Auction 52. Overprint editions 1918-1919

1242

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 2-3, gwarancja Schmutz.

Fi.35
Mi.34
200 PLN
1243

Fi.35B1
Mi.34
240 PLN
1244

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 24 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Ryblewski, Schmutz.

Fi.35B1
Mi.34
220 PLN
1245

Fi.35B1
Mi.34
240 PLN
1246

Fi.35B1
Mi.34
300 PLN
1247

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 24 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Petriuk.

Fi.35B1
Mi.34
400 PLN
1248

Fi.35B1
Mi.34
250 PLN
1249

Fi.35 B1
Mi.34
250 PLN
1250

Fi.35 B2
Mi.34
400 PLN
1251

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.50, lekki ślad podlepki, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.36
Mi.35
900 PLN
1252

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 82, gwarancja Jungjohann.

Fi.36
Mi.35
1 500 PLN
1253

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 15 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikulski.

Fi.36B1
Mi.35
700 PLN
1254

Fi.36B1
Mi.35
500 PLN
1255

Fi.36B2
Mi.35
1 600 PLN
1256

Fi.37II
Mi.36
7 500 PLN
1257

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 42, w tak doskonałym stanie duża rzadkość, gwarancja Kronenberg, fotoatest Schmutz.

Fi.37II
Mi.36
11 000 PLN
1258

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal., na podlepce, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
30 PLN
1259

Fi.38
Mi.48
300 PLN
1260

Fi.38
Mi.48
200 PLN
1261

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.38
Mi.48
40 PLN
1262

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

Fi.38No
Mi.48K
400 PLN
1263

1919 wydanie krakowskie, kasowany na wycinku znaczek za 30 hal. z nadrukiem formą IIB, ze śladem po błędzie na poz.42 "uszkodzone obie litery A", który występował na gazetowym znaczku za 4 hal. w końcowej fazie przedruku formą IIC (ustalenia A.Taipale - forma IIB powstała z przeróbki formy IIC), gwarancja i opis pozycji Schmutz

Fi.39a B
Mi.37
2 000 PLN
1264

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 17 z charakterystycznie uszkodzonymi literami PP, gwarancja i opis usterki Schmutz.

Fi.40
Mi.38
360 PLN
1265

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.29, unieważniony rzadkim obiegowym kasownikiem rusztowym stosowanym na skarcie, gwarancja Mikstein, z opisem Berbeka.

Fi.40
Mi.38
130 PLN
1266

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 82, gwarancja Conrad, Friedel.

Fi.40
Mi.38
100 PLN
1267

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.44 "cienkie Z" (Fi.130.-), słabe górne ząbki i rozmazana guma na dużej powierzchni, gwarancja i opis Gryżewski.

Fi.40 B1
Mi.38
45 PLN
1268

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", ślad po zagięciu widocznym od strony gumy, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

Fi.40B2
Mi.38
360 PLN
1269

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem formy pierwszej z poz. 78, ślad po nieznacznym zagięciu, gwarancja Mikstein,.

Fi.40No
Mi.38K
1 000 PLN
1270

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 77, ślady po dwóch zagięciach widocznych od strony gumy, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

Fi.40No
Mi.38K
630 PLN
1271

1919 wydanie krakowskie, znaczek z podwójnym nadrukiem pierwszej formy z poz. 52, przedrukowano jeden stu znaczkowy arkusz znaczka podwójnym nadrukiem, klasyczny i rzadki błąd tego wydania, bardzo rzadko oferowany, fotoatest Schmutz.

Fi.40Np
Mi.38DD
7 500 PLN
1272

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.51/52, lewy znaczek "uszkodzone P w POLSKA", gwarancja i opis Sutcliffe.

Fi.41
Mi.40
150 PLN
1273

Fi.41
Mi.39
40 PLN
1274

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.18/29 w pięknym stanie; bez sygnatur, stempelków firmowych ani gwarancji, prawdziwy "postfrisch".

Fi.41
Mi.39
600 PLN
1275

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 89, gwarancja Schmutz.

Fi.41
Mi.39
50 PLN
1276

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 46, gwarancja Danowski.

Fi.41
Mi.39
70 PLN
1277

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 36, gwarancja Mikstein, Lewoński.

Fi.41
Mi.39
50 PLN
1278

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.72 "K z kropką", gwarancja i opis Mikstein.

Fi.41 B
Mi.39
50 PLN
1279

Fi.41B1
Mi.39
80 PLN
1280

Fi.41B1
Mi.39
70 PLN
1281

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.73 "dwukropek", gwarancja, sygnatura sprawdzajaca SM, i opis Mikstein.

Fi.41 B2
Mi.39
180 PLN