The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 53. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
11019

1944 KRASNYSTAW c, Wodzowie - R.Traugutt, znaczek za 25 gr. w kolorze jasnoczerwonym, unieważniony kasownikiem prowizorycznym typu 146/1 - datownik przedwojenny, gwarancja z opisem kasownika Schmutz.

Fi.339
Mi.380 
800 PLN
11020

1944 Wodzowie, dwie parki na tak zwanych zawiasach.

Fi.339
Mi.380 
1 200 PLN
11021

1944 Wodzowie, seria znaczków na odwrocie karty wydania przedrukowego, skasowana 11.IX - w czwartym dniu obiegu, w Lublinie; znaczek za 1 zł. z wyraźnym błędem na poz.8 "kropka między prawym uchem, a okiem"; gwarancja i opinia Mikulski.

Fi.339-341
Mi.380-382 
1 200 PLN
11022

1944 Wodzowie, seria czysta w narożnych prawych górnych czworoblokach, piękny stan, gwarancja.

Fi.339-41
Mi.380-82 
1 600 PLN
11023

1944 seria Wodzów stemplowana na kopercie kasownikiem z drugiego dnia obiegu znaczków tego wydania Lublin 1 z wyróżnikiem g 8.IX.44.

Fi.339-41
Mi.380-2 
800 PLN
11024

1944 Wodzowie, trójkowa próba siatkowa typu II w kolorze czerwonobrązowym, na papierze żółtawym drzewnym gładkim średnim obustronnie satynowanym, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.339-41 PII
Mi.380-82 
7 800 PLN
11025

1944 Wodzowie, próba siatkowa na papierze drzewnym żółtawym w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz.

Fi.339-41 PII
Mi.380-2 
8 000 PLN
11026

1944 Wodzowie, znaczek w kolorze czerwonym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.339b
Mi.380 
100 PLN
11027

1944 Wodzowie, parka znaczków w kolorze czerwonym na tak zwanych zawiasach, gwarancja Schmutz.

Fi.339b
Mi.380 
600 PLN
11028

1944 Wodzowie, znaczek w kolorze różowoczerwonym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.339e
Mi.380 
100 PLN
SOLD
11029

1944 Wodzowie - R.Traugutt, siatkowa próba arkuszowa znaczka za 25 gr. typu V - z nieopiłowanymi marginesami, piękny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.339 PV
Mi.380 
1 600 PLN
11030

1944 WŁODAWA, Wodzowie - T.Kościuszko, znaczek za 50 gr. w kolorze jasnozielonym, unieważniony kasownikiem prowizorycznym typu 374/1 - kasownik przedwojenny z usuniętym napisem, gwarancja z opisem kasownika Schmutz.

Fi.340
Mi.381 
800 PLN
11031

1944 URZĄD POCZT.-TEL. ŁUKÓW 1, Wodzowie - T.Kościuszko, znaczek za 50 gr. w kolorze zielonym, unieważniony kasownikiem prowizorycznym typu 188/1 - przedwojenna pieczęć urzędowa z godłem państwa, gwarancja z opisem kasownika Schmutz.

Fi.340
Mi.381 
800 PLN
11032

1944 Wodzowie, znaczek za 50 gr. z Kościuszką i znaczek za 1 zł z Dąbrowskim na karcie wydania przedrukowego, skasowane 20.9.44 w Lublinie kasownikiem z wyróżnikiem r; gwarancja.

Fi.340, 341, Cp89
Mi.381, 382 
500 PLN
11033

1944 Wodzowie, znaczek w kolorze zielonym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.340b
Mi.381 
100 PLN
11034

1944 Wodzowie, próba arkuszowa typu V, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.340PV
Mi.381 
1 500 PLN
11035

1944 Wodzowie - T.Kościuszko; unikalna próba znaczka za 50 gr. typu V w kolorze zielonym i co dla tego typu prób rzadkie unieważniona dwuwierszowym stempelkiem "CHEMIGRAFIA LUBELSKA/Lublin, ul. Rybna 1.", według monografii "POCZTA POLSKA W 1944 ROKU" oznaczono tak znaczki na niektórych arkuszach, jeden z nielicznych ocalałych egzemplarzy; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.340 PV
Mi.381 
3 600 PLN
11036

1944 HRUBIESZÓW a, Wodzowie - H.Dąbrowski, znaczek za 1 zł., unieważniony kasownikiem prowizorycznym typu 90/1 - datownik GG z usuniętymi napisami UBER i (DISTR LUBLIN), gwarancja z opisem kasownika Schmutz.

Fi.341
Mi.382 
700 PLN
11037

1944 Wodzowie, dwie parki na tak zwanych zawiasach.

Fi.341
Mi.382 
1 200 PLN
11038

1944 Wodzowie, próba arkuszowa typu V w kolorze czarnym, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.341PV
Mi.382P 
1 700 PLN
11039

1944 Goznak, fragmenty arkusza z II walca bez dwóch rzędów 31-40 i 71-80, liczne usterki opisane w literaturze, materiał badawczy.

