The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 60. WW1 military postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
21281

1917 rzadka karta formularz Sekcji Wywiadowczej PCK z Krakowa 5.2.17 do Chrościa, stempel PCK "SEKCYA WYW. CZERW. KRZYŻA * KRAKÓW *".


90 PLN
21282

1917 list polecony z Komendy Żandarmerii Polowej Wojsk Polskich do Sadu Polowego Komendy Legionów w Warszawie przesłany kurierem, stempel formacyjny "Komenda Żandarmeryi / Polowej Wojsk Polskich", fioletowy "HEERESSACHE / No_____ / POLECONE" a na odwrocie pokwitowanie odbioru oraz stempel odbiorczy "SĄD POLOWY KOMENDY LEGJONÓW POLSKICH".


140 PLN
21283

1917 kartka austriackiej poczty polowej 355 23.III.17 do Krakowa (poczta polowa nr 355 to jedna z trzech spośród kilkaset, które były oddelegowane do przewożenia korespondencji Legionów polskich), stempel formacyjny "Kompania I. pułku artylerii Legionów polskich", ręcznie artystycznie malowana kartka.


260 PLN
21284

1917 kartka od jeńca wojennego porucznika Bogusława Wszeticzki 22.2.17 do Wiednia, stempel rosyjskiej cenzury - cenzor nr 200 i dodatkowo stempel cenzora nr 22 plus stempel cenzury w Wiedniu.


60 PLN
21285

1917 Szczypiorno - obóz internowanych legionistów polskich, którzy za przykładem Józefa Piłsudskiego odmówili złożenia przysięgi na wierność cesarzom Niemiec i Austro-Węgier w wyniku czego żołnierze z Galicji zostali wcieleni do armii austriackiej, a "królewiaków" internowano w trzech obozach: Beniaminowie, Szczypiornie i Łomży; widokówka datowana 12.IX, wysłana z obozu do miejscowości Końskie, okrągły stempelek niemieckiej cenzury obozowej "KRIEGSGEFANGENEN LAGER SKALMIERZYCE" z parafką cenzora i trójkątny austriacki cenzury wiedeńskiej, zwraca uwagę droga pocztowa przesyłki!!! bardzo rzadki walor w idealnym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.


1 500 PLN
21286

1917 sekretnik z hasłem propagandowym "Bahn frei für die Tapfern!", wysłany 3.I do miejscowości Stendal za pośrednictwem poczty polowej 4 Dywizji Landwery; pieczęć formacyjna.


100 PLN
21287

1917 część informacyjna podwójnego formularza "Sekcyi wywiadowczej" krakowskiego oddziału Krajowego Stowarzyszenia Czerwonego Krzyża, wysłana 29.III z Krakowa do miejscowości Chróść, przesyłka urzędowo zwolniona od opłaty pocztowej: "Rzecz urzęd. wojsk. sanit. Rozp./ Min. handlu L.2399. Dz. rozp./ c.k. poczty L.16 ex 1881."; okrągła pieczęć z symbolem czerwonego krzyża "SEKCYA WYW. CZERW. KRZYŻA KRAKÓW"; bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


400 PLN
21288

1917 Legiony Polskie - formularz niemieckiej poczty polowej z 2 pułku ułanów, datowany 8.VI w Mińsku Mazowieckim, wysłany do Komisyi Kasowej Komendy Taborów Legionów Polskich na pocztę polową 378, trzy różne stemple legionowe, z których dwa: "OFICER LIKWIDUJĄCY 2-go pułku Ułanów Pol.Leg." i "Oficer likwidujący Komendy Taborów Pol.Leg." nie są opisane u Berka !!! przesyłka wysłana na kilka dni przed kryzysem przysięgowym 6.VII; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.


200 PLN
SOLD
21289

1917 formularz rosyjskiej poczty polowej, wysłany 9.XI ze Smoleńska do głównego lekarza 421 Transportu Sanitarnego, dotyczący rannego żołnierza, pieczęć szpitala miejskiego z symbolem Czerwonego Krzyża, stempel kancelaryjny 421 Transportu Sanitarnego z datą 20.XI; bardzo dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


200 PLN
21290

1917 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, pisany po polsku, datowany 10.III, wysłany z obozu do Chrzanowa, stempelek cenzury rosyjskiej w Irkucku i austriackiej z Wiednia; całość w doskonałym stanie zachowania.


