Auction 53. Polish People's Republic 1952-1989

12195

1959 loty kosmiczne, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.2.

Fi.985A Zn.W.III.2
Mi.1129B
30 PLN
12196

Fi.985B
Mi.1129A
60 PLN
12197

1959 Tysiąc Szkół na Tysiąclecie, znaczek z przesuniętym w prawo drukiem barwy czerwonej.

Fi.987
Mi.1131
30 PLN
12198

1959 Wielcy Uczeni, próby fotograficzne o nieco zmienionym formacie w stosunku do ostatecznej wersji, forma pośrednia pomiędzy projektem a odbitką kontrolną rytu, gwarancja Krawczyk.

Fi.988-93 P
Mi.1132-37
1 500 PLN
12199

1959 Wielcy uczeni - Pasteur, znaczek za 1.50 zł. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.7, gwarancja.

Fi.991
Mi.1135
30 PLN
12200

1959 Wielcy uczeni - Pasteur, parka znaczków za 1.50 zł. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.7 (Fi.80.-), gwarancja Falkowski.

Fi.991
Mi.1135
60 PLN
12201

1959 wielcy uczeni, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.7.

Fi.991 III.7
Mi.1135
30 PLN
12202

1959 Wielcy uczeni - Newton, znaczek za 1.55 zł. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.3 (Fi.100,-), gwarancja.

Fi.992
Mi.1136
70 PLN
12203

1959 wielcy uczeni, parka na papierze ze znakiem wodnym III.3.

Fi.992 III.3
Mi.1136
140 PLN
12204

1959 Dzień Znaczka, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.3.

Fi.992 III.3
Mi.1126
30 PLN
12205

1959 Wielcy uczeni - Kopernik, znaczek za 2,50 zł. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.3, gwarancja i opis Walisch.

Fi.993
Mi.1137
60 PLN
12206

1959-1960 polskie stroje ludowe, cztery serie, dwie cięte i dwie ząbkowane.

Fi.994-1003, 1012-21
Mi.1138-1147A+B
35 PLN
12207

1959 frankatura mechaniczna 2,30 zł Gdynia 1 6914 na liście pobraniowym, wysłanym 18.IX do Warszawy, dodatkowo na odwrocie winietka z okazji Międzynarodowej Filatelistycznej Wystawy Portów Bałtyckich; kasownik odbiorczy.

35 PLN
12208

1959 rocznik znaczków czystych.

86 PLN
12209

1960 Poczta Harcerska w Rzeszowie, zorganizowana z okazji 100-lecia polskiego znaczka pocztowego, list ofrankowany dodatkowo okolicznościowymi winietkami; temat - HARCERSTWO.

Fi.947
Mi.1092
40 PLN
12210

1960 "Wystawa filatelistyczna znaczka chińskiego", znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 14.V w Warszawie; temat - PTAKI.

Fi.950
Mi.1095
50 PLN
12211

1960 rocznik znaczków czystych - w tym arkusik 100-lat Polskiego Znaczka Pocztowego i czarnodruk (Fi.ponad 240.-).

Fi.1004-1073 + Ark.1
Mi.1148-1217 + Klb.1
160 PLN
12212

1960-1961 zestaw znaczków, wraz z odmianami, zawartych w klaserze jubileuszowym - tom IV; aby ułatwić zakup wyłączono z niego: arkusiki "Subskrypcji" (Ark.1007-11) i nowodruk ND1054; można je będzie w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 400 złotych; nabywcy krajowi otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1004-1143
Mi.1148-1288
300 PLN
12213

1960-1969 komplet 10 czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików.

Fi.1004-1838
Mi.1148-1985
1 100 PLN
12214

Fi.1004 III.7
Mi.1148
40 PLN
12215

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, parka znaczków z chyba przypadkowym ale spektakularnym błędem w postaci plamy na cyfrze 4 na prawym znaczku, osobliwe i rzadkie.

Fi.1007
Mi.1151
200 PLN
12216

1960 100 lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim położeniem - III.8 - znaku wodnego, piękny marginesowy egzemplarz, gwarancja.

Fi.1008
Mi.1152
500 PLN
12217

1960 100 lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego III.8, gwarancja.

Fi.1008
Mi.1152
320 PLN
12218

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek z błędem "250 zamiast 2,50 zł - brak przecinka w nominale".

Fi.1011B1
Mi.1155I
80 PLN
12219

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek z błędem "brak przecinka 250 zamiast 2,50 zł".

Fi.1011B1
Mi.1155I
100 PLN
12220

1960 100 lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek z klasycznym błędem "250 zamiast 2,50" z poz.18 (Mi.75 euro), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1011 B1
Mi.1155I
90 PLN
12221

1960 100 lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek z klasycznym błędem "250 zamiast 2,50" z rzadszej poz.37 (Mi.75 euro), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1011 B1
Mi.1155I
180 PLN
12222

1960 FDC - "100-lecie polskiego znaczka pocztowego", znaczek z klasycznym błędem "250 zamiast 2,50" z rzadszej poz.37, gwarancja.

Fi.1011 B1
Mi.1155I
150 PLN
12223

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek za 2,50 zł z klasycznym błędem "250" (18 pozycja w arkuszu) na kopercie FDC; gwarancja (znaczek kasowany - Mi.50.- euro).

Fi.1011 B1
Mi.1155I
100 PLN
12224

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek za 2,50 zł z klasycznym błędem "250" (z rzadszej 37 pozycji w arkuszu) na kopercie FDC; gwarancja (znaczek kasowany - Mi.50.- euro).

Fi.1011 B1
Mi.1155I
150 PLN
12225

1960 100 lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek z błędem "250 zamiast 2,50", gwarancja

Fi.1011s
Mi.1155I
70 PLN
12226

1960 "MIĘDZYNARODOWA/ KONFERENCJA/ POMORZOZNAWCZA/ SZCZECIN 1960" Szczecin, znaczek na widokówce ostemplowany okolicznościowo 3.IX; znaczek uszkodzony; ciekawostka - kolory na widokówce źle spasowane co sprawia wrażenie podwójnego druku.

Fi.1012B
Mi.1156A
60 PLN
12227

1960 "MIĘDZYNARODOWA/ KONFERENCJA/ POMORZOZNAWCZA/ SZCZECIN 1960" Szczecin, znaczek na widokówce ostemplowany okolicznościowo 3.IX.

Fi.1012B
Mi.1156A
25 PLN
12228

1960 karnet - "550 ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM".

Fi.1030-1032
Mi.1174-1176
40 PLN
12229

1960 550 rocznica bitwy pod Grunwaldem, znaczek za 2,50 zł. z rzadszym - III.5 położeniem znaku wodnego, gwarancja.

Fi.1032
Mi.1176
30 PLN
12230

1960 FDC - "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60".

Fi.1033
Mi.1177
25 PLN
12231

1960 ołtarz Wita Stwosza, arkusz sprzedażny znaczka za 20 gr zagięty w połowie.

Fi.1035
Mi.1179
25 PLN
12232

1960 ołtarz Wita Stwosza, komplet kopert FDC.

Fi.1035-41
Mi.1179-Bl.23
35 PLN
12233

Fi.1043 Zn.W III.8
Mi.1177
200 PLN
12234

1960 historyczne miasta Polski, znaczek z przesuniętym drukiem barw.

Fi.1052
Mi.1196
35 PLN