The new auction will start soon

Auction 60. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
27066

1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura (X-1938).

Fi.Cp53
80 PLN
27067

1932 kartka w sprawach żywnościowych z sygnaturą VII-1932.

Fi.Cp53
30 PLN
27068

1932 druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka).

Fi.Cp54
60 PLN
27069

1932 druk w sprawach żywnościowych, lekkie złamanie w dolnym lewym rogu.

Fi.Cp54
20 PLN
27070

1932 kartka w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
30 PLN
27071

1932 druk w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
40 PLN
27072

1933 kartka z miejscowości Gądki do Niemiec, sygnatura III-1933 i hasło propagandowe F.

Fi.Cp51
10 PLN
27073

1933 wydanie prowizoryczne, kartka ze Lwowa kasowana wirnikiem propagandowym poczty do Austrii.

Fi.Cp58
35 PLN
27074

1933 kartka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp58
80 PLN
27075

1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w Drukarni Rolniczej w Warszawie (cyfra 0 o większym świetle otworu, kreski grubsze); sygnatura "P.Z.G.Nr.235-5.000.000-26." przesłana 11.X.33 miejscowo w Warszawie, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" (Myślicki 32 124).

Fi.Cp58Ia
80 PLN
27076

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z sygnaturą III-1934 i hasłem propagandowym I.

Fi.Cp59
20 PLN
27077

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, rzadka karta podwójna 10+10/20+20 gr; dobry stan zachowania (na odwrocie karty na odpowiedź, na całej długości w pasie szerokości ok 1 cm punktowe ślady kleju od wklejenia na stronę albumową).

Fi.Cp60
150 PLN
27078

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 26.

Fi.Cp62
371 PLN
SOLD
27079

1934 pięć kartek kolejno z sygnaturą i hasłem propagandowym: VIII-1935 I, VIII-1935 J, VIII-1934 J, VIII-1934 H, XI-1932 F, jedna kartka - pierwsza widoczna na ilustracji nieznacznie uszkodzona z lewej strony.

Fi.Cp64
40 PLN
27080

1934 godło państwowe, karta podwójna - część na odpowiedź za 15 gr, sygnatura M.P.i T.(XII-1934)500.000., wysłana 6.VII.35 z miejscowości Budzanów k.Trembowli do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp65B
120 PLN
27081

1934 całostka z sygnaturą IX-1934 z doklejonym znaczkiem.

Fi.Cp66
50 PLN
27082

1934 całostka do korespondencji zagranicznej z sygnaturą IX-1934.

Fi.Cp66
70 PLN
27083

1934 całostka do korespondencji zagranicznej z sygnaturą IX-1934.

Fi.Cp67
50 PLN
27084

1934 całostka z sygnaturą IX-1934 z obiegu pocztowego z Katowic 26.II.37 do Niemiec.

Fi.Cp 67
50 PLN
27085

1935 całostki; z Wąbrzeźna do Książek, hasło propagandowe F i sygnatura XI-1932 i z Sarnowa do Wąbrzeźna z hasłem propagandowym I i sygnaturą III-1934, słabsze stany zachowania.

Fi.Cp51
10 PLN
27086

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 5 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp68
25 PLN
27087

1935 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 19.

Fi.Cp68
25 PLN
27088

1935 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 20.

Fi.Cp68
25 PLN
27089

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 17 - Spisz Nidzica Zamek, słabszy lewy dolny róg.

Fi.Cp68
144 PLN
SOLD
27090

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 27 - Hel Port.

Fi.Cp68
200 PLN
27091

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 24 - Warszawa Gmach Centrali Telegrafu i Telefonu, wysłana 17.XII z urzędu Warszawa-Sejm do miejscowości Przybyłowice; dobry stan zachowania (dwa rogi słabsze).

Fi.Cp68
30 PLN
27092

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 25 - Kraków Kościół Panny Marji i Sukiennice, wysłana 31.XII z Gdyni do Lublina; słabszy stan zachowania (ukośna fałda).

Fi.Cp68
20 PLN
27093

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 6 - Gdynia Fragment portu, wysłana 25.VI.36 z Żywca do Warszawy; dobry stan zachowania (pionowa fałdka po lewej).

Fi.Cp68
30 PLN
27094

1935 wydanie ilustrowane ze znakiem opłaty M/S Piłsudski, komplet 32 kart z różnymi ilustracjami od 1 do 32, kartki z ilustracjami; 17, 18, 25, 30 i 31 stan idealny, kartki z ilustracjami: 5, 7, 9, 12, 15, 19, 22, 26, 28 i 32 front w stanie idealnym i zaplamienie na odwrocie (patrz druga na ilustracji), pozostałe kartki z minimalnymi plamkami na froncie (patrz trzecia i czwarta kartka na ilustracji), rzadkie w komplecie.

Fi.Cp68 il. 1-32
1 800 PLN
SOLD
27095

1935 całostka z sygnaturą IX-1935 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp69
10 PLN
27096

1935 całostka z hasłem propagandowym H i sygnaturą IX-1935 wysłana z Ostrowa Wielkopolskiego.

Fi.Cp70
10 PLN
27097

1936 list z Lublina 8.X.36 do Janowa, ślady po archiwizacji.

Fi.Ck8
10 PLN
27098

1936 całostka z hasłem propagandowym J i sygnaturą V-1936 wysłana z Piotrkowa Trybunalskiego.

Fi.Cp70
10 PLN
27099

1937 koperta lotnicza "Śmigły-Rydz", czysta z oryginalnym papierem listowym w środku (Fi.50.-).

Fi.Ck9
35 PLN
27100

1937 M/S Piłsudski, karta podwójna - część na odpowiedź, sygnatura M.P.i T.(I-1936)1.000.000., wysłana 21.I.37 z miejscowości Dołhobyczów do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp71B
100 PLN
27101

1937 całostka z hasłem propagandowym H i sygnaturą X-1937 wysłana z Warszawy.

Fi.Cp73
10 PLN
27102

1937 trzy kartki kolejno z sygnaturą i hasłem propagandowym: IX-1936 I, X-1937 J, X-1937 I.

Fi.Cp73
15 PLN
27103

1937 całostka wysłana z Sierszy koło Trzebini z hasłem propagandowym I i sygnaturą X-1937.

Fi.Cp73
10 PLN
27104

1937 Lwów - Uniwersytet, karta podwójna - część na odpowiedź, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", rzadka sygnatura (VI-1938).

Fi.Cp74B
100 PLN
27105

1937 Lwów - Uniwersytet, karta podwójna - część na odpowiedź, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", sygnatura (I-1937), wysłana 6.VIII.38 z Jasła do Lwowa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp74B
50 PLN