100 PLN
21291

1917 Rosja, korespondencja do Szwajcarskiego Czerwonego Krzyża w Genewie, zwolniony od opłaty list polecony wysłany 15.4 z miejscowości Rubanowka (P) w guberni tauryjskiej; przesyłka ocenzurowana w Odessie, stempelek cenzora nr.145 z dostawioną datą 24.APR.1917; kasownik odbiorczy Genewa 13.VII; zwracają uwagę specjalne metalowe zszywki do zamknięcia skontrolowanego listu; rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania.


300 PLN
21292

1917 widokówka, treść pisana po polsku, wysłana 13.VIII za pośrednictwem poczty polowej 287 do Zakopanego, stempel formacyjny "K.k.Schützenregiment Nr.16"; bardzo dobry stan zachowania.


40 PLN
21293

1917 Legiony Polskie - odcinek pokwitowania wpłaty na 1000 koron dokonanej 20.III w urzędzie etapowym w Zamościu, stempel formacyjny nadawcy "Inspektorat werbunkowy do Armii Polskiej w Zamościu" - nieopisany u Berka!!! niecodzienny, rzadko spotykany walor.


120 PLN
21294

1917 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, napisy po rosyjsku i francusku, pisany po polsku, wysłany 25.IX z obozu w miejscowości Orenburg do Krakowa; cenzura rosyjska z Orenburga i austriacka z Wiednia; całość w doskonałym stanie zachowania.


120 PLN
21295

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wartościowy (50 rubli) wysłany 27.6 z Sewastopola, przesyłka zabezpieczona pięcioma pieczęciami lakowymi; niebieska nalepka dla krajowych przesyłek rejestrowanych z napisami grażdanką; na odwrocie stempel tranzytowy Piotrogrodu z datą 1.VII; rzadki, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.65II, 72II 
300 PLN
21296

1917 Duński Czerwony Krzyż - zwolniony od opłaty list polecony wysłany 12.6 z Kopenhagi do Rosji, ponieważ przesyłka była nieczytelnie zaadresowana zwrócono ją do nadawcy po opatrzeniu stosownym stempelkiem "Retour Livraison impossible" z zaczernioną ze względów wojskowych nazwą miejscowości, zalepki cenzury w Piotrogrodzie, stempelki cenzur; na odwrocie efektowna zalepka listowa nadawcy; kasownik odbiorczy Kopenhaga 21.7; unikalny, dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


500 PLN
21297

1917 Legiony Polskie - ewidencja przekazów pieniężnych (Abgabekonsignation über Postanweisungen) wysłanych 17.III z Tomaszowa do Zamościa, datownik urzędu etapowego (TOMASZOW KREIS TOMASZOW); efektowna trzywierszowa pieczęć formacyjna z orłem "KOMISARYAT WERBUNKOWY DO ARMII POLSKIEJ w Tomaszowie Lubelskim" nieopisana u Berka !!! dodatkowo stempel "Likwidujący oficer rachunkowy" z sygnaturą i jednowierszowy stempel urzędu pocztowego; unikalny walor wewnątrzpocztowy w doskonałym stanie zachowania.


700 PLN
21298

1917 Legiony Polskie - list gończy za dezerterem z Grupy Pułkownika Zielińskiego, wysłany 27.II za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej 199 obsługującej oddziały polskie; stempel nagłówkowy "SĄD KOMENDY GRUPY LEGIONÓW POLSKICH Pułkownika ZIELIŃSKIEGO" (Berek P93), na odwrocie dwa owalne stemple formacyjne z orłem: "KOMENDA 2-go PUŁKU I-go POLSKIEGO LEGIONU" u Berka nieopisanego!!! i "KOMENDA BAONU Nr.1, PUŁKU 2. I LEG. POLSKI" (Berek P106), dodatkowo pieczęć kancelaryjna Komendy 2 pułku piechoty; przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; niecodzienna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.


600 PLN
21299

1917 Legiony Polskie - widokówka (Warszawa) wysłana 14.III za pośrednictwem poczty polowej 378 do Oświęcimia; ładnie odbita pieczęć formacyjna: "PUŁK IV-ty LEGIONÓW POLSKICH" (Berek P159) i słabiej widoczna: "III Batalion 4.pułku piechoty/ Legion Polski" - nieopisana u Berka!!! bardzo dobry stan zachowania.

Fi.18
150 PLN
21300

1917 list do Berlina, wysłany 5.2 ze szpitala wojskowego im. królowej Blanki Kastylijskiej, za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 403, pieczęć nagłówkowa jednostki.


