The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 60. WW1 military postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
21241

1915 Legiony Polskie - bitwa pod Kirliababą, widokówka datowana 19.I, wysłana 20.I z miejscowości Felsővisón na Węgrzech do Witowa, w adresie nadawcy podano: "pułk II Baon I poczta polowa No2"; w dniach 18-22.I na rumuńskiej Bukowinie, 2 pułk toczył ciężkie walki z wojskami rosyjskimi pod miejscowością Kirlibaba, po pięciu dniach ciężkich walk Rosjanie zostali zmuszeni do wycofania się z Bramy Bukowińskiej co powstrzymało ich wkroczenie na Węgry; niezwykle rzadka całość z wczesnego, słabo udokumentowanego okresu walk legionowych; bardzo dobry stan zachowania.


700 PLN
21242

1915 Legiony Polskie - "list przesyłkowy" na transport karabinów i amunicji wyekspediowanych z Jabłonkowa do Bystrzycy, na papierze firmowym Komendy Etapowej Legionów Polskich, rozkaz wysyłki wydany przez kpt.Mariana Kukiela (późniejszego generała, wybitnego historyka polskiej wojskowości) skierowany do kpt.Andrzeja Galicy (późniejszego generała); czytelna odbitka owalnego stempla formacyjnego z orłem "PROWIANTURA BAONU UZUPEŁ. I. PUŁKU POLSKICH LEGIONÓW" nieopisanego u Berka; słabszy stan zachowania.


300 PLN
21243

1915 karta polowa wysłana z Dąbrowy 8.12.15 z Biura Werbunkowego do CUE DW NKN w Piotrkowie w zapytaniem o Mieczysława Stawińskiego ppor. z 2. pułku (5.pp) I Brygady, po obu stronach fioletowy owalny stempel "* DEPARTAMENT WOJSKOWY * BIURO WERBUNKOWE (-) DĄBROWA".


130 PLN
21244

1915 karta polowa wysłana z Hrubieszowa 21.10.15 do Lubiąża, datownik poczty etapowej 183, ładnie odbity stempel formacyjny.


25 PLN
SOLD
21245

1915 kartka nadana z poczty polowej nr 118 21.12.15 do Lublin, stempel formacyjny 1. Brygady.


100 PLN
SOLD
21246

1916 Legiony Polskie - papier listowy z orłem i napisem LEGIONY POLSKIE 1915 (Kucharski E.3A.), stopień rzadkości - 6 punktów !!! wysłany 21.IV ze "stanowiska" do Departamentu Wojskowego NKN, wewnątrz pieczęć kancelaryjna z liczbą dziennika, a na odwrocie stempel ODDZIAŁ ZAPOMOGOWY; unikalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; do tej pory znany jeden egzemplarz z obiegu z dnia 7.V.1916.

Fi.Fk1
500 PLN
21247

1916 karta na formularzu poczty polowej na froncie wołyńskim wysłana 9.V.16 do Bielska, datownik FELDPOSTAMT 355, rzadki fioletowy okrągły stempel z orłem "KOMENDA PARKU AMUNIC. LEGIONÓW POLSKICH".


100 PLN
SOLD
21248

1916 widokówka z dekoracją "czwartaków" z Dęblina 30.3.16 z 3. kompanii uzupełniającej do Kreiskommando Opatów, datownik węgierski HADTAP-POSTAHIVATAL 125, fioletowy stempel ZENSURIERT.


90 PLN
21249

1916 Karta pocztowa z Kamieńska 4.2.16 z Domu Rekonwalescentów do Troppau, Górny Śląsk, datownik ETAPPENPOSTAMT PIOTRKÓW "c", stempel formacyjny "Komenda Kompanii Domu Rekonwalescentów / Pol. Leg. (-) w / Kamieńsku".


100 PLN
SOLD
21250

1916 karta polowa z Bistrai 1.6.16 z wiadomością o legioniście w szpitalu Czerwonego Krzyża w Białej do Komendy w Kozienicach przekierowany do Dęblina, datownik BISTRAI, fioletowy stempel odbiorczy "C.i k. Komenda Grupy / Legionów Polskich / PUŁKOWNIKA ZIELIŃSKIEGO / Pres ....... dn......... 191../ L....... z ...........zl.", fioletowe stemple "K.u.k. Offiziers-Rekonvaleszentenheim" i "PORTOFR. DIENSTSACHE".


110 PLN
21251

1916 kartka z poczty polowej w Dąbrowie do Pragi, stempel cenzury wojskowej.


80 PLN
21252

1916 kartka z Czech z poczty polowej w Velké Meziříčí do Krakowa, stempel krakowskiej cenzury wojskowej.


