Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
6006 |
1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 6 - Hugo Kołłątaj, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie. | Fi.Cp106 |
| 25 PLN | |
6007 |
1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 19 Leon Wyczółkowski, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie. | Fi.Cp106 |
| 25 PLN | |
6008 |
1948 wydanie ilustrowane, kartka z ilustracja nr 16 - Władysław Reymont. | Fi.Cp106 |
| 40 PLN | |
6009 |
1948 Trzy walczące orły, komplet 22 czystych kart (Fi.1320,-). | Fi.Cp106 |
| 1 000 PLN SOLD | |
6010 |
1948 całostka z ilustracją wielkanocną. | Fi.Cp107 |
| 60 PLN | |
6011 |
1948 karta "Miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej" wysłana 16.12 z Katowic do Warszawy. | Fi.Cp108 |
| 20 PLN | |
6012 |
1948 karta "Miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej", na kartonie szarobiałym szorstkim grubym. | Fi.Cp108 |
| 60 PLN | |
6013 |
1948 kartka z Małogóry do Gdańska, dziury po archiwizacji. | Fi.Cp113 |
| 10 PLN | |
6014 |
1949 list z Tomaszowa Mazowieckiego do Poznania. | Fi.Ck11 |
| 20 PLN | |
6015 |
1949 kościół w Pniowie, całostka z sygnaturą VIII.47. | Fi.Cp103 |
| 30 PLN | |
6016 |
1949 Bolesław Bierut, karton kremowoszary gładki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego. | Fi.Cp109Ix |
| 100 PLN | |
6017 |
1949 Bolesław Bierut, karton szarobiały szorstki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego. | Fi.Cp109I |
| 100 PLN SOLD | |
6018 |
1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w bardzo dobrym stanie zachowania (naturalne wtrącenie - węgielek w kartonie). | Fi.Cp109II |
| 100 PLN | |
6019 |
1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura XII.49 - piąty nakład; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie ostemplowane znaczki bez i z zielonym nadrukiem groszy). | Fi.Cp109II |
| 30 PLN | |
6020 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego, układem czcionkowym, odstęp między "1" i "0" 0,5 mm, II i IV linijka niedokładnie odbita, wysłana 15.04 z Sopotu do Warszawy. | Fi.Cp110IAa |
| 70 PLN SOLD | |
6021 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego, układem czcionkowym, odstęp między "1" i "0" 0,5 mm, II i V linijka niedokładnie odbite. | Fi.Cp110IBb |
| 150 PLN | |
6022 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego, układem czcionkowym, odstęp między "1" i "0" 1,5 mm, linijki odbite równomiernie. | Fi.Cp110IAc |
| 435 PLN SOLD | |
6023 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego, układem czcionkowym, odstęp między "1" i "0" 1,5 mm, linijki odbite równomiernie. | Fi.Cp110IAc |
| 445 PLN SOLD | |
6024 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 4. | Fi.Cp115 |
| 100 PLN | |
6025 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka ilustrowana z nadrukiem typ 3. | Fi.Cp117 |
| 40 PLN | |
6026 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z nadrukiem typu 3, ilustracja w kolorze niebieskim; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp117a |
| 70 PLN | |
6027 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z nadrukiem typu 3, ilustracja w kolorze zielonym; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp117b |
| 70 PLN | |
6028 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z nadrukiem typu 3, ilustracja w kolorze oliwkowobrązowym; wysłana 7.7.50 z Łeby do Łodzi, dodatkowy znaczek obowiązkowej dopłaty na odbudowę Warszawy; dobry stan zachowania. | Fi.Cp117c |
| 40 PLN | |
6029 |
1949 karta nr.103 z nadrukiem typu 7, wysłana 27.10 z Piotrkowa Trybunalskiego. | Fi.Cp119 |
| 30 PLN | |
6030 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7. | Fi.Cp119 |
| 40 PLN | |
6031 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp119 |
| 30 PLN | |
6032 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 103 z czerwonym nadrukiem typu 7 i hasłem propagandowym 16a, wysłana z Gliwic. | Fi.Cp119Ia |
| 40 PLN | |
6033 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Hugo Kołłątaj) z nadrukiem typu 15, ostemplowana 13.10.1949 w Warszawie kasownikiem okolicznościowym "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" (Myślicki 49 090). | Fi.Cp121 |
| 30 PLN | |
6034 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Maria Konopnicka) z nadrukiem typu 14, z obiegu; idealny stan zachowania. | Fi.Cp121 |
| 50 PLN | |
6035 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 108 na kartonie szarobiałym szorstkim grubym (w) z nadrukiem typu 12. | Fi.Cp122 |
| 70 PLN | |
6036 |
1950 "groszy" karta 109I z nadrukiem typu 18. | Fi.Cp109I |
| 150 PLN | |
6037 |
1950 walka o pokój, dofrankowana całostka wysłana 28.VI z miejscowości Staszów do Krakowa, dodatkowo odbity stempel propagandowy "Żądamy zakazu broni atomowej ...". | Fi.Cp123 |
| 30 PLN | |
6038 |
1950 "groszy" typ 23A, karta z hasłem propagandowym 21a, dofrankowana znaczkiem w nowej walucie skasowana okolicznościowo 18.11 w Warszawie. | Fi.Cp124 |
| 30 PLN | |
6039 |
1951 Bolesław Bierut, z hasłem propagandowym 19, sygnatura VI.50. | Fi.Cp124 |
| 30 PLN | |
6040 |
1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (komplet 6 haseł propagandowych). | Fi.Cp125-130 |
| 160 PLN | |
6041 |
1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta. | Fi.Cp126 |
| 15 PLN | |
6042 |
1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych. | Fi.Cp127 |
| 15 PLN | |
6043 |
1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój, karta czysta. | Fi.Cp128 |
| 15 PLN | |
6044 |
1951 VII rocznica powstania Polski Ludowej, całostka wysłana miejscowo 19.10 w Warszawie. | Fi.Cp129 |
| 10 PLN | |
6045 |
1951 propaganda PKO. | Fi.Cp130 |
| 15 PLN | |