Auction 58. Postal stationery

13487

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 19 - Władysław Stanisław Reymont; przebarwienia.

Fi.Cp87
100 PLN
13488

Fi.Cp87
200 PLN
13489

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 59 - Klasycyzm Bejsce (woj. kieleckie).

Fi.Cp87
200 PLN
13490

1939 list z Łodzi 20.VII. do Niemiec.

Fi.Ck10
10 PLN
13491

1939 całostka z sygnaturą VI-1939 z hasłem propagandowym S.

Fi.Cp81
20 PLN
13492

Fi.Cp88
60 PLN
13493

Fi.Cp88
30 PLN
13494

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Wejście I Brygady do Czeremoszna po odwrocie z nad Styru - lipiec 1915.

Fi.Cp88
50 PLN
13495

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Komendant J.Piłsudski dekoruje legionistów odznaką "Za Wierną Służbę" - Kolonia Dubniaki na Wołyniu - sierpień 1916.

Fi.Cp88
60 PLN
13496

Fi.Cp89
300 PLN
13497

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 55.

Fi.Cp89
220 PLN
13498

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 59.

Fi.Cp89
220 PLN
13499

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 2, ostemplowana grzecznościowo 7.9 w urzędzie Lublin 1.

Fi.Cp89I
80 PLN
13500

Fi.Cp89I
300 PLN
13501

1944 wydanie prowizoryczne, nadruk delikatny typu I, ilustracja nr 3.

Fi.Cp89I
300 PLN
13502

1945 formularz pocztowy bez znaku opłaty ze stemplem opłaty gotówkowej.

Fi.CfkVII
100 PLN
13503

Fi.CfpU4
200 PLN
13504

1945 znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym bez poddruku, hasło propagandowe 3 - "DEMOKRACJA TO NASZA SIŁA"; słabszy stan zachowania (karta pogięta).

Fi.cP92
60 PLN
13505

Fi.Cp94A
100 PLN
13506

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
30 PLN
13507

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie pionowym.

Fi.Cp94B
60 PLN
13508

1945 całostka z obiegu pocztowego z Krakowa.

Fi.Cp95
10 PLN
13509

1945 Belweder, całostka.

Fi.Cp95A
20 PLN
13510

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana 24.8.1946 z miejscowości Puszczykowo do Warszawy.

Fi.Cp95AI typ1
15 PLN
13511

Fi.Cp95AII
40 PLN
13512

Fi.Cp95AII
30 PLN
13513

1946 Belweder 3 zł, sygnatura w układzie poziomym, karta wysłana 17.III z Poznania do Warszawy.

Fi.Cp96IA
10 PLN
13514

1946 Belweder, całostka.

Fi.Cp96IB
20 PLN
13515

Fi.Cp96IB
640 PLN
13516

1946 Belweder, całostka z hasłem propagandowym 12.

Fi.Cp96IIb
20 PLN
13517

1946 Belweder, całostka z hasłem propagandowym 11.

Fi.Cp96IIb
20 PLN
13518

1947 Belweder, całostka z ilustracją Urzędu Telekomunikacji w Warszawie.

Fi.Cp100
40 PLN
13519

1947 karta ilustrowana.

Fi.Cp100
35 PLN
13520

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
60 PLN
13521

1947 całostka okolicznościowa.

Fi.Cp102I
30 PLN
13522

1947 Ignacy Daszyński, karta bez napisu z okazji Kongresu PPS.

Fi.Cp102I
35 PLN
13523

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, całostka.

Fi.Cp102I
25 PLN
13524

1947 Ignacy Daszyński, karta z napisem z okazji Kongresu PPS.

Fi.Cp102II
50 PLN
13525

1947 kartka z Małych Cieśli do Bydgoszczy.

Fi.Cp96
10 PLN
13526

1947 kartka z Wrześni do Bydgoszczy.

Fi.Cp96
10 PLN