8095 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 36 z błędem "szczątkowa kropka po HAL", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.27aB5 Mi.26 |
| 40 PLN | |
8096 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja Schmutz. | Fi.27aB5 Mi.26 |
| 30 PLN | |
8097 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "zniekształcona litera S", gwarancja Schmutz. | Fi.27aB8 Mi.26 |
| 60 PLN | |
8098 |
| 700 PLN | |
8099 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym, gwarancja Berbeka. | Fi.27b Mi.26 |
| 180 PLN SOLD | |
8100 |
| 320 PLN | |
8101 |
| 1 000 PLN | |
8102 |
1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 50 hal. z nadrukiem odwróconym (Fi.1500.-), dodatkowo prawy z błędem na poz.10 "brak liter ZTA", piękny stan, gwarancja Mikulski, Berbeka. | Fi.28 No B9 Mi.27 |
| 1 600 PLN | |
8103 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku. | Fi.29 Mi.28 |
| 20 PLN | |
8104 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z poz. 10 z błędem "brak liter ZTA", gwarancja Schmutz. | Fi.29B10 Mi.28 |
| 15 PLN | |
8105 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z błędem "brak liter ZTA", gwarancja Miszczak. | Fi.29B10 Mi.28 |
| 15 PLN | |
8106 |
| 35 PLN | |
8107 |
| 250 PLN | |
8108 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, gwarancja Schmutz. | Fi.29No Mi.28K |
| 650 PLN | |
8109 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z nadrukiem odwróconym (Fi.750.-), gwarancja Łaszkiewicz. | Fi.29 No Mi.28 |
| 600 PLN | |
8110 |
1918 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 72, gwarancja Schmutz. | Fi.50 Mi.49 |
| 60 PLN SOLD | |
8111 |
1918 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 71, gwarancja Schmutz. | Fi.54b Mi.53 |
| 45 PLN | |
8112 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.49, bardzo ładny stan, kilka sygnatur, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz. | Fi.30 Mi.29 |
| 3 400 PLN | |
8113 |
1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem formy pierwszej z poz. 26/37, wszystkie znaczki posiadają typowe uszkodzenia liter PP, w czworobloku znaczki te są bardzo rzadkie, piękny stan, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.30 Mi.29 |
| 11 000 PLN | |
8114 |
1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem formy pierwszej z poz. 23/34, oba prawe znaczki posiadają błąd "ciekie Z", w czworobloku znaczki te są bardzo rzadkie, z błędami unikalne, rozerwane dwa ząbki perforacji pionowej na górze, piękny stan, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.30 Mi.29 |
| 14 000 PLN | |
8115 |
1919 wydanie krakowskie - "cienkie Z", inspirowany filatelistycznie list nadany w Krakowie przez kierownika ekonomatu pocztowego Józefa Mullera na adres firmy filatelistycznej Fischer we Wiedniu; opłacony został, co jest absolutnie wyjątkowe, zgodnie z prowizoryczną taryfą pocztową na listy zagraniczne: obowiązywała ona od drugiej połowy stycznia do 25 lutego i z wyłączeniem krajów sąsiednich wynosiła zgodnie z ustaleniami prof. J.Auleytnera 50 hal.; list opłacono 51 hal. wyłącznie znaczkami z błędem "cienkie Z" - za 3, 6, 12 i 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą z poz.4, a za 5 i 10 hal. z poz.5; znaczki za 3, 5 i 10 hal. nie występują na niefilatelistycznej korespondencji i oferowany list jest najciekawszym znanym ich użyciem, fotoatest firmowy. | Fi.30-35 B1 Mi.29-34 |
| 12 000 PLN | |
8116 |
1919 wydanie krakowskie, "identyfikacja nadruków znaczków Wydania Krakowskiego z 1919 r." autorstwa Mariana Waysa, przydatne tabelki z wymiarami nadruków i pokazane charakterystyczne ich usterki, 60 stron. | Fi.30-54 |
| 70 PLN SOLD | |
8117 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą poz.67, poza małym pęknięciem gumy przy prawej krawędzi w pięknym stanie, sygnatura SM i gwarancja z opisem Mikstein. | Fi.31 Mi.30 |
| 3 600 PLN | |
8118 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 86 z charakterystycznie złamanym rombem, prawie nie widoczny ślad po zdjętej podlepce, piękny stan, gwarancja i oznaczenie Mikstein, Schmutz. | Fi.31 Mi.30 |
| 2 000 PLN | |
8119 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 10, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.31 Mi.30 |
| 2 600 PLN SOLD | |
8120 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 5 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.85 "ścięte S i pęknięte K", maleńki ślad po podlepce, piękny stan, gwarancja i opis Mikulski. | Fi.31 B Mi.30 |
| 2 700 PLN | |
8121 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.28, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Danowski, Falkowski. | Fi.32I Mi.31 |
| 180 PLN | |
8122 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.80, piękny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz. | Fi.32I Mi.31 |
| 420 PLN SOLD | |
8123 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 8, stan idealny, gwarancja Schmutz. | Fi.32I Mi.31 |
| 400 PLN | |
8124 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 3, piękny stan, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32I Mi.31 |
| 500 PLN | |
8125 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 17 z charakterystycznie uszkodzonymi literami PP, piękny stan, gwarancja i opis usterki Schmutz. | Fi.32I Mi.31 |
| 700 PLN | |
8126 |
1919 wydanie krakowskie, wieloblok z nadrukami pierwszej formy z poz. 16-18/46-47, znaczki z 6 i 7 pionowego rzędu z charakterystycznymi uszkodzeniami liter PP, piękny stan, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32I Mi.31 |
| 6 000 PLN | |
8127 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 43, dwie podlepki i lekkie załamanie papieru, gwarancja. | Fi.32I Mi.31 |
| 160 PLN | |
8128 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z odwróconym nadrukiem na filatelistycznym liście ekspresowym z Cieszyna z firmy filatelistycznej Edmund Fürst. | Fi.32I, 38, 38No Mi.31, 48, 48K |
| 1 100 PLN | |
8129 |
1919 wydanie krakowskie, wycinek z listu opłaconego dwoma znaczkami za 25/80 hal. w tym jednym z odwróconym nadrukiem oraz znaczkiem za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.19, wszystkie znaczki unieważnione unarodowionym kasownikiem Cieszyn 1 w dniu 26.I.19, każdy znaczek gwarancja Mikstein. | Fi.32I, 38, 38 No Mi.31, 48 |
| 1 200 PLN | |
8130 |
1919 wydanie krakowskie, wieloblok z nadrukami pierwszej formy z poz. 13-15/43-45, osiem znaczków z błędem "cienkie Z", piękny stan, w takim fragmencie arkusza bardzo rzadkie. | Fi.32IB1 Mi.31 |
| 6 000 PLN | |
8131 |
1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 63/74, dolny lewy znaczek z błędem "dwukropek", piękny stan, gwarancja Danowski. | Fi.32IB2 Mi.31 |
| 3 350 PLN SOLD | |
8132 |
1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 19/30, dolny prawy znaczek z błędem "uszkodzone A", piękny stan, co już bardzo rzadkie bez jakichkolwiek gwarancji i stempelków własnościowych. | Fi.32IB3 Mi.31 |
| 3 350 PLN SOLD | |
8133 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE poz.23(73), lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, sygnowany WITKOWSKI, gwarancja Bruba, z opisem Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 360 PLN | |
8134 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z rzadkim nadrukiem formy IIE z poz. 17, gwarancja. | Fi.32II Mi.31 |
| 380 PLN | |