Auction 55. Postal stationery

26762

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen.; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 14; dobry stan zachowania (punktowa przebarwienia na górnej i lewej krawędzi karty).

Fi.Cp1I
120 PLN
26763

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen.; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 17 z dodatkowo występującą cechą opisową 20; bardzo dobry stan zachowania; sygnowane Pelczar.

Fi.Cp1I
150 PLN
26764

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen.; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - wymiary mieszczące się w typie 5, brak wspólnych cech opisowych dla tego typu (2, 5), ale występują nienotowane (11 i 22); dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia na i pod górnymi ząbkami doklejonego znaczka) - karta niekatalogowana!!!

Fi.Cp1II
400 PLN
26765

Fi.Cp2II
50 PLN
26766

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 1.

Fi.Cp2II
40 PLN
26767

1918 wydanie PP/GGW, kartka z nadrukiem typu 2 wysłana z Warszawy 23.12.18 do Krakowa.

Fi.Cp2II
95 PLN
26768

Fi.Cp3
280 PLN
26769

Fi.Cp3II
1 200 PLN
26770

Fi.Cp4
180 PLN
26771

Fi.Cp4
340 PLN
26772

Fi.Cp4a
360 PLN
26773

Fi.Cp5x
380 PLN
26774

Fi.Cp5x, y
400 PLN
26775

Fi.Cp5y
380 PLN
26776

Fi.Cp5y
340 PLN
26777

1919 wydanie krakowskie, dofrankowana całostka z nadrukiem typu 80, wysłana 14.VI z niewielkiej miejscowości Pruchna do Wiednia, stempel cenzury krakowskiej K2; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.14IIx, 76B
250 PLN
26778

1919wydanie krakowskie, przekaz paczkowy przygotowany do wysyłki nie zrealizowany, zagięcia.

Fi.Ca3
90 PLN
26779

Fi.Ck4IIIt
380 PLN
26780

Fi.Cp12I
200 PLN
26781

Fi.Cp12II
70 PLN
26782

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 104 - brak kropki po h, wysłana z Bielska 9.IV.20 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej.

Fi.Cp12II
108 PLN
26783

Fi.Cp14IIx
100 PLN
26784

Fi.Cp14IIx
50 PLN
26785

Fi.Cp14IIx, 76B
150 PLN
26786

Fi.Cp14Ix
120 PLN
26787

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 13.

Fi.Cp14Iy
100 PLN
26788

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65 - przecinek zamiast kropki.

Fi.Cp16IIx
40 PLN
26789

1919 wydanie krakowskie, całostka z przesuniętym nadrukiem typ 18.

Fi.Cp16IIx
65 PLN
26790

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 106, na odwrocie podlepki.

Fi.Cp16IIx
40 PLN
26791

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 73.

Fi.Cp16IIx
40 PLN
26792

Fi.Cp16IIx
400 PLN
26793

1919 wydanie krakowskie, kartka z Rzeszowa 30.V.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K5 w okręgu, nadruk typ 65.

Fi.Cp16IIx, 76
120 PLN
26794

Fi.Cp16Ix
120 PLN
26795

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 23.

Fi.Cp16Ix
40 PLN
26796

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 25.

Fi.Cp16Ix
40 PLN
26797

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 19, na odwrocie abklacz.

Fi.Cp16Ix
90 PLN
26798

1919 wydanie krakowskie, kartka z Bereźnicy Królewskiej koło Żydaczowa bez kasownika do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K2, nadruk typ 9 z uszkodzonym wyrazem POCZTA.

Fi.Cp16Ix
100 PLN
26799

1919 wydanie krakowskie, całostka - cześć nadawcza podwójnej kartki z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 97, wysłana z Krakowa do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej.

Fi.Cp17IIA
100 PLN
26800

1919 wydanie krakowskie, całostka (cześć nadawcza całostki z opłacona odpowiedzią) z nadrukiem typ 97.

Fi.Cp17IIA
120 PLN
26801

Fi.Cp17IIB
150 PLN