The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 62. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
6046

1952 koperta na papierze szarawo-białym, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe H.

Fi.Ck14ya
35 PLN
6047

1952 Budownictwo mieszkaniowe, 30+15 gr, sygnatura V.52, hasło propagandowe 20b.

Fi.Cp131
30 PLN
6048

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 21c-23.

Fi.Cp132
40 PLN
6049

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 19-18b.

Fi.Cp132
40 PLN
6050

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 19-23.

Fi.Cp132
40 PLN
6051

1952 Kongres Obrońców Pokoju we Wiedniu, karta z ilustracją autorstwa Jana Marcina Szancera (Fi.25.-).

Fi.Cp134
15 PLN
6052

1953 koperta z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", dwie linie na ostro zakończonej klapie, hasło propagandowe E; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck16I
120 PLN
6053

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 18b, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
25 PLN
6054

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 22, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
25 PLN
6055

1953 rocznik - 13 kart w tym po 6 sztuk Cp135 i Cp136 (komplet 6 haseł propagandowych); idealny stan zachowania.

Fi.Cp135-137
260 PLN
6056

1954 Wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", stempelek typu 4 na karcie z sygnaturą IX.52 i hasłem propagandowym 22, wysłana ze Staszowa.

Fi.Cp132A
60 PLN
6057

1954 całostka wydania prowizorycznego z obiegu pocztowego, hasło propagandowe 19.

Fi.Cp132A
60 PLN
6058

1954 Wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", stempelek typu 4 na karcie z sygnaturą IX.52 i hasłem propagandowym 18b, wysłana ze Staszowa; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp132B
75 PLN
6059

1954 całostka wydania prowizorycznego z obiegu pocztowego, hasło propagandowe 18a.

Fi.Cp132B
60 PLN
6060

1956 Gmach WRN w Szczecinie.

Fi.Cp141
10 PLN
6061

1956 karty pocztowe czyste, rocznik - 6 sztuk.

Fi.Cp141-144
90 PLN
6062

1956 Festiwal Sztuki - Dni Krakowa, komplet dwóch czystych kart.

Fi.Cp143I-II
30 PLN
6063

1957 koperta lotnicza "Samolot nad Krakowem", sygnatura (VI-1957), czysta.

Fi.Ck21
40 PLN
6064

1957 Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów.

Fi.Ck22-23
15 PLN
6065

1957 XXVI Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Fi.Cp147
12 PLN
6066

1957 Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, karta czysta.

Fi.Cp149
10 PLN
6067

1958 400-lecie Poczty Polskiej, komplet dwóch kopert.

Fi.Ck26-27
30 PLN
6068

1958 Tydzień Archiwów, karta czysta.

Fi.Cp154
15 PLN
6069

1958 400-lecie Poczty Polskiej, komplet 6 czystych kart.

Fi.Cp155-60
80 PLN
6070

1959 III Zjazd PZPR.

Fi.Ck28
10 PLN
6071

1959 Wystawa Filatelistyczna "Balpex"; temat - PTAKI, ŻAGLOWCE.

Fi.Cp170
15 PLN
6072

1959 XII Wyścig Pokoju; temat - KOLARSTWO.

Fi.Cp165
20 PLN
6073

1959 Wykopaliska archeologiczne w Biskupinie, komplet 4 czystych kart z obydwoma sygnaturami V.59 i VI.59.

Fi.Cp168-69a, b
70 PLN
6074

1959 Zjazd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, karta czysta, temat - POŻARNICTWO.

Fi.Cp172
30 PLN
6075

1959 15-lecie radiofonii w Polsce Ludowej, komplet 2 czystych kart.

Fi.Cp173a-b
30 PLN
6076

1960 150 rocznica urodzin Fryderyka Chopina, karta czysta.

Fi.Cp174
20 PLN
6077

1960 50-lecie Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Fi.Cp175
15 PLN
6078

1960 1800-lecie Kalisza, karta czysta.

Fi.Cp176
12 PLN
6079

1960 zabytkowe budowle miast polskich - Kraków - karty oliwkowe, komplet 16 sztuk z hasłami propagandowymi 29 - 44 (Fi.64.-).

Fi.Cp179b
50 PLN
6081

1960 V Międzynarodowe Targi Książki.

Fi.Cp187
10 PLN
6082

1960 zabytkowe budowle miast polskich (II) - komplet 18 ilustrowanych kart, w tym dwie odmiany karty Gdańsk: z prawidłowym napisem - "ŻURAW" i bardzo rzadkiej z napisem błędnym - "ŻÓRAW"; idealny stan zachowania.

Fi.Cp188-204 + 191I
Mi.P214I-II
800 PLN
6083

1960 zabytkowe budowle ziem polskich, całostka z błędem "Żóraw".

Fi.Cp191I
350 PLN
6084

1961 koperty czyste, rocznik - 3 sztuki.

Fi.Ck33-35
40 PLN
6085

1961 koperty 40-lecie Spółdzielni Wydawniczej "Książka i Wiedza", 40 i 60 gr czyste.

Fi.Ck34-35
30 PLN
6086

1961 1000-lecie Państwa Polskiego - karty ilustrowane - komplet 40 sztuk, czyste (Fi.480.-).

Fi.Cp205
350 PLN