Auction 52. Overprint editions 1918-1919

1282

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 29-30, prawy znaczek z błędem "uszkodzone A", gwarancja Jungjohann, Mikstein.

Fi.41B3
Mi.39
540 PLN
1283

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 57, znaczek pochodzi z jedynego stu znaczkowego arkusza, który został zużyty w obiegu pocztowym na przełomie lutego i marca 1919 w urzędzie pocztowym w Łańcucie, znaczki te długo po wydaniu były nieznane i wypłynęły dopiero ze skartu pocztowego, który trafił na przemiał do papierni na początku lat trzydziestych ubiegłego stulecia, klasyczny błędodruk wydania krakowskiego, znanych kilkanaście stemplowanych sztuk, klasyka filatelistyki polskiej i światowej, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Mikstein i Jungjohann.

Fi.41No
Mi.39K
85 000 PLN
1284

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.18/29 w pięknym stanie; bez sygnatur, stempelków firmowych ani gwarancji, prawdziwy "postfrisch".

Fi.42
Mi.40
500 PLN
1285

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 94, gwarancja Mikstein, Lewoński.

Fi.42
Mi.40
60 PLN
1286

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 45 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Jungjohann.

Fi.42B1
Mi.40
50 PLN
1287

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.35 "cienkie Z", lekki i mały ślad po podlepce, piękny stan, gwarancja Danowski, z opisem Mikstein.

Fi.42 B1
Mi.40
70 PLN
1288

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą, lewy z błędem na poz.73 "dwukropek" (Fi.120+50.-), rozmazana guma na dużej powierzchni, sygnatura DOMAR POLONUS.

Fi.42 B2 + 42
Mi.40
60 PLN
1289

1919 wydanie krakowskie, znaczek w nadrukiem formy pierwszej z poz. 29-30, lewy znaczek bez błędu ślad po podlepce, prawy znaczek z błędem "uszkodzone A" postfrisz z lekko złamanym prawym dolnym ząbkiem, gwarancja Mikulski.

Fi.42B3
Mi.40
250 PLN
1290

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 92, gwarancja.

Fi.43
Mi.41
70 PLN
1291

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.23, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Sutcliffe.

Fi.43
Mi.41
70 PLN
1292

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 20, minimalny ślad po podlepce, gwarancja Schmutz.

Fi.43
Mi.41
30 PLN
1293

1919 wydanie krakowskie, parka z nadrukiem pierwszej formy z poz. 88-89, gwarancja Mikstein, Lewoński.

Fi.43
Mi.41
90 PLN
1294

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 31, gwarancja Lewoński.

Fi.43
Mi.41
50 PLN
1295

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 17 z rzadką usterką występującą tylko w części nakładu w postaci nie odbitych liter PP, gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.43
Mi.41
450 PLN
1296

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 11, gwarancja Lewoński.

Fi.43
Mi.41
45 PLN
1297

1919 wydanie krakowskie, parka z nadrukiem pierwszej formy z poz. 37-38, gwarancja Lewoński.

Fi.43
Mi.41
100 PLN
1298

1919 wydanie krakowskie, parka z nadrukiem pierwszej formy z poz. 26-27, lekkie przygięcie, gwarancja Gryżewski, Lewoński.

Fi.43
Mi.41
100 PLN
1299

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 91, gwarancja Landre.

Fi.43
Mi.41
35 PLN
1300

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 40, gwarancja Kronenberg.

Fi.43
Mi.41
35 PLN
1301

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 44 z błędem "cienkie Z", gwarancja Gryżewski, Lewoński.

Fi.43B1
Mi.41
45 PLN
1302

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 35 z błędem "cienkie Z", gwarancja Lewoński.

Fi.43B1
Mi.41
80 PLN
1303

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 34/45, wszystkie znaczki z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein.

Fi.43B1
Mi.41
360 PLN
1304

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 14 z błędem "cienkie Z", gwarancja Jungjohann.

Fi.43B1
Mi.41
50 PLN
1305

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.41 "otwarte O i uszkodzone P", lekka podlepka i bardzo ładny stan, sygnowany, gwarancja i opis Sutcliffe.

Fi.43 B10
Mi.41
90 PLN
1306

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 29/40, prawy górny znaczek z błędem "uszkodzone A", dolny lewy znaczek pozostałości po podlepce, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43B3
Mi.41
315 PLN
1307

Fi.43No
Mi.41K
1 600 PLN
1308

1919 wydanie krakowskie, znaczek z podwójnym nadrukiem pierwszej formy z poz. 38, znaczki za 80 hal. z podwójnym nadrukiem pochodzą z jednego stu znaczkowego arkusza - bardzo rzadkie, gwarancja Schmutz.

Fi.43Np
Mi.41DD
8 000 PLN
1309

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 90 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.93 (Fi.3000.-), w bardzo ładnym stanie i z atrakcyjną ceną wywoławczą, gwarancja Krawczyk.

Fi.44
Mi.42
2 700 PLN
1310

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 19, gwarancja Schmutz.

Fi.44
Mi.42
3 500 PLN
1311

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 21, w tak doskonałym stanie duża rzadkość, gwarancja Kronenberg, Mikulski, fotoatest Schmutz.

Fi.44
Mi.42
10 000 PLN
1312

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 90 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z niedawno skatalogowanym błędem na poz.41 "otwarte O w POCZTA", bardzo ładny stan, dwie sygnatury, gwarancja i opis "uszkodzone PO" Schmutz.

Fi.44 B10
Mi.42
10 000 PLN
1313

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą poz.97 (Fi.1200.-?), bardzo ładny stan, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.45I
Mi.43
180 PLN
1314

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą poz.57, lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Taipale.

Fi.45I
Mi.43
90 PLN
1315

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 57/68, górne znaczki niewielkie ślady po podlepkach, gwarancja Danowski.

Fi.45I
Mi.43
250 PLN
1316

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 31 z usterką "uszkodzone litery PP", gwarancja i opis usterki Schmutz.

Fi.45I
Mi.43
150 PLN
1317

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.21 Uszkodzone O w POCZTA", gwarancja i opis Taipale.

Fi.45I B
Mi.43
120 PLN
1318

Fi.45IB1
Mi.43
90 PLN
1319

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 5 z błędem "cienkie Z", gwarancja Schmutz.

Fi.45IB1
Mi.43
100 PLN
1320

Fi.45IB1
Mi.43
100 PLN
1321

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 14 z błędem "cienkie Z", gwarancja Schmutz.

Fi.45IB1
Mi.43
80 PLN