The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 62. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
5846

1928 kartka - cześć nadawcza z sygnaturą IV-1928.

Fi.Cp49A
40 PLN
5847

1929 kartka ze Zdun do Niemiec, sygnatura II-1928.

Fi.Cp48
10 PLN
5848

1930 kartka z Szopienic 19.3.30 do Niemiec.

Fi.Cp45I
20 PLN
5849

1930 całostka z sygnaturą IV-1930 z obiegu pocztowego z Rybnika.

Fi.Cp48
10 PLN
5850

1931 kartka z Częstochowy do Nowego Jorku, sygnatura VII-1930.

Fi.Cp48
10 PLN
5851

1931 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Ojców-Pieskowa Skała; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp50 E
600 PLN
5852

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931,lekko zagięty prawy dolny róg.

Fi.Cp50I
80 PLN
5853

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931, stan dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
5854

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 26, sygnatura VIII-1931, ślady podlepek na odwrocie.

Fi.Cp50I
80 PLN
5855

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 3, sygnatura VIII-1931, stan średni.

Fi.Cp50I
90 PLN
5856

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 16 - Gdynia, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 17.VII.33 z Limanowej do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp50IIb
50 PLN
5857

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 29 - Częstochowa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 13.VII.34 z Budziszewice do Krakowa; dobry stan zachowania.

Fi.Cp50IIb
50 PLN
5858

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 4 - Mir, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana; dobry stan zachowania.

Fi.Cp50IIb
190 PLN
SOLD
5859

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 16 - Gdynia, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
5860

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 6 - Wilno, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
5861

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 - Czorsztyn, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
5862

1931 Henryk Sienkiewicz, karta ilustrowana - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa (41 mm), dofrankowana i wysłana 25.XI.1932 z miejscowości Michałowo-Niezabudka do Berlina.

Fi.Cp50IIc
60 PLN
5863

1931 Henryk Sienkiewicz, karta ilustrowana - Wilno, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i wysłana 29.VIII.1932 z miejscowości Michałowo-Niezabudka do Berlina.

Fi.Cp50Ia
50 PLN
5864

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 - Hala Gąsienicowa, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i przesłana 16.II miejscowo w Warszawie; znaki opłaty unieważnione wirnikiem propagandowym "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P."; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 30 126).

Fi.Cp50Ia
40 PLN
5865

1932 kartka druk w sprawach żywnościowych z doklejonymi znaczkami, sygnatura VII-1932.

Fi.Cp53
30 PLN
5866

1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura (X-1938).

Fi.Cp53
80 PLN
5867

1932 druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka).

Fi.Cp54
60 PLN
5868

1932 karta widokowa bez znaczka opłaty pocztowej, przeceniona; ilustracja nr.10 - "Polska: Znaczek pocztowy ku uczczeniu Jerzego Waszyngtona".


50 PLN
5869

1933 kartka z Królewskiej Huty do Wrocławia, sygnatura XI-1932 i hasło propagandowe F.

Fi.Cp51
10 PLN
5870

1933 kartka z miejscowości Gądki do Niemiec, sygnatura III-1933 i hasło propagandowe F.

Fi.Cp51
10 PLN
5871

1933 wydanie prowizoryczne, kartka ze Lwowa kasowana wirnikiem propagandowym poczty do Austrii.

Fi.Cp58
35 PLN
5872

1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w PWPW (cyfra 0 o mniejszym świetle otworu, kreski cieńsze); karta o sygnaturze "P.Z.G.Nr.235-5.000.000-25" wysłana 12.IV.1935 z urzędu Warszawa 2 do Krakowa, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 ZŁ"" (Myślicki 34 126).

Fi.Cp58IIa
80 PLN
5873

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, karta 15/20 gr, sygnatura (IX-1933), wysłana 23.III z Warszawy do Krakowa, znak opłaty unieważniony wirnikiem "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT, KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 zł" (Myślicki 34 126).

Fi.Cp59
40 PLN
5874

1934 całostka z sygnaturą IX-1934 z doklejonym znaczkiem.

Fi.Cp66
50 PLN
5875

1935 kartka wydania prowizorycznego wysłana z Bydgoszczy do Łodzi.

Fi.Cp58
40 PLN
5876

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 5 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp68
25 PLN
5877

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 1 - Kraków Wawel (krużganki), wysłana 7.VI.37 z urzędu Kraków 2 do Warszawy, znak opłaty skasowany wirnikiem propagandowym "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT, KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 zł" (wyróżnik "b"); bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 34 116).

Fi.Cp68
40 PLN
5878

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 16 - Tatry Dolina Strążyska, wysłana 28.XII.37 z Zakopanego do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp68
40 PLN
5879

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 28 - Łowickie Panna młoda w czepcu, wysłana 7.VI.37 z Dąbrowy Górniczej do Warszawy; dobry stan zachowania.

Fi.Cp68
30 PLN
5880

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 10 - Gdynia Okręt szkolny "Dar Pomorza"; na odwrocie punktowe przebarwienia.

Fi.Cp68
120 PLN
5881

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 30 - Warszawa Centralny Instytut Wychowania Fizycznego.

Fi.Cp68
180 PLN
SOLD
5882

1935 całostka z sygnaturą IX-1935 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp69
10 PLN
5883

1936 list z Lublina 8.X.36 do Janowa, ślady po archiwizacji.

Fi.Ck8
10 PLN
5884

1936 kartka z sygnaturą IX-1934 z Wyszkowa do Ameryki, kartka pisana po hebrajsku.

Fi.Cp67
60 PLN
5885

1936 kartka z Radogoszczy do Wiednia, sygnatura IX-1934.

Fi.Cp67
50 PLN