13310 |
1918 wydanie warszawskie, częściowy brak nadruku - wyrazu Poczta i części kresek zasłaniających napis GG Warschau; odmiana powstała w wyniku dostania się obcego materiału pomiędzy formę przedrukową, a kartę; nieznaczne pionowe zgięcie; z wielkim prawdopodobieństwem egzemplarz unikalny!!! wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 20, reprodukcję prezentowanego waloru wykorzystano w opracowaniu obu autorów dotyczącym kart Cp1-3; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp1I |
| 700 PLN | |
13311 |
1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen., pęknięta poziomo lewa jedynka nominału; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 11; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp1I |
| 160 PLN | |
13312 |
1918 wydanie warszawskie, rzadka karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowych znaczkach za 2/5 fen. i 5 fen.; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 20; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp1I |
| 500 PLN | |
13313 |
1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen.; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 24; dobry stan zachowania. | Fi.Cp1I |
| 400 PLN | |
13314 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 10. | Fi.Cp1I |
| 40 PLN | |
13315 |
1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen.; niekatalogowana wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - występują m.in. wspólnie cechy opisowe 2 i 11; dobry stan zachowania. | Fi.Cp1II |
| 400 PLN | |
13316 |
1918 wydanie PP/GGW, dofrankowana całostka z nadrukiem (wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 10), wysłana jako polecona 18.3.1919 z Warszawy do miejscowości Nowy Jiczyn (Neutitschen), stempelek cenzury warszawskiej; | Fi.Cp1II, 90B Mi.106 |
| 135 PLN SOLD | |
13317 |
1918 wydanie warszawskie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 12; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp2I |
| 100 PLN | |
13318 |
1918 wydanie warszawskie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 12; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp2I |
| 100 PLN | |
13319 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 6, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp2I |
| 35 PLN | |
13320 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 21. | Fi.Cp2II |
| 60 PLN | |
13321 |
1918 wydanie warszawskie, unikalna odmiana - belka zakrywająca nadruk "Postkarte" ciągła (nie dzielona)!!! rozbity nadruk, obie 5 zniekształcone i zalane; uszkodzone P w wyrazie Poczta; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - prawdopodobnie typ 4; karta pionowo zgięta. | Fi.Cp2II |
| 500 PLN | |
13322 |
1918 wydanie warszawskie, karta wysłana 30.XII z Warszawy do Zawiercia, pisana ołówkiem, pełny tekst na odwrocie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 2; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp2II |
| 100 PLN | |
13323 |
| 50 PLN | |
13324 |
1918 wydanie PP/GGW, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z obiegu pocztowego z nadrukiem typ 11. | Fi.Cp3 |
| 380 PLN | |
13325 |
1918 wydanie lubelskie, karta skasowana grzecznościowo 17.I w Lublinie; całostki tego wydania kasowane z oryginalnego obiegu - bardzo wysoka wycena katalogowa! | Fi.Cp4 |
| 120 PLN | |
13326 |
| 200 PLN | |
13327 |
1918 wydanie lubelskie, całostki na kartonie szarożółtym z eksponatu medalowego, obie stemplowane. | Fi.Cp4 |
| 380 PLN | |
13328 |
| 380 PLN | |
13329 |
1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie szarym. | Fi.Cp4a |
| 120 PLN | |
13330 |
| 380 PLN | |
13331 |
1918 wydanie lubelskie, karta na kartonie żółtobrunatnym. | Fi.Cp5y |
| 120 PLN | |
13332 |
1918 wydanie lubelskie, dwie karty czyste, czarne - na kartonach szarym i żółtobrunatnym; idealny stan zachowania. | Fi.Cp5x, y |
| 400 PLN | |
13333 |
1918 wydanie lubelskie, karta na kartonie żółtobrunatnym z czarnym nadrukiem, na odwrocie delikatne ślady po podlepkach. | Fi.Cp5y |
| 150 PLN | |
13334 |
| 380 PLN | |
13335 |
| 380 PLN | |
13336 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 19 - belka zamiast ozdobnika, gwarancja Pelczar. | Fi.Ck4IIIs |
| 90 PLN | |
13337 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 - z napisem POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belką zamiast ozdobnika, gwarancja i opis Berbeka. | Fi.Ck4IIIt |
| 380 PLN | |
13338 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 96 - koniczyna zamiast rombu i podniesiona kropka. | Fi.Cp12II |
| 70 PLN | |
13339 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 96; koniczynka zamiast rombu, jedynka w nominale bez chorągiewki, podniesiona kropka, gwarancja. | Fi.Cp12II |
| 70 PLN | |
13340 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 96. | Fi.Cp12II |
| 50 PLN | |
13341 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 33, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp14IIx |
| 50 PLN | |
13342 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 42, niewielkie naderwanie z prawej strony. | Fi.Cp14IIx |
| 50 PLN | |
13343 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 44. | Fi.Cp14IIx |
| 50 PLN | |
13344 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65. | Fi.Cp14IIx |
| 40 PLN SOLD | |
13345 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp14IIx |
| 40 PLN | |
13346 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 42, dofrankowana i jako polecona wysłana 18.IX.1920 ze Stanisławowa do Bochni; późne użycie karty tego wydania!!! gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp14IIx |
| 270 PLN SOLD | |
13347 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 129, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp14IIy |
| 80 PLN | |
13348 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 77, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp14IIy |
| 80 PLN SOLD | |
13349 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 33. | Fi.Cp14IIy |
| 80 PLN | |