Auction 58. Overprint editions 1918-1919

8095

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 36 z błędem "szczątkowa kropka po HAL", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.27aB5
Mi.26
40 PLN
8096

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja Schmutz.

Fi.27aB5
Mi.26
30 PLN
8097

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "zniekształcona litera S", gwarancja Schmutz.

Fi.27aB8
Mi.26
60 PLN
8098

Fi.27b
Mi.26
700 PLN
8099

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym, gwarancja Berbeka.

Fi.27b
Mi.26
180 PLN
8100

Fi.28No
Mi.27K
320 PLN
8101

Fi.28No B11
Mi.27K
1 000 PLN
8102

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 50 hal. z nadrukiem odwróconym (Fi.1500.-), dodatkowo prawy z błędem na poz.10 "brak liter ZTA", piękny stan, gwarancja Mikulski, Berbeka.

Fi.28 No B9
Mi.27
1 600 PLN
8103

Fi.29
Mi.28
20 PLN
8104

Fi.29B10
Mi.28
15 PLN
8105

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z błędem "brak liter ZTA", gwarancja Miszczak.

Fi.29B10
Mi.28
15 PLN
8106

Fi.29 B9
Mi.28
35 PLN
8107

Fi.29No
Mi.28K
250 PLN
8108

Fi.29No
Mi.28K
650 PLN
8109

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z nadrukiem odwróconym (Fi.750.-), gwarancja Łaszkiewicz.

Fi.29 No
Mi.28
600 PLN
8110

1918 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 72, gwarancja Schmutz.

Fi.50
Mi.49
60 PLN
8111

1918 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 71, gwarancja Schmutz.

Fi.54b
Mi.53
45 PLN
8112

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.49, bardzo ładny stan, kilka sygnatur, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.30
Mi.29
3 400 PLN
8113

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem formy pierwszej z poz. 26/37, wszystkie znaczki posiadają typowe uszkodzenia liter PP, w czworobloku znaczki te są bardzo rzadkie, piękny stan, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.30
Mi.29
11 000 PLN
8114

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem formy pierwszej z poz. 23/34, oba prawe znaczki posiadają błąd "ciekie Z", w czworobloku znaczki te są bardzo rzadkie, z błędami unikalne, rozerwane dwa ząbki perforacji pionowej na górze, piękny stan, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.30
Mi.29
14 000 PLN
8115

1919 wydanie krakowskie - "cienkie Z", inspirowany filatelistycznie list nadany w Krakowie przez kierownika ekonomatu pocztowego Józefa Mullera na adres firmy filatelistycznej Fischer we Wiedniu; opłacony został, co jest absolutnie wyjątkowe, zgodnie z prowizoryczną taryfą pocztową na listy zagraniczne: obowiązywała ona od drugiej połowy stycznia do 25 lutego i z wyłączeniem krajów sąsiednich wynosiła zgodnie z ustaleniami prof. J.Auleytnera 50 hal.; list opłacono 51 hal. wyłącznie znaczkami z błędem "cienkie Z" - za 3, 6, 12 i 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą z poz.4, a za 5 i 10 hal. z poz.5; znaczki za 3, 5 i 10 hal. nie występują na niefilatelistycznej korespondencji i oferowany list jest najciekawszym znanym ich użyciem, fotoatest firmowy.

Fi.30-35 B1
Mi.29-34
12 000 PLN
8116

1919 wydanie krakowskie, "identyfikacja nadruków znaczków Wydania Krakowskiego z 1919 r." autorstwa Mariana Waysa, przydatne tabelki z wymiarami nadruków i pokazane charakterystyczne ich usterki, 60 stron.

Fi.30-54
70 PLN
8117

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą poz.67, poza małym pęknięciem gumy przy prawej krawędzi w pięknym stanie, sygnatura SM i gwarancja z opisem Mikstein.

Fi.31
Mi.30
3 600 PLN
8118

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 86 z charakterystycznie złamanym rombem, prawie nie widoczny ślad po zdjętej podlepce, piękny stan, gwarancja i oznaczenie Mikstein, Schmutz.

Fi.31
Mi.30
2 000 PLN
8119

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 10, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.31
Mi.30
2 600 PLN
8120

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 5 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.85 "ścięte S i pęknięte K", maleńki ślad po podlepce, piękny stan, gwarancja i opis Mikulski.

Fi.31 B
Mi.30
2 700 PLN
8121

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.28, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Danowski, Falkowski.

Fi.32I
Mi.31
180 PLN
8122

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.80, piękny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
420 PLN
8123

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 8, stan idealny, gwarancja Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
400 PLN
8124

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 3, piękny stan, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
500 PLN
8125

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 17 z charakterystycznie uszkodzonymi literami PP, piękny stan, gwarancja i opis usterki Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
700 PLN
8126

1919 wydanie krakowskie, wieloblok z nadrukami pierwszej formy z poz. 16-18/46-47, znaczki z 6 i 7 pionowego rzędu z charakterystycznymi uszkodzeniami liter PP, piękny stan, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
6 000 PLN
8127

Fi.32I
Mi.31
160 PLN
8128

Fi.32I, 38, 38No
Mi.31, 48, 48K
1 100 PLN
8129

Fi.32I, 38, 38 No
Mi.31, 48
1 200 PLN
8130

1919 wydanie krakowskie, wieloblok z nadrukami pierwszej formy z poz. 13-15/43-45, osiem znaczków z błędem "cienkie Z", piękny stan, w takim fragmencie arkusza bardzo rzadkie.

Fi.32IB1
Mi.31
6 000 PLN
8131

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 63/74, dolny lewy znaczek z błędem "dwukropek", piękny stan, gwarancja Danowski.

Fi.32IB2
Mi.31
3 350 PLN
8132

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 19/30, dolny prawy znaczek z błędem "uszkodzone A", piękny stan, co już bardzo rzadkie bez jakichkolwiek gwarancji i stempelków własnościowych.

Fi.32IB3
Mi.31
3 350 PLN
8133

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE poz.23(73), lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, sygnowany WITKOWSKI, gwarancja Bruba, z opisem Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
360 PLN
8134

Fi.32II
Mi.31
380 PLN