5766 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 70a, lekkie zaplamienie, bardzo rzadkie, oznaczenie typu bez gwarancji Schmutz. | Fi.Cp16IIxNp |
| 3 500 PLN | |
5767 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 77, bardzo rzadkie, oznaczenie i gwarancja Schmutz. | Fi.Cp16IIxNp |
| 3 600 PLN | |
5768 |
1919 wydanie krakowskie - UKOŚNY NADRUK, całostka z ukośnym nadrukiem typu 82, dofrankowana i wysłana 29.V z Białej do Brna, cenzura krakowska; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz. | Fi.Cp16IIx |
| 800 PLN | |
5769 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 23 wysłana 31.V z Ropczyc do Krakowa, pieczęć nadawcy POWIATOWA KASA OSZCZĘDNOŚCI w ROPCZYCACH; słabszy stan zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp16Ix |
| 120 PLN | |
5770 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 115. | Fi.Cp16xII |
| 40 PLN | |
5771 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 33 wysłana z Bielska 25.VII.19 do Berlina. | Fi.Cp16xII |
| 80 PLN | |
5772 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 128, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp17II |
| 250 PLN | |
5773 |
1919 wydanie krakowskie, całostka (część I całostki z opłacona odpowiedzią) z nadrukiem typ 84. | Fi.Cp17IIA |
| 100 PLN | |
5774 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 135a; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp18I |
| 200 PLN | |
5775 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 135a; dobry stan zachowania (prawy górny róg nadgięty; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp19Ix |
| 80 PLN | |
5776 |
1919 wydanie krakowskie, całostka na szarym kartonie z nadrukiem typu 134, na odwrocie stempelek firmowy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp19Iy |
| 120 PLN | |
5777 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137. | Fi.Cp19Iy |
| 70 PLN | |
5778 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 136. | Fi.Cp19Iy |
| 60 PLN | |
5779 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 134. | Fi.Cp20 |
| 300 PLN | |
5780 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukami typ 134. | Fi.Cp20 |
| 300 PLN | |
5781 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 135. | Fi.Cp20Ix |
| 300 PLN | |
5782 |
1919 całostka wydania obiegowego. | Fi.Cp23 |
| 40 PLN | |
5783 |
1919 całostka z wydania obiegowego. | Fi.Cp23 |
| 50 PLN | |
5784 |
1919 kartka do obrotu zagranicznego w kolorze czerwonym. | Fi.Cp24 |
| 40 PLN | |
5785 |
1919 kartka do obrotu zagranicznego. | Fi.Cp24 |
| 40 PLN | |
5786 |
1919 karta do obrotu krajowego za 15 f, znak opłaty czerwony w typie II, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA pęknięta u dołu, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto, wysłana 3.9 z Ciechanowa do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp24aI |
| 40 PLN | |
5787 |
1919 kartka w kolorze karminowym z nominałem w walucie markowej z Warszawy 2.8.19 do Szwajcarii. | Fi.Cp24I, 86B, 87B |
| 30 PLN | |
5788 |
1919 kartka do obrotu zagranicznego. | Fi.Cp25 |
| 40 PLN | |
5789 |
1919 karta do obrotu krajowego za 15 h. znak opłaty liliowy, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto. | Fi.Cp25 |
| 50 PLN SOLD | |
5790 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z rzadkim typem nadruku typ 1 - skrót nominału "hal", lekko uszkodzony prawy górny narożnik i ślady po podklejeniu na odwrocie. | Fi.Cs3I |
| 500 PLN | |
5791 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez rombu. | Fi.Cs3II |
| 60 PLN | |
5792 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4. | Fi.Cs3II |
| 60 PLN | |
5793 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik (niezaklejony) z nadrukiem lekko ukośnym typu 19 "beleczka zamiast ornamentu", grzecznościowo polecony, nadany miejscowo 1.II w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cs4III |
| 300 PLN | |
5794 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z belką i zamienionym szykiem napisu POLSKA POCZTA. | Fi.Cs4IIIt |
| 100 PLN | |
5795 |
| 50 PLN | |
5796 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik rzadka odmiana z napisem "POLSKA POCZTA" zamiat "POCZTA POLSKA" i dodatkowo z beleczką zamiast ozdobnika, nadruk typu 18, brzegi z pełną oryginalną gumą, idealny stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cs4III |
| 800 PLN | |
5797 |
1920 kartka z Poznania 3.2.20 do Berlina, usterki druku kartki w postaci przerwanego prawego ramienia T w KARTA i wyszczerbionego O w POCZTOWA. | Fi.Cp23 |
| 100 PLN | |
5798 |
1920 kartka z Poznania 6.2.20 do Niemiec, usterka druku kartki w postaci przerwanej litery R w ADRES. | Fi.Cp23 |
| 60 PLN | |
5799 |
1920 kartka z Skierniewic 12.2.20 do Warszawy. | Fi.Cp24 |
| 20 PLN | |
5800 |
1920 kartka z Bielska 19.1.20 do Warszawy. | Fi.Cp25 |
| 20 PLN | |
5801 |
1920 karta do obrotu krajowego za 15 f. (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty niebieski w typie II, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA pęknięta u dołu, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto. | Fi.Cp29 |
| 100 PLN | |
5802 |
1920 kartka z Torunia 8.3.20 do Niemiec. | Fi.Cp30 |
| 30 PLN | |
5803 |
1920 kartka z Łodzi 16.2.20 do Widnia, stempel warszawskiej cenzury wojskowej Wr.1. | Fi.Cp30b |
| 70 PLN | |
5804 |
1920 kartka z Lwowa 19.II.20 do Warszawy. | Fi.Cp31 |
| 30 PLN | |
5805 |
1920 kartka z usuniętym oznaczeniem waluty w kolorze liliowym, ciekawe spacje pochodzące od elementów justujących znak opłaty po obu jego stronach. | Fi.Cp31 |
| 80 PLN | |