10 PLN
21253

1916 Poczta Polowa Legionów, formularz pocztowy z próbną odbitką stempli legionowych, materiał wzorcowy i porównawczy.


220 PLN
21254

1916 kartka z Lublina 27.VIII.16 ze stemplem formacyjnym oddziału pochówkowego Deutsche Kriegergraber - Abteilung beim K.u.k. Mil. Gen. Gouv. in Polen.


30 PLN
21255

1916 Legiony Polskie - POCIĄG PROWIANTOWY - widokówka wysłana 16.V za pośrednictwem poczty polowej 118 do Dąbrowy, bardzo rzadki dwuobrączkowy stempel formacyjny z orłem "Poc. prow. 6/P. Legionów polskich" - nieopisany u Berka!!! przesyłki z jednostek kolejowych należą do prawdziwych rzadkości działu poczt wojskowych; walor w dobrym stanie zachowania (karta po lewej stronie pionowo zgięta); gwarancja Schmutz.


1 200 PLN
21256

1916 rzadko spotykany formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, napisy tylko po rosyjsku, sygnatura "i "". ."; pisany po polsku, datowany 14.IX, wysłany z obozu w miejscowości Tara do Czerwonego Krzyża we Lwowie; stempelek do oznaczania korespondencji jenieckiej "correspondences des prisoniers de guerre"; cenzura rosyjska z Omska i austriacka z Wiednia; całość w doskonałym stanie zachowania.


150 PLN
21257

1916 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 125, patriotyczna widokówka wysłana 4.VII do Komendy Legionów Polskich na adres poczty polowej 355, rzadko spotykany datownik nadawczy węgierskiej poczty polowej 125, przydzielonej do obsługi polskich jednostek stacjonujących w Dęblinie; stempel formacyjny z orłem "Batalion Uzupełniający No.III Legionów Polskich" (Berek P232), stempelek cenzury ZESURIERT (Berek C40); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.


500 PLN
21258

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 27.8 z Jekaterynosławia do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 31.8, skąd 7.10 ostatecznie wyekspediowano go do Danii, stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.144 z dostawioną datą 2.CEH; nalepka polecenia dla korespondencji zagranicznej z napisami alfabetem łacińskim; kasownik odbiorczy 2.11 na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.69II 
100 PLN
21259

1916 Legiony Polskie - list z Centralnego Biura Ewidencyjnego Legionów adresowany do Lwowa, wysłany 22.II za pośrednictwem urzędu etapowego w Piotrkowie, ze względu na niecodzienny sposób adresowania przesyłki, omyłkowo skierowano ją do nadawcy !!! do 1 pułku piechoty na pocztę polową 118, a po dostrzeżeniu pomyłki, przesłano prawidłowo do Lwowa, tam 4.III podjęto nieskuteczną próbę doręczenia (czerwony dopisek "nicht zu ermitteln"), nawet poszukiwano adresata przy pomocy policji - nalepka w trzech językach (niemieckim, polskim i ukraińskim) "Nieznany, w policyi niemeldowany." i wreszcie 11.III (datownik na odwrocie) list odesłano do Piotrkowa (adnotacja "retour Piotrków"); niezwykle dekoracyjny walor o wspaniale udokumentowanym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania.


500 PLN
21260

1916 koperta-formularz, wysłana 18.V za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej nr.141 z Włodzimierza Wołyńskiego do Wiednia, czytelna odbitka stempelka formacyjnego "K.u.k. Mobiles Reserve Spital 1/7"; całość w doskonałym stanie zachowania;

1917 Legiony Polskie - formularz, wysłany 4.II z Dęblina do Krakowa za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej 199 obsługującej oddziały polskie; stempelek "POCZTA POLOWA 6 P.P. LEG.POL." - u Berka nieopisany !!! stempelek formacyjny "6. Pułk piechoty Leg.Pol.", obydwa stempelki odbite również na odwrocie; ciekawa treść! przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; ciekawa całość w doskonałym stanie zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.


700 PLN
21261

1916 Legion Ukraiński - formularz poczty polowej, datowany 18.9 i wysłany ze szpitala polowego w miejscowości Rann a.d. Sawe (Styria) do Wiednia; ładna i czytelna fioletowa odbitka stempla formacyjnego: "K.k. ukrainisches Regiment No 1/ Batallion... Kompanie.../ .. I i i ii/ i... ...", dodatkowo czarna pieczęć w ramce "Von der Armee im Felde"; tekst pisany po ukraińsku; walor w doskonałym stanie zachowania.


400 PLN
21262

1916 rosyjski formularz przeznaczony do korespondencji z jeńcami wojennym na terenie Rosji, datowany 12.V w obozie w miejscowości Mew w Turkiestanie, wysłany 17.7 z Taszkientu do Melk a/d Donau; stempelek cenzury rosyjskiej i austriackiej z Wiednia; dobry stan zachowania.


100 PLN
21263

1916 formularz wysłany 23.10 do Berlina za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 3 Dywizji Landwery, pieczęć formacyjna.


