11019 |
1944 KRASNYSTAW c, Wodzowie - R.Traugutt, znaczek za 25 gr. w kolorze jasnoczerwonym, unieważniony kasownikiem prowizorycznym typu 146/1 - datownik przedwojenny, gwarancja z opisem kasownika Schmutz. | Fi.339 Mi.380 |
| 800 PLN | |
11020 |
1944 Wodzowie, dwie parki na tak zwanych zawiasach. | Fi.339 Mi.380 |
| 1 200 PLN | |
11021 |
1944 Wodzowie, seria znaczków na odwrocie karty wydania przedrukowego, skasowana 11.IX - w czwartym dniu obiegu, w Lublinie; znaczek za 1 zł. z wyraźnym błędem na poz.8 "kropka między prawym uchem, a okiem"; gwarancja i opinia Mikulski. | Fi.339-341 Mi.380-382 |
| 1 200 PLN | |
11022 |
1944 Wodzowie, seria czysta w narożnych prawych górnych czworoblokach, piękny stan, gwarancja. | Fi.339-41 Mi.380-82 |
| 1 600 PLN | |
11023 |
1944 seria Wodzów stemplowana na kopercie kasownikiem z drugiego dnia obiegu znaczków tego wydania Lublin 1 z wyróżnikiem g 8.IX.44. | Fi.339-41 Mi.380-2 |
| 800 PLN | |
11024 |
1944 Wodzowie, trójkowa próba siatkowa typu II w kolorze czerwonobrązowym, na papierze żółtawym drzewnym gładkim średnim obustronnie satynowanym, gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.339-41 PII Mi.380-82 |
| 7 800 PLN | |
11025 |
1944 Wodzowie, próba siatkowa na papierze drzewnym żółtawym w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz. | Fi.339-41 PII Mi.380-2 |
| 8 000 PLN | |
11026 |
1944 Wodzowie, znaczek w kolorze czerwonym, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.339b Mi.380 |
| 100 PLN | |
11027 |
1944 Wodzowie, parka znaczków w kolorze czerwonym na tak zwanych zawiasach, gwarancja Schmutz. | Fi.339b Mi.380 |
| 600 PLN | |
11028 |
1944 Wodzowie, znaczek w kolorze różowoczerwonym, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.339e Mi.380 |
| 100 PLN SOLD | |
11029 |
1944 Wodzowie - R.Traugutt, siatkowa próba arkuszowa znaczka za 25 gr. typu V - z nieopiłowanymi marginesami, piękny stan, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.339 PV Mi.380 |
| 1 600 PLN | |
11030 |
1944 WŁODAWA, Wodzowie - T.Kościuszko, znaczek za 50 gr. w kolorze jasnozielonym, unieważniony kasownikiem prowizorycznym typu 374/1 - kasownik przedwojenny z usuniętym napisem, gwarancja z opisem kasownika Schmutz. | Fi.340 Mi.381 |
| 800 PLN | |
11031 |
1944 URZĄD POCZT.-TEL. ŁUKÓW 1, Wodzowie - T.Kościuszko, znaczek za 50 gr. w kolorze zielonym, unieważniony kasownikiem prowizorycznym typu 188/1 - przedwojenna pieczęć urzędowa z godłem państwa, gwarancja z opisem kasownika Schmutz. | Fi.340 Mi.381 |
| 800 PLN | |
11032 |
1944 Wodzowie, znaczek za 50 gr. z Kościuszką i znaczek za 1 zł z Dąbrowskim na karcie wydania przedrukowego, skasowane 20.9.44 w Lublinie kasownikiem z wyróżnikiem r; gwarancja. | Fi.340, 341, Cp89 Mi.381, 382 |
| 500 PLN | |
11033 |
1944 Wodzowie, znaczek w kolorze zielonym, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.340b Mi.381 |
| 100 PLN | |
11034 |
1944 Wodzowie, próba arkuszowa typu V, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.340PV Mi.381 |
| 1 500 PLN | |
11035 |
1944 Wodzowie - T.Kościuszko; unikalna próba znaczka za 50 gr. typu V w kolorze zielonym i co dla tego typu prób rzadkie unieważniona dwuwierszowym stempelkiem "CHEMIGRAFIA LUBELSKA/Lublin, ul. Rybna 1.", według monografii "POCZTA POLSKA W 1944 ROKU" oznaczono tak znaczki na niektórych arkuszach, jeden z nielicznych ocalałych egzemplarzy; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.340 PV Mi.381 |
| 3 600 PLN | |
11036 |
1944 HRUBIESZÓW a, Wodzowie - H.Dąbrowski, znaczek za 1 zł., unieważniony kasownikiem prowizorycznym typu 90/1 - datownik GG z usuniętymi napisami UBER i (DISTR LUBLIN), gwarancja z opisem kasownika Schmutz. | Fi.341 Mi.382 |
| 700 PLN | |
11037 |
1944 Wodzowie, dwie parki na tak zwanych zawiasach. | Fi.341 Mi.382 |
| 1 200 PLN | |
11038 |
1944 Wodzowie, próba arkuszowa typu V w kolorze czarnym, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.341PV Mi.382P |
| 1 700 PLN | |
11039 |
1944 Goznak, fragmenty arkusza z II walca bez dwóch rzędów 31-40 i 71-80, liczne usterki opisane w literaturze, materiał badawczy. | Fi.342 Mi.383 |
| 380 PLN SOLD | |
11040 |
1944 Goznak, seria z odmianami walców i papierów. | Fi.342-3 Mi.383-4 |
| 80 PLN | |
11041 |
