The auction will start on 19.04.2024

Auction 62. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
5766

1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 70a, lekkie zaplamienie, bardzo rzadkie, oznaczenie typu bez gwarancji Schmutz.

Fi.Cp16IIxNp
3 500 PLN
5767

1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 77, bardzo rzadkie, oznaczenie i gwarancja Schmutz.

Fi.Cp16IIxNp
3 600 PLN
5768

1919 wydanie krakowskie - UKOŚNY NADRUK, całostka z ukośnym nadrukiem typu 82, dofrankowana i wysłana 29.V z Białej do Brna, cenzura krakowska; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz.

Fi.Cp16IIx
800 PLN
5769

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 23 wysłana 31.V z Ropczyc do Krakowa, pieczęć nadawcy POWIATOWA KASA OSZCZĘDNOŚCI w ROPCZYCACH; słabszy stan zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp16Ix
120 PLN
5770

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 115.

Fi.Cp16xII
40 PLN
5771

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 33 wysłana z Bielska 25.VII.19 do Berlina.

Fi.Cp16xII
80 PLN
5772

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 128, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp17II
250 PLN
5773

1919 wydanie krakowskie, całostka (część I całostki z opłacona odpowiedzią) z nadrukiem typ 84.

Fi.Cp17IIA
100 PLN
5774

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 135a; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp18I
200 PLN
5775

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 135a; dobry stan zachowania (prawy górny róg nadgięty; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp19Ix
80 PLN
5776

1919 wydanie krakowskie, całostka na szarym kartonie z nadrukiem typu 134, na odwrocie stempelek firmowy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp19Iy
120 PLN
5777

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Iy
70 PLN
5778

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 136.

Fi.Cp19Iy
60 PLN
5779

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp20
300 PLN
5780

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukami typ 134.

Fi.Cp20
300 PLN
5781

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 135.

Fi.Cp20Ix
300 PLN
5782

1919 całostka wydania obiegowego.

Fi.Cp23
40 PLN
5783

1919 całostka z wydania obiegowego.

Fi.Cp23
50 PLN
5784

1919 kartka do obrotu zagranicznego w kolorze czerwonym.

Fi.Cp24
40 PLN
5785

1919 kartka do obrotu zagranicznego.

Fi.Cp24
40 PLN
5786

1919 karta do obrotu krajowego za 15 f, znak opłaty czerwony w typie II, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA pęknięta u dołu, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto, wysłana 3.9 z Ciechanowa do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp24aI
40 PLN
5787

1919 kartka w kolorze karminowym z nominałem w walucie markowej z Warszawy 2.8.19 do Szwajcarii.

Fi.Cp24I, 86B, 87B
30 PLN
5788

1919 kartka do obrotu zagranicznego.

Fi.Cp25
40 PLN
5789

1919 karta do obrotu krajowego za 15 h. znak opłaty liliowy, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto.

Fi.Cp25
50 PLN
SOLD
5790

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z rzadkim typem nadruku typ 1 - skrót nominału "hal", lekko uszkodzony prawy górny narożnik i ślady po podklejeniu na odwrocie.

Fi.Cs3I
500 PLN
5791

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez rombu.

Fi.Cs3II
60 PLN
5792

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4.

Fi.Cs3II
60 PLN
5793

1919 wydanie krakowskie, sekretnik (niezaklejony) z nadrukiem lekko ukośnym typu 19 "beleczka zamiast ornamentu", grzecznościowo polecony, nadany miejscowo 1.II w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cs4III
300 PLN
5794

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z belką i zamienionym szykiem napisu POLSKA POCZTA.

Fi.Cs4IIIt
100 PLN
5795

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z belką i zamienionym szykiem napisu POLSKA POCZTA.

Fi.Cs4IIIt
50 PLN
5796

1919 wydanie krakowskie, sekretnik rzadka odmiana z napisem "POLSKA POCZTA" zamiat "POCZTA POLSKA" i dodatkowo z beleczką zamiast ozdobnika, nadruk typu 18, brzegi z pełną oryginalną gumą, idealny stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cs4III
800 PLN
5797

1920 kartka z Poznania 3.2.20 do Berlina, usterki druku kartki w postaci przerwanego prawego ramienia T w KARTA i wyszczerbionego O w POCZTOWA.

Fi.Cp23
100 PLN
5798

1920 kartka z Poznania 6.2.20 do Niemiec, usterka druku kartki w postaci przerwanej litery R w ADRES.

Fi.Cp23
60 PLN
5799

1920 kartka z Skierniewic 12.2.20 do Warszawy.

Fi.Cp24
20 PLN
5800

1920 kartka z Bielska 19.1.20 do Warszawy.

Fi.Cp25
20 PLN
5801

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f. (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty niebieski w typie II, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA pęknięta u dołu, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto.

Fi.Cp29
100 PLN
5802

1920 kartka z Torunia 8.3.20 do Niemiec.

Fi.Cp30
30 PLN
5803

1920 kartka z Łodzi 16.2.20 do Widnia, stempel warszawskiej cenzury wojskowej Wr.1.

Fi.Cp30b
70 PLN
5804

1920 kartka z Lwowa 19.II.20 do Warszawy.

Fi.Cp31
30 PLN
5805

1920 kartka z usuniętym oznaczeniem waluty w kolorze liliowym, ciekawe spacje pochodzące od elementów justujących znak opłaty po obu jego stronach.

Fi.Cp31
80 PLN