Auction 53. Polish People's Republic 1952-1989

12275

1962-1963 zestaw znaczków, wraz z odmianami, zawartych w klaserze jubileuszowym - tom V; aby ułatwić zakup wyłączono z niego: arkusiki FIS (Ark.1149-51a), bloki 27a i b i 29I i II; można je będzie w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to 280 złotych; nabywcy krajowi otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1144a-1308
Mi.1289-1456
200 PLN
12276

1962 Narciarskie Mistrzostw Świata FIS w Zakopanem, efektowna karta z dodatkową nalepką, przesłana 25.II z Zakopanego pocztą szybowcową, zorganizowaną specjalnie z okazji zawodów.

Fi.1149-1151a
Mi.1294-1296A
45 PLN
12277

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, komplet arkusików.

Fi.1149-51a ark.
Mi.1297-9
340 PLN
12278

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, arkusik za 1.50 zł na bibułkowej przekładce międzyryzowej zamiast na normalnym papierze, fotoatest.

Fi.1151at ark.
Mi.1299
1 800 PLN
12279

1962 pomniki męczeństwa, narożna parka z numerem walca.

Fi.1157
Mi.1305
10 PLN
12280

Fi.1158s
Mi.1306
15 PLN
12281

1962 wielcy Polacy, górny prawy znaczek z błędem "broszka", gwarancja Schmutz.

Fi.1169B1
Mi.1316I
480 PLN
12282

Fi.1169s
Mi.1316I
850 PLN
12283

1962 Dzień Międzynarodowej Federacji Filatelistycznej, arkusik.

Fi.1189 ark.
Mi.1337
35 PLN
12284

Fi.1189Pw
Mi.1337Zf
30 PLN
12285

1962 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Belgradzie, dolny znaczek z błędem "ścięte V".

Fi.1194A B
Mi.1342B
10 PLN
12286

1962 walka z malarią, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.1198-200
Mi.1346-48
150 PLN
12287

Fi.1202
Mi.1350
20 PLN
12288

1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, seria w arkuszach sprzedażnych rozdzielonych pustopolem, brzegi arkuszy zagięte jak na skanie.

Fi.1202-3
Mi.1350-51
135 PLN
12289

1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, seria z międzypolami i górnym marginesem.

Fi.1202-3
Mi.1350-1
40 PLN
12290

Fi.1202-3
Mi.1350-1
40 PLN
12291

1962pierwszy zespołowy lot kosmiczny, czworobloki rozdzielone pustopolami.

Fi.1202-3
Mi.1350-1
36 PLN
12292

Fi.1202-3
Mi.1350-1
40 PLN
12293

1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, znaczek bez napisu PWPW.

Fi.1203B1
Mi.1351I
20 PLN
12294

1962 Dzień Znaczka 1962, komplet dwóch kart maksimum.

Fi.1205-1206
Mi.1353-1354
30 PLN
12295

1962 25 lecie SD, dziewięcioblok znaczka za 60 gr. z rzadkim błędem na poz.28 "doniczka na parapecie", gwarancja Krawczyk.

Fi.1207 B1
Mi.1355
60 PLN
12296

Fi.1209-14, 1216-21
Mi.1357-62, 1364-9&n
20 PLN
12297

Fi.1210 B1
Mi.1358
30 PLN
12298

1962 Kongres Związków Zawodowych, sześćdziesięcio znaczkowy arkusz sprzedażny zagięty w połowie, w tym znaczek z błędem 1215s - "uszkodzone Z i W w ZWIĄZKÓW".

Fi.1215
Mi.1363
60 PLN
12299

1962 bajki Marii Konopnickiej, arkusz sprzedażny znaczka za 60gr.

Fi.1217
Mi.1365
65 PLN
12300

1962 M/S "Batory" - koperta z papeterii statku z pamiątkową nalepką, ostemplowana w agencji pokładowej 17.V.

20 PLN
12301

1962 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 1149-1151a, b + Bl.24).

105 PLN
12302

Fi.Ark.1189
Mi.Klb.1337
400 PLN
12303

1962 Kongres związków zawodowych, arkusik z nienotowanym dotąd typem błędu "uszkodzenie trąbki w znaku wodnym - III.1", widocznym na środku dolnego marginesu, gwarancja i opis Walisch.

Fi.Ark.1215 B
Mi.Klb.1363
800 PLN
12304

Fi.Bl.24 B1
Mi.Bl.26
40 PLN
12305

Fi.Bl.24 B2
Mi.Bl.26
40 PLN
12306

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, blok z błędem "Ę zamiast E w NARCIARSKIE", gwarancja i opis Walisch.

Fi.Bl.24 B2
Mi.Bl.26
30 PLN
12307

Fi.Bl.24 B3
Mi.Bl.26
40 PLN
12308

1962 walka z malarią, blok z błędem "A zamiast Ą w MALARIĄ".

Fi.bl.25 B1
Mi.Bl.27
20 PLN
12309

Fi.Bl.26b B
Mi.Bl.28
800 PLN
12310

1963 karnet - "700 LAT MIASTA ŻNINA".

Fi.1046
Mi.1190
40 PLN
12311

Fi.1051
Mi.1195
20 PLN
12312

1963 Europejska Wystawa Znaczków Sportowych, nowodruk.

Fi.1054ND
150 PLN
12313

1963 M/S "Batory" - list lotniczy na dekoracyjnej papeterii, wysłany z agencji pokładowej 7.XI do Warszawy, podczas postoju statku w Nowym Jorku.

Fi.1058, 1235
Mi.1214, 1383
70 PLN
12314

1963 rocznik znaczków czystych.

Fi.1222-1308
Mi.1370-1456
300 PLN