The auction will start on 19.04.2024

Auction 55. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
26962

1947 ofiary Oświęcimia, całostka.

Fi.Cp97
20 PLN
26963

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 3 zł, dofrankowana i wysłana 12..1948 ze Słupska do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp97, 431B
60 PLN
26964

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, czyste.

Fi.Cp97-98
100 PLN
26965

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6.

Fi.Cp97-98
80 PLN
26966

1947 kartka upamiętniająca ofiary w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
30 PLN
26967

1947 całostka wydania dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
30 PLN
26968

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 6 zł, wysłana 24.4.1948 ze Sztumu do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp98
80 PLN
26969

1948 kartka z nakładu VIII.47 wysłana z Szczecinka do Poznania.

Fi.Cp103
10 PLN
26970

1948 zamek w Lanckronie, całostka ilustrowana.

Fi.Cp105
150 PLN
26971

1948 zamek w Lanckoronie, karta ilustrowana.

Fi.Cp105
160 PLN
26972

1948 Trzy walczące orły, komplet 22 czystych kart.

Fi.Cp106
1 800 PLN
26973

1948 Alegoria Wiosny Ludów, karta z ilustracją wielkanocną nr 8 - Śmigus na wsi; ostemplowana grzecznościowo 17.3 datownikiem TELEKOM. WARSZAWA z wyróżnikiem H.

Fi.Cp107
40 PLN
26974

1948 całostka z ilustracją wielkanocną.

Fi.Cp107
60 PLN
26975

1948 miesiąc przyjaźni polsko radzieckiej.

Fi.Cp108
25 PLN
26976

1949 list z Tomaszowa Mazowieckiego do Poznania.

Fi.Ck11
20 PLN
26977

1949 kościół w Pniowie, całostka z sygnaturą VIII.47.

Fi.Cp103
30 PLN
26978

1949 Bolesław Bierut, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
120 PLN
26979

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w bardzo dobrym stanie zachowania (naturalne wtrącenie - węgielek w kartonie).

Fi.Cp109II
150 PLN
26980

1949 Bolesław Bierut, MAKULATURA BARDZO SILNIE PRZESUNIĘTY POZIOMO DRUK - karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp109II
250 PLN
26981

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 4.

Fi.Cp115
100 PLN
26982

1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z ilustracją w kolorze niebieskim z nadrukiem typu 3, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp117
80 PLN
26983

1949 wydanie prowizoryczne, całostka ilustrowana z nadrukiem typ 3.

Fi.Cp117
40 PLN
26984

1949 wydanie prowizoryczne, kartka z nadrukiem typ 3.

Fi.Cp117
35 PLN
26985

1949 wydanie prowizoryczne, gwarancja Walocha.

Fi.Cp118
600 PLN
26986

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp119
30 PLN
26987

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
40 PLN
26988

1949 wydanie prowizoryczna, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
35 PLN
26989

1949wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 8.

Fi.Cp120
60 PLN
26990

1949 wydanie prowizoryczna, całostka z nadrukiem typ 11.

Fi.Cp120
40 PLN
SOLD
26991

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 22 z nadrukiem typ 15 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp121
40 PLN
26992

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z nadrukiem typu 14, wysłana 6.12 z Bytomia do Sanoka; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121
50 PLN
26993

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 12.

Fi.Cp122
30 PLN
26994

1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 5.

Fi.Cp109
30 PLN
26995

1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 22 w kolorze czerwonym.

Fi.Cp109
36 PLN
SOLD
26996

1950 Bolesław Bierut, hasło propagandowe 19.

Fi.Cp124
25 PLN
SOLD
26997

1950 całostka z nadrukiem groszy typ 8.

Fi.Cp124
20 PLN
26998

1950 groszy, całostka z hasłem propagandowym 19 i nadrukiem groszy typ 8.

Fi.Cp124
40 PLN
26999

1950 całostka z hasłem propagandowym 20a.

Fi.Cp124
10 PLN
27000

1950 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 8 nadana w urzędzie pocztowym Warszawa 25.

Fi.Cp124
10 PLN
SOLD
27001

1950 groszy, całostka z hasłem propagandowym 18a i nadrukiem groszy typ 23a w kolorze zielonym.

Fi.Cp124
36 PLN
SOLD