Auction 55. Postal stationery

26802

1919 wydanie krakowskie, całostka z lekko ukośnym nadrukiem typ 134.

Fi.Cp18I
200 PLN
26803

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem typu 134, wysłana 5.I.1920 miejscowości Sucha do Wiednia, stempelek cenzury krakowskiej, dobry stan zachowania (na odwrocie ubytek papieru); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp19IIy
200 PLN
26804

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie kremowym z nadrukiem typ 135, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp19Ix
60 PLN
26805

1919 wydanie krakowskie, całostka z silnie przesuniętym nadrukiem typ 134.

Fi.Cp19Ix
250 PLN
26806

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukami typ 134.

Fi.Cp20Ix
250 PLN
26807

Fi.Cp25
60 PLN
26808

1919 kartka ze Lwowa 2.XII.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury K1.

Fi.Cp25
25 PLN
26809

1919 podwójna kartka wydania obiegowego "orzeł na tarczy barkowej" z opłacona odpowiedzią w układzie z odwrotnie wydrukowanymi kartkami - góra karty I połączona z dołem karty II użyta z Warszawy 17.6.19 do Wiednia, stempel odbiorczy na froncie, z obiegu pocztowego bardzo rzadka.

Fi.Cp26I
300 PLN
26810

1919 całostka z nadrukiem typ 11 wysłana z Warszawy 24.3.19 do Łodzi.

Fi.Cp2I
70 PLN
26811

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 4.

Fi.Cp8I
400 PLN
26812

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 43.

Fi.Cp8II
500 PLN
26813

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 - brak rombu.

Fi.Cs3II
40 PLN
26814

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3.

Fi.Cs4II
40 PLN
26815

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 14.

Fi.Cs4II
36 PLN
26816

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8.

Fi.Cs4II
40 PLN
26817

Fi.Cs4II
36 PLN
26818

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 7.

Fi.Cs4II
36 PLN
26819

Fi.Ct2
120 PLN
26820

Fi.Ct2
150 PLN
26821

Fi.Ct2
150 PLN
26822

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f. (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty niebieski w typie II, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA pęknięta u dołu, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto.

Fi.Cp29
120 PLN
26823

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty liliowy w typie I, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA pęknięta u góry, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto.

Fi.Cp31
120 PLN
26824

1920 karta do obrotu krajowego, linia dzieląca kartkę między "A" i "P" napisu KARTA POCZTOWA, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto, w napisie propagandowym cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym.

Fi.Cp32
60 PLN
26825

1920 karta do obrotu krajowego, linia dzieląca kartkę między "A" i "P" napisu KARTA POCZTOWA, wszystkie linie adresowe punktowane szeroko, w napisie propagandowym cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym.

Fi.Cp32
60 PLN
26826

1920 dwie całostki na różnych papierach.

Fi.Cp32
70 PLN
26827

1920 karta do obrotu krajowego, linia dzieląca kartkę między "A" i "P" napisu KARTA POCZTOWA, wszystkie linie adresowe punktowane szeroko, w napisie propagandowym cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym; karta wysłana 6.10 do miejscowości Książki, znak opłaty unieważniony datownikiem ZALESIE (POW.SZUBY); dobry stan zachowania (plamka z atramentu).

Fi.Cp32
40 PLN
26828

Fi.Cp32ma
40 PLN
26829

Fi.Cp32nb
40 PLN
26830

1920 karta do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp33
70 PLN
26831

Fi.Cp33
100 PLN
26832

1920 całostka bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35
30 PLN
26833

Fi.Cp35I
40 PLN
26834

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 5 mk "orzeł na tarczy barokowej", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 17/11.1922 z miejscowości Posada Olchowska do Myszkowa; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (ubytki na dwóch narożnikach).

Fi.Ct5b
60 PLN
26835

1921-1922 karta do obrotu krajowego, 2 mk, długość napisu 98,5 mm.

Fi.Cp38
50 PLN
26836

Fi.Cp38
40 PLN
26837

1921 kartka z Warszawy 22.IV.21 do Wiednia.

Fi.Cp38
20 PLN
26838

1921-1922 karta do obrotu krajowego, 4 mk, długość napisu 98,5 mm.

Fi.Cp39I
60 PLN
26839

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego.

Fi.Cp41
80 PLN
26840

Fi.Ct14
1 200 PLN
26841

1926 całostka z sygnaturą XII-926.

Fi.Cp43I
40 PLN