30 PLN
21264

1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 21.I z poczty polowej 378 do Krakowa, idealna odbitka efektownego stempel formacyjny z orłem "1. BRYG. PIŁSUDSKIEGO/ LEG.POL./ KOMENDA 5 p.p." (Berek P39); całość w doskonałym stanie zachowania.


500 PLN
21265

1916 Legiony Polskie - I Brygada, węgierski formularz wysłany 17.VI ze sztabu za pośrednictwem poczty polowej 118 do Lwowa, stempel formacyjny "Komenda I Brygady Legionów Polskich" (Berek P15); walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


150 PLN
21266

1916 korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 9.8 z Mińska, przekazany poczcie polowej, kasowniki: "OBRATNAJA POL.POCZ.KAN. W MIŃSKU" ( .. ) z wyróżnikiem "ż"() z dnia 31.8; koperta po ocenzurowaniu zawartości i treści listu zabezpieczona lakowymi pieczęciami cenzury; zwraca uwagę stempelek polecenia z napisami grażdanką, nie używany na korespondencji zagranicznej! dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.69II 
250 PLN
21267

1916 Legiony Polskie - kwit wypłaty należności za "dostarczoną podwodę" Centralnego Biura Werbunkowego Legionów Polskich, wystawiony 29.XI na kwotę 7 Koron 20 halerzy przez oficera werbunkowego; efektowny stempelek formacyjny z orłem "OFICER WERBUNKOWY LEGIONÓW POLSKICH Sandomierz" nieopisany u Berka !!! niespotykany walor w doskonałym stanie zachowania.


500 PLN
21268

1916 karta pocztowa wysłana z Radomia 21.5.16 z Biura Werbunkowego do Sandomierza, rzadki stempel formacyjny z orłem "- OFICER WERBUNKOWY LEGIONÓW POLSKICH - w RADOMIU".


170 PLN
21269

1916 karta polowa wysłana z Werch z Wołynia 18.2.16 z 3. szwadronu 1. pułku ułanów do Radomia do Komendy Placu Legionów Polskich, datownik FELDPOSTAMT 118, czerwony stempel formacyjny z orlem(S) "* KOMENDA 3 SZWADRONU 1-go PUŁKU UŁAN. LEGJON. POLSK.".


160 PLN
21270

1916 karta pocztowa pisana 10.3.16 z "okopów" przez chorążego 3. batalionu 6. pułku III. Brygady Legionów do Lwowa, datownik FELDPOSTAMT 355, niebieski stempel formacyjny z orłem "* Komenda III.Batalionu 6. p.p. * Legionów Polskich".


150 PLN
21271

1916 karta pisana 17.7.16 z okopów na froncie przez ułana Tadeusza Bończę z 4. szwadronu 1. pułku ułanów Legionów, datownik FELDPOSTAMT 118, czarny dwuwierszowy stempel "Komenda 1 Pułku Ułanów / === Legjonów Polskich ===".


150 PLN
21272

1916 karta pocztowa NKN wysłana 10.4.16 z okopów z I. batalionu 1. pułku legionów do Złoczowa, datownik FELDPOSTAMT 118, fioletowy stempel cenzury "CENZUROWANO / I Baon 1. Pułk Leg. Pol. / Poczta pol.118".


140 PLN
21273

1917 list z poczty polowej 117/II ze stemplem formacyjnym.

Fi.31
60 PLN
21274

1917 kartka węgierskiej poczty polowej z Puław do poczty polowej nr 378.


20 PLN
21275

1917 kartka austriackiej poczty polowej z Puław 10.10.17 do poczty polowej nr 378.


20 PLN
21276

1917 kartka węgierskiej poczty polowej z Puław 19.11.17 do poczty polowej nr 378.


20 PLN
21277

1917 karta wysłana poczty polowej nr 378 z Zambrowa 28.7.17 z 2.pułku legionów na feldpost 281, fioletowy stempel owalny z orłem "* KANCELARYA RACHUNKOWA 2. PUŁKU LEGIONÓW POLSKICH", stan dobry.


190 PLN
21278

1917 rzadki formularz karty polowej legionów z nadrukiem "Karta polowa / Wojsk Polskich" oraz małym orłem legionowym, z tyłu fragment wiadomości z września 1917 roku.


80 PLN
21279

1917 karta polowa wysłana z poczty polowej z Jędrzejowa 17.II.17 do Michałowa, stempel "PUBLICZNE/ SEMINARIUM NAUCZ. MĘSKIE/ w JĘDRZEJOWIE".


15 PLN
21280

1917 front listu z Modlina 12.7.17 z 8. kompanii 2. batalionu do domu ozdrowieńców w Kamieńsku, sala podoficerska p. Jankowski, rzadki stempel formacyjny z orłem "KOMENDA II BATALIONU / 1. PUŁKU PIECHOTY".


50 PLN