Fi.342
Mi.383 
380 PLN
SOLD
11040

1944 Goznak, seria z odmianami walców i papierów.

Fi.342-3
Mi.383-4 
80 PLN
11041

1944 kartka polecona z Rzeszowa 5.XII.44 do Łańcuta, stempel cenzury wojskowej numer 177.

Fi.342, 343
Mi.383, 384 
300 PLN
11042

1944 Goznak, wydanie obiegowe, seria znaczków ciętych, narożny znaczek za 25 gr., bez gumy, gwarancja Mikulski; krótko cięty znaczek za 50 gr. z pełną oryginalna gumą, sygnowany BMK, gwarancja Łaszkiewicz; (Fi.5000.-) atrakcyjna cena wywoławcza.

Fi.342-43 nz
Mi.383a-84 U 
2 500 PLN
11043

1944-1950 zestaw znaczków, wraz z odmianami, zawartych w klaserze jubileuszowym - tom I; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 1700 złotych; nabywcy krajowi otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541b
Mi.383-679 
1 300 PLN
11044

1944 Goznak, czworoblok znaczków z II walca za 25 gr., prawy dolny z błędem z poz.100 "wypustka na A w POCZTA", gwarancja.

Fi.342 B
Mi.383 
120 PLN
11045

1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, parka pionowa na trójkątnym liście złożonym z kawałka papieru z rosyjskimi napisami, wysłanym 14.II.1945 ze Świdnika do Sochaczewa; cenzura wojskowa 244; trójkątne listy wysyłano głównie w Związku Sowieckim, ponieważ były one zwolnione od opłaty pocztowej, podobne przesyłki z terenu Polski, w dodatku ofrankowane, są praktycznie niespotykane; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384 
300 PLN
SOLD
11046

1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 19.6.1945 z Gdańska do Krakowa, kasownik prowizoryczny - datownik okupacyjny z usuniętymi napisami; cenzura wojskowa 316; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.343
Mi.384 
250 PLN
SOLD
11047

1944 list adresowany do przewodniczącego KRN Bolesława Bieruta w Lublinie, znaczek unieważniony przez skreślenie ołówkiem, na odwrocie cenzura wojskowa nr 180a.

Fi.343
Mi.384 
100 PLN
11048

1944 Goznak, wydanie obiegowe, znaczek za 50 gr. z błędem na poz.77 "wyrostek w prawej literze G", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.343 B
Mi.384 
30 PLN
11049

1944 Goznak, lewy znaczek z błędem "zniekształcone Z".

Fi.343 B1
Mi.384 
80 PLN
SOLD
11050

1944 K.R.N., parka znaczków z poz 63, 73 z przesuniętym nadrukiem, dolny znaczek minimalne załamanie, gwarancja.

Fi.344
Mi.386 
120 PLN
11051

1944 K.R.N., znaczek podstawowy i trzy z błędami nadruku - każdy z dwoma różnymi, skasowane na karcie 21.III w Krakowie; pierwszy - nominał na dole i błąd z poz.11 "uszkodzone dolne cyfry 3 i 9"; drugi - brak nominału i błąd z poz.47 "kropka po R ścięta"; trzeci - podwójny nadruk i błąd z poz.1/51 "uszkodzone górne cyfry 3, 1 i X"; sygnatura na odwrocie Kronnenberg, gwarancja pod każdym znaczkiem.

Fi.344, 344x B7, 344
Mi.386 
3 600 PLN
11052

1944-45 K.R.N., P.K.W.N. i R.T.R.P., seria znaczków z nadrukami odwróconymi, za 1 zł./25 gr. z poz.28/23, za 2 zł./25 gr. z poz.11/90, a za 3 zł./25 gr. z poz.38/13; na poz.11 znaczka za 2 zł. charakterystyczna usterka "brak prawego szeryfa w cyfrze 1 w 1944", gwarancja i opis Kapkowski, Schmutz.

Fi.344-46 No
Mi.386-88 
14 000 PLN
11053

1944 KRN, znaczek z poz. 57 z błędem "przerwana lewa kreska i przerwane z", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.344B
Mi.386 
30 PLN
SOLD
11054

1944 K.R.N., marginesowy znaczek za 1 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z poz.9 "biała kreska pod dolną datą", gwarancja Krawczyk.

Fi.344 B
Mi.386 
30 PLN
11055

1944 K.R.N., znaczek za 1 zł. z niekatalogowanym błędem z poz.20 "przerwana I w pierwszej XII", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.344 B
Mi.386 
60 PLN
11056

1944 K.R.N., znaczek z poz. 18 z błędem "uszkodzone 1 i litera z", gwarancja z opisem Walocha.

Fi.344 B11
Mi.386 
40 PLN
11057

1944 KRN, narożny ośmioblok, w tym znaczki z błędami; "uszkodzone z w zł", uszkodzone z i 1 w 1 zł", "9 w 1944 wcięte z lewej strony", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.344B6, B11, B12
Mi.386 
300 PLN
11058

1944 K.R.N. znaczek oryginalnie kasowany na wycinku, z nominałem 1 zł. na dole znaczka i błędem z poz.17 "wcięcie w lewej cyfrze 1 górnej daty", rzadka kumulacja błędów, gwarancja.

Fi.344x B
Mi.386 
200 PLN