1944 kartka polecona z Rzeszowa 5.XII.44 do Łańcuta, stempel cenzury wojskowej numer 177. | Fi.342, 343 Mi.383, 384 |
| 300 PLN | |
11042 |
1944 Goznak, wydanie obiegowe, seria znaczków ciętych, narożny znaczek za 25 gr., bez gumy, gwarancja Mikulski; krótko cięty znaczek za 50 gr. z pełną oryginalna gumą, sygnowany BMK, gwarancja Łaszkiewicz; (Fi.5000.-) atrakcyjna cena wywoławcza. | Fi.342-43 nz Mi.383a-84 U |
| 2 500 PLN | |
11043 |
1944-1950 zestaw znaczków, wraz z odmianami, zawartych w klaserze jubileuszowym - tom I; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 1700 złotych; nabywcy krajowi otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.342-541b Mi.383-679 |
| 1 300 PLN | |
11044 |
1944 Goznak, czworoblok znaczków z II walca za 25 gr., prawy dolny z błędem z poz.100 "wypustka na A w POCZTA", gwarancja. | Fi.342 B Mi.383 |
| 120 PLN | |
11045 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, parka pionowa na trójkątnym liście złożonym z kawałka papieru z rosyjskimi napisami, wysłanym 14.II.1945 ze Świdnika do Sochaczewa; cenzura wojskowa 244; trójkątne listy wysyłano głównie w Związku Sowieckim, ponieważ były one zwolnione od opłaty pocztowej, podobne przesyłki z terenu Polski, w dodatku ofrankowane, są praktycznie niespotykane; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.343 Mi.384 |
| 300 PLN SOLD | |
11046 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 19.6.1945 z Gdańska do Krakowa, kasownik prowizoryczny - datownik okupacyjny z usuniętymi napisami; cenzura wojskowa 316; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.343 Mi.384 |
| 250 PLN SOLD | |
11047 |
1944 list adresowany do przewodniczącego KRN Bolesława Bieruta w Lublinie, znaczek unieważniony przez skreślenie ołówkiem, na odwrocie cenzura wojskowa nr 180a. | Fi.343 Mi.384 |
| 100 PLN | |
11048 |
1944 Goznak, wydanie obiegowe, znaczek za 50 gr. z błędem na poz.77 "wyrostek w prawej literze G", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.343 B Mi.384 |
| 30 PLN | |
11049 |
1944 Goznak, lewy znaczek z błędem "zniekształcone Z". | Fi.343 B1 Mi.384 |
| 80 PLN SOLD | |
11050 |
1944 K.R.N., parka znaczków z poz 63, 73 z przesuniętym nadrukiem, dolny znaczek minimalne załamanie, gwarancja. | Fi.344 Mi.386 |
| 120 PLN | |
11051 |
1944 K.R.N., znaczek podstawowy i trzy z błędami nadruku - każdy z dwoma różnymi, skasowane na karcie 21.III w Krakowie; pierwszy - nominał na dole i błąd z poz.11 "uszkodzone dolne cyfry 3 i 9"; drugi - brak nominału i błąd z poz.47 "kropka po R ścięta"; trzeci - podwójny nadruk i błąd z poz.1/51 "uszkodzone górne cyfry 3, 1 i X"; sygnatura na odwrocie Kronnenberg, gwarancja pod każdym znaczkiem. | Fi.344, 344x B7, 344 Mi.386 |
| 3 600 PLN | |
11052 |
1944-45 K.R.N., P.K.W.N. i R.T.R.P., seria znaczków z nadrukami odwróconymi, za 1 zł./25 gr. z poz.28/23, za 2 zł./25 gr. z poz.11/90, a za 3 zł./25 gr. z poz.38/13; na poz.11 znaczka za 2 zł. charakterystyczna usterka "brak prawego szeryfa w cyfrze 1 w 1944", gwarancja i opis Kapkowski, Schmutz. | Fi.344-46 No Mi.386-88 |
| 14 000 PLN | |
11053 |
1944 KRN, znaczek z poz. 57 z błędem "przerwana lewa kreska i przerwane z", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.344B Mi.386 |
| 30 PLN SOLD | |
11054 |
1944 K.R.N., marginesowy znaczek za 1 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z poz.9 "biała kreska pod dolną datą", gwarancja Krawczyk. | Fi.344 B Mi.386 |
| 30 PLN | |
11055 |
1944 K.R.N., znaczek za 1 zł. z niekatalogowanym błędem z poz.20 "przerwana I w pierwszej XII", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.344 B Mi.386 |
| 60 PLN | |
11056 |
1944 K.R.N., znaczek z poz. 18 z błędem "uszkodzone 1 i litera z", gwarancja z opisem Walocha. | Fi.344 B11 Mi.386 |
| 40 PLN | |
11057 |
1944 KRN, narożny ośmioblok, w tym znaczki z błędami; "uszkodzone z w zł", uszkodzone z i 1 w 1 zł", "9 w 1944 wcięte z lewej strony", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.344B6, B11, B12 Mi.386 |
| 300 PLN | |
11058 |
1944 K.R.N. znaczek oryginalnie kasowany na wycinku, z nominałem 1 zł. na dole znaczka i błędem z poz.17 "wcięcie w lewej cyfrze 1 górnej daty", rzadka kumulacja błędów, gwarancja. | Fi.344x B Mi.386 |
| 200 PLN | |