100 PLN
21301

1917 karta pocztowa pisana 2.1.17 ze Stacji Zbornej Legionów Polskich z Krakowa do Lwowa, stempel "VON DER ARMEE IN FELDE", rzadki stempel formacyjny z orłem cesarskim "* LEGIONSOFFIZIER * in KRAKAU (-) * P...ung der Legionsangelegenheiten beheim * K.u.k.Platzkommando".


170 PLN
21302

1917 karta polowa wysłana 4.12.17 z 1. kompanii Batalionu Uzupełniającego Polskiego Korpusu Posiłkowego z Przemyśla do Nowego Sącza, datownik FELDPOSTAMT 378 wyr 'b', fioletowy stempel formacyjny "* BAON UZUPEŁNIAJĄCY * Polsk. Korp. Posiłk. (-) Pieczęć / Pocztowa".


130 PLN
21303

1918 X Armia - poczta lokalna z rejonu Baranowicz i Nowogródka, piękna karta ze Słonimia do Niemiec, wysłana 30.10. z terenów kontrolowanych przez X Armię niemiecką (Fischer t.II str.40), a zwracana do niepodległej już Polski; opłacona znaczkiem za 30 Pf. i zgodnie z przepisami niemieckim znaczkiem za 10 Pf., oba unieważniono dawnym rosyjskim datownikiem ., datownik odbiorczy z Trebnitz, kilka stempelków pomocniczych, przeadresowanie, liczne adnotacje, słowem piękny obieg pocztowy, gwarancja Schmutz.

Fi.1
4 000 PLN
21304

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, kasowana seria w ładnym stanie, częściowo na wycinkach, gwarancja Włodarski, Schmutz, Mikstein i Krawczyk, 10/7 kop. kasowany przez kreślenie Jungjohann BPP, Schmutz, Rachmanow i trzy ostatnie, w tym piękny wycinek z ciętym za 70 kop., Schmutz.

Fi.1-11
2 800 PLN
21305

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe; znaczek za 5 kop. użyty jako fiskalny, oprócz typowego użycia na korespondencji znaczki te służyły do dokumentowania opłaty stemplowej, na całych dokumentach unikalne, gwarancja ze specjalnym oznaczeniem - kółeczko kreślone na krzyż, Krawczyk.

Fi.3
50 PLN
21306

1918 I wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz.

Fi.6
50 PLN
21307

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 15 kop. - dwa czworobloki rozdzielone międzypolem złożone wzdłuż jego krawędzi, z czytelnym kasownikiem poczty polowej na marginesie, gwarancja.

Fi.6
600 PLN
21308

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe; znaczek za 20 kop. użyty jako fiskalny, oprócz typowego użycia na korespondencji znaczki te służyły do dokumentowania opłaty stemplowej, na całych dokumentach unikalne, gwarancja ze specjalnym oznaczeniem - kółeczko kreślone na krzyż, Krawczyk.

Fi.7
60 PLN
21309

1918 znaczek I wydania przedrukowego poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, poprawiana guma, gwarancja z oznaczeniem G.

Fi.9
10 PLN
21310

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe; znaczek za 50 kop. użyty jako fiskalny, oprócz typowego użycia na korespondencji znaczki te służyły do dokumentowania opłaty stemplowej, na całych dokumentach unikalne, gwarancja ze specjalnym oznaczeniem - kółeczko kreślone na krzyż, Krawczyk.

Fi.10
60 PLN
21311

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, ślad po podlepce, gwarancja Schmutz.

Fi.11
500 PLN
21312

1918 seria drugiego wydania Poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Schmutz.

Fi.12-5B
1 400 PLN
21313

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta, gwarancja Schmutz,.

Fi.12-15A
Mi.12-15B 
100 PLN
21314

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria kasowana, gwarancja Mikstein.

Fi.12-15A
Mi.12-15B 
80 PLN
21315

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana, gwarancja Schmutz, Schmutz, Ćwiertnia, Łaszkiewicz i Krawczyk.

Fi.12-15B
Mi.12-15A 
1 400 PLN
21316

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana kasowana na wycinkach, gwarancja Schmutz, Mikstein, Danowski.

Fi.12-15B
Mi.12-15A
1 800 PLN
21317

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, znaczek za 35/1 kop. w kolorze pomarańczowym, w sześciobloku, gwarancja Schmutz.

Fi.13bA
Mi.13B 
120 PLN
21318

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek drugiego wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz.

Fi.14A
10 PLN
21319

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, fragment arkusza - jeden sektor, znaczków II wydania przedrukowego.

Fi.14B
400 PLN
21320

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, koperta wydania przedrukowego 35/10 kop, rozmiar: 145x81 mm, czysta, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Ck3I
800 PLN