 kartka z grafika obozową.

80 PLN
17136

80 PLN
17137

4 000 PLN
17138

1943 (?) Matka Boska z małym Jezusem na rękach, autorska odbitka drzeworytu sztorcowego sporządzona przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, praca sygnowana przez obu twórców ołówkiem u dołu; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, exlibrisy, etc.), ich prace mogą stanowić ozdobę niejednego zbioru czy galerii; piękny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania (papier w kilku miejscach lekko sfałdowany).

2 000 PLN
17139

2 500 PLN
17140

80 PLN
17141

1943 pocztówka ozdobiona rzadko spotykaną patriotyczną grafiką z okazji 80 rocznicy Powstania Styczniowego 1863-1943 z wplecionym w ramkę napisem BIWAK POMORZE.

200 PLN
17142

1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem z motywem harcerskiej lilijki, którego autorem jest Stefan Płatkowski; temat - HARCERSTWO.

150 PLN
17143

100 PLN
17144

80 PLN
17145

500 PLN
17146

80 PLN
17147

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, odbitka górnej części bloku.

20 PLN
17148

1943 grafika autorstwa Mariana Puchalskiego z okazji 440 rocznicy powołania przez Sejm Rzeczypospolitej Wojsk Pancernych - Husarii, bardzo dobry stan zachowania.

1 200 PLN
17149

1943 ZADUSZKI okolicznościowa grafika ozdobiona drzeworytem z motywem harcerskiej lilijki, odbita na cienkiej bibułce; walor w dobrym stanie zachowania (ukośne zagięcia); temat - HARCERSTWO.

150 PLN
17150

Fi.24, 29
30 PLN
17151

Fi.27
100 PLN
17152

Fi.28
200 PLN
17153

1944 pocztówka z grafiką obozową z obiegu ze stemplem okolicznościowym Roku Olimpijskiego.

Fi.30, 41
120 PLN
17154

1944 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.36
35 PLN
17155

Fi.36
30 PLN
17156

Fi.36a
150 PLN
17157

1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44.

Fi.36
70 PLN
17158

Fi.36a
1 200 PLN
17159

Fi.36a
20 PLN
17160

Fi.36a